• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

Belarus

Novi član
Tu od
6 Pro 2012
Poruka
15
Pozdrav,dali tko zna za cijenu prednjih guma za MTZ952 dimenzije su 13,6,20 i gdje su najjeftinije?? Hvala!
 

kobac26022

Član
Tu od
25 Kol 2010
Poruka
159
može se u svakg rusa bez ikakve dorade ugraditi keramička lamela ali keramička lamela košta za MTZ82 1200 kn a obična negdi oko 300 kn

pa sad ko šta voli nek izvoli...

moja 52-ojka ima negdi oko 10500 h i još uvjek je prva lamela u njoj dok ove nove 82-ojke nemože proć više od 3 godine da nepolome lamelu.. tj počupaju nitne i gumene ublaživače
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
aha ,vidi stvarno nisam ih primjetio tamo dolje,
ja odmah išao pod MTZ , a tamo ih nije bilo.

hvala savoris.
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
picture.php

da li netko nešto zna o ovom mjenjaču sa reversom u temi belarus opće rasprava ,str. 216?
 
Posljednje uređivanje:

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Ako misliš na ručicu štp se nalazi ispod volana to je tzv multipover služi da prepoloviš brzinukojom se krećeš ako je traktoru teško inače je ugrađen na 82,92 jer je jako veliki raspon između 8 i 9 brzine pa sa tim polovljenjem mnogo lakše traktor savlada taj raspon u brzini
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,077
On baš misli na reverzer kako sam razumio , ne na taj ''multipower'' odnosno polovljenje brzine
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
da mislim na reverzer ( napred-nazad) kao što je i prikazano na slici.
mislim da je to mjenač od neke njihove kombinirke , kao što je i kod nas imp-skip,
a ovo je bilo napravljeno na belarus traktoru.
možda taj mjenač postoji i na nekom njihovom običnom traktoru.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
U Čakovcu firma GEA je imala jedan 82 sa korpama kao Skip ali puno veče imala drukčije uključivanje kardana vrtio veliku pumpu i imala isto takvu ručicu za napred nazad ali ni je imala tkz multipover a volan onaj čudan stari sistem kolega ga htio kupit odustao radi volana traktor ja imalo neko poduzeće na lizing pa ga vratilo GEI .
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ajde rusoznalci jedno pitanje za vas.. kolki je razmak među rupama (suprotnim) na zadnjim felgama na mtz-u 52-82..i kaj mislite kak bi klapalo da na felgu na kojoj su bile orginal gume 15.5 r 38 da stavim gume 18.4 r 38 jel bi to funkcioniralo ili bi pucale jer bi bile preuske felge??
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Danas mi se ne da mjerit ako nitko ne javi budem preksutra . Budući da si prek drave skokni do Mađarske tam imaš puno vrsti guma pa budeš vidio kako koje leže na felgi !!!
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Danas mi se ne da mjerit ako nitko ne javi budem preksutra . Budući da si prek drave skokni do Mađarske tam imaš puno vrsti guma pa budeš vidio kako koje leže na felgi !!!

ma nije to baš hitno tolko..to me samo okvirno interesira .. trebal bi nekaj na torpedo prepasat a pošto dosta ljudi kažu da paše od starijih rusa..pa ajd da pitam vas da se uvjerim..mada sam išel več mjerit na jedan T40 ali od njega mi nepaše raspored rupi..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,077
Isti je raspored i na T40 i na MTZima , važi za zadnje felge , sigurno

A nebi rekao da je problem staviti 18ku gumu na felgu od rusa
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Isti je raspored i na T40 i na MTZima , važi za zadnje felge , sigurno

A nebi rekao da je problem staviti 18ku gumu na felgu od rusa

onda sam se valjda ja malo zahebo u mjerenju.. :madmana:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,077
Znam sigurno da su iste rupe i raspored jer smo stavljali felne sa jednog na drugog i obratno
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
sad sam se ja sjetil..još je član *ivanz stavil gume i felge od t 40 na svoju 82-ku koju sam ja skoro kupio al nekaj iskrslo pa se nije imalo para :weedman:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Isti je raspored i na T40 i na MTZima , važi za zadnje felge , sigurno

A nebi rekao da je problem staviti 18ku gumu na felgu od rusa

Hvala kolega sad bar nemoram ići mjerit :finga:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
gumu 18.4-38 možeš staviti na felgu, al bi trebalo malo podići kabinu s blatobranima, da guma nezapinje, jer je preblizu blatobranu.......

najbolje ti je stavizi 15.5-38......a tvornički je i 13.6-38 kakve sam i ja stavio.......
 

Najnoviji postovi

Na vrh