• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Ja sam prije za 82ku , prednosti :snaga,čisti dizel,veći izbor brzina
Ali danas ti je najpresudniji faktor-gume , jeftinija generalka nego zadnja jedna guma , računaj malo i tako
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ali ako gume uspoređuješ sa drugim traktorima, u toj klasi, onda je najpovoljnija, jeftinija je jedino guma za fergusona......

jedan je mjenjao gume na JD, neznam koji uglavnom dim zadnje je bila 20.3-38 i sve 4 gume su ga izašle 55 000kn
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
... jeste , slažem se ali je i generalka daleko najjeftinija u skoro svim klasama :finga:
Gume se bezobrazno skupe za sve traktore
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ja sam prije za 82ku , prednosti :snaga,čisti dizel,veći izbor brzina
Ali danas ti je najpresudniji faktor-gume , jeftinija generalka nego zadnja jedna guma , računaj malo i tako

Sorry kaj ne odgovaram odmah, nemam doma net pa kad stignem napišem!

Gle Savo meni osobno više "smrdi" 82-ka ali sam na vagi dali ici u tu realizaciju ili ne jer radim nekih 5ha tak da mi je malo prejaka za to a opet bi mi dobro dosao neki duplak jer imam i sume za raditi, mada ni ursus nije loš, ali dv je dv!
Daj mi reci dali su 52-ka i 82-ka po gabaritima iste ili je 52-ka nesto manja, tu kod mene jih nema pa nemam gdje vidjeti!
Jos bi samo dodal da postepeno povecavam kolicinu zemlje koju radim pa bi mozda bilo dobro uzeti belarusa jer su im cjene u zadnjih 1-2g dosta porasle pa da ne prerastu moj skromni buđet!:supz:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
52ka i 82ka su gabaritno potpuno iste , 82ka djeluje malo veća zbog širine guma,tegova,blatobrana,haube,kabine itd ali mehanički su iste (skoro iste)
Recimo par bitnih razlika ti je to što 82ka ima mjenjač 18/4 , motor jači i čisti dizel ( a ista je kubikaža), ima blokadu koja nije ''mrtva'' nego lamelna , ima bolju ručnu kočnicu i još se razlikuje po nekim manje bitnim stvarima
Uglavnom moj glas ide definitivno za 82ku ako su u približno istom stanju i približno istoj cijeni
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
pa razlika u grijačima na motoru......brzini kardana, drugačija instrument tabla.......al najbitnija razlika je u duplo većem broju brzina na mjenjaču......
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
jep , brzinu karadana sam zaboravio :?
Mada njegovim grijačem nešto i nisam baš oduševljen
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
što se tiče grijača, meni izgledaju bolji na 52, jer je jedan grijač za jedan cilindar, kao kod auta......
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Ali sa druge strane gledajući čistom dizelu grijači skoro da i ne trebaju :supz:
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
bez predkomore u glavi motora. isto kao i vw ,1.6 d, td iz golfa 2,jette , 1.9 td iz passata, golf 3 su predkomorni dizel, 1.9 sdi , 1.9 tdi su direktni dizeli, gorivo se ubrizgava u prostor za izgaranje u klipu , a ne u predkomoru u glavi motora .
predkomorni dizel gotovo da nema šanse da upali bez grijača ,bilo ljeto ili zima.
 
D

dvanjek3

Guest
Mtz 52

Pošto su dosadašnje teme o rusima mnogo ''zaprljane'' evo otvaramo novu samo za ova dva modela pošto su oni srodni
one stare teme će biti sastavljene i preimenovane u ''BELARUS opća rasprava''

Po potrebi za različite i novije modele mogu se ovarati i nove teme o ostalim modelima



ja imam MTZ 52 , uzeo sam ga prije 10tak godina u prilično devastiranom stanju i doveo u neko normalno upotrebljivo stanje , služi me kao rob i to mi je najkorisnija mašinu u životu koju od svih koje sam imao ili imam

uradio sam mu generalku i stavio glavu od 82ke tako da sam dobio direktno ubrizgavanje odnosno motor kao u modela 552
razlika u snazi i odazivanju motora je i više nego primjetna

iskreno nema šanse da bi moja kuća bila bez rusa , shvatam i razumijem da ima mnogo moderniji,bolji,noviji,elegantiji...... traktora od ovih ruski mrcina ali onaj ko se navikne na njega jednostavno se vjenča sa njime za života :heart:
jeftini dijelo i jednostavan za održavanje , o poteznoj može neču ni da pričam , u prohodnosti kroz teške terene (blato) mnogo ''bolji'' traktori mogu samo da sanjaju

uglavnom i ako bi imao mogućnost da uzmem neki noviji ili bolji traktor to bi strogo bio samo rus i nijedan drugi
imam potrebu i za manjim traktorom i to može biti neki drugi ali onaj ''glavni'' MORA biti rus :prayer:

Daj mi reci dali možda znaš zašto na mtz52 motor kada je hladan se zaletava dodaje gas pa smanji a nakon pet minuta kada se zagrije prestane.
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
ali ako gume uspoređuješ sa drugim traktorima, u toj klasi, onda je najpovoljnija, jeftinija je jedino guma za fergusona......

jedan je mjenjao gume na JD, neznam koji uglavnom dim zadnje je bila 20.3-38 i sve 4 gume su ga izašle 55 000kn

Gume su definitivno preskupe...ne znam da li je za imt povoljnija jer za IMT-558 je cijena oko 3000 kn zadnja nova..
(Ispricavam se na OT...ne mogu ti poslati pp...pogledaj da li ti je sanducic pun.Hvala.)
 

grabik

Član
Tu od
12 Pro 2008
Poruka
149
belarus

Da li su cijene OK za ove traktore, belarus 1021.2 godiste 2005 ,12000E, gume dobre, vidi se da je otvaran motor(glava skidana bos pumpa, skidano i nesto naprijed na motoru, nisam strucnjak za taj traktor) i mjenjac otvaran, 2900 moto sati.

Takodje 952.2 10godina star gume onako na pola izlizane ako ne i vise , vizualno stanje onako, kardan u dosta losem stanju, 8500E.

Ako neko zna neki belarus( da nije na njuskalu) da nije dalje od 100-tinak km od VU, mladji od 10g, ravan most i da moze da se plati preko racuna(u sustavu PDV-a).
 
Posljednje uređivanje:

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
dobio sam 7 poruka istih od tebe, pozz

ispricavam se..ocito je nesto sa vezom bilo problem i nikako mi nije ucitao server sto sam poslao,pa sam zato "pokusavao" vise puta..uglavnom vazno da si dobio..cujemo se na pp.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
savo i ostalo drustvo pozdrav,

zanima me dal je 82-ka u stanju vuc prikolicu ili cisternu sa 10-ak tona tereta na asfaltiranom putu dugom 3km prosjecnog uspona cca 5%, s 2 lokaliteta od 100tinjak metara uspona 10%.
533 vucu 3t tu jedva 2. sporom i ne bi rekao da to moze radit vise od 10 puta godisnje...
moze li to taj traktor radit jedan put tjedno?
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Moje mišljenje je da može i da mu ništa neće škoditi ta rabota ,normalno trebaju ti tegovi
poređenja radi , ja vukljam sada istražne bušotine koje su teške od 3 do 5 tona i nemaju točkove nego skije i opet ih vučem uz brdo po šimi i ostalim jadima

Najviše što sam vukao sa rusom je 7 kubika pijeska na dvije prikolice ili neka vašerska mašina koja ima 19 tona , uglavnom nije problem povući i vući , veći je problem stati :weedman:
 

Najnoviji postovi

Na vrh