• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
nađi ti meni rusa sa dobrim čizmama, koji ima preko 30 godina......svaki tu ima lufta, i curi, a taj dio dođe 1000kn+gumice (onaj dio ispod kojeg je opruga).....za jednu stranu, moj tu nije imalo lufta baš toliko da je utjecalo na upravljanje, ali ga je imao i curilo je ulje, pa sam kasnije mast mješao sa uljem i bilo je koliko-toliko OK.......i dalje nije imao lufta.....

E moj kolega nebi ti ja tražio ni mačka a kamoli rusa sa čizmama zezem se . Možda u mađarskoj su jeftinije čizme ja sam za puž volana kardan volana dva ležaja križ kardana zupčanik koji dođe do puža na dugačku osovinu kaj ide kroz stup i jo neke sitnice dao 430 kn u letenju lamelu pojasnu za kardan 45 kn u vrbovcu je bila 270 kn mogu ti dati broj tel i mob u mađ ako te zanima .
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja sam kupovao u mađarskoj, dok sam imao rusa......auspuh kod nas 320kuna, isti takav ruski kod njih 160kn......još gledam, kod nas auspuh za imt 533 dođe 160kn.......a u srbiji sam uzeo za 120kn, i još kvalitetniji nego ovaj kod nas........:icon_jook:

meni se osobno na rusu nesviđa takva prednja vuča, ovi novi modeli sa ravnim mostom su puno bolji........al opet, da je neznam kakav most, nemože dobro raditi 30tak godina, mora biti na njemu brdo djelova za zamjenu.......

kada sam kupovao rusa, još 82ka se mogla naći dobra, jer su je više imali privatnici, dok 52ka je najčešće bila na kombinatima, i tamo je tjerana dan-noć.......i teško da se može više dobra naći, barem nije bilo kada sam ja tražio........

iako sam imao 82ku, nekako mislim da je 52ka bolja, iako ima manji broj brzina, manje snage, mislim da je izdržljivija i bolja, te kvalitetnija........
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nema prednju vuču, pa ima jedan veliki problem manje.......a dobrrrrrrreeeeee zadnje gume........pa mu ona i netreba
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
nema prednju vuču, pa ima jedan veliki problem manje.......a dobrrrrrrreeeeee zadnje gume........pa mu ona i netreba

Zadnje nove a radi 10 sati godišnje u mjestu tak da mu malo kaj treba . Hvala kolegi na postavi slika mislim da je spreman za staro željezo :icon_fU:
 

Ivica12

Novi član
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
20
Pozdrav, moze li mi netko opisat kako promjenit zadnje lamele od kardana, od kuda se vade i kako se mjenjaju?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Od zadnje strane kod cilindra hidraulike imaš mali poklopac njega skineš i vidjati ćeš gdje se podešava možda ih treba samo podesiti ja sam ih kupovao a bile su dobre kolega Savo ti ima to u malom prstu probaj ga kontaktirati .
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
imas taj mali dekl ispod cilindra hidraulike dvrnes te sarafice i skines dekl ispod imas 2 keo leptir sarafa i njih izvrnes oni su dugacki neznam tacno oko 20-30 cm i onda odvrnes one sarafe oko izlaznog vratila (kardana) podbacis kantu za ulje i izvuces kardan zajedno sa oblogama sve skupa napolje , pa kad zamijenis obloge sve to radis samo obrnutim smjerom i jedino je malo zeznuto ponovo uvrnuti te leptir sarafe
 

Ivica12

Novi član
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
20
A ima li ko kakav dobar savjet kako najlakse nastelat te lamele, da to probam prvo postelat jer mozda su jos dobre da pa da ih ne vadim bezveze
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
A ima li ko kakav dobar savjet kako najlakse nastelat te lamele, da to probam prvo postelat jer mozda su jos dobre da pa da ih ne vadim bezveze

Probaj kontaktirat kolegu Savorusa ja sam uključio kardan i pritegnal šaraf isključil i pritegnal drugi i tak radi prije je klizal kardan no bez veze sam mjenjal lamele jer sam ih kupil prije nego su mi objasnili kako se štela mislim da negdje napred imaš temu kako se štela .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Pa jednostavno prvo deotegni malo lamelu pa onda tek odluči jeli za rasklapanje i zamjenu lamele
 

Ivica12

Novi član
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
20
Dotezo sam ju i kad prebacim na ukljuceno, radi kardan ali kod veceg opterecenja proklizi, a kad prebacim na iskljuceno i dalje vrti.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
A da slučajno nisi pretegao i oblogu koja služi za kočenje ?
 

Ivica12

Novi član
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
20
Moguce ja sam se s tim najebo cjeli dan i nikako namjestit da ga mogu ukljucit i iskljucit, probat cu se malo igrat s tim pa mozda uspijem kaj
 

Ivica12

Novi član
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
20
Dali je mozda netko zainteresiran za zamjenu, mjenjo bi svoje gume 13,6 R38 za neki siri profil 15.5 ili 16.9 pa ima li mozda tko zainteresiran, gume su 50 % ili ima netko za prodat polovne gume siri profil
 
Posljednje uređivanje:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Evo danas ja odlučio upalit rusa nakon par mjeseci odmora rus upalio ko mina ali kad upalio mene ugrizle tri ose dobit će one sprej po noći .
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
u, i kod mene ih je bilo, u jednu rupu su ulazile, mislim od ventilacije, pa su dobile sprej, a sva stakla na kabini, izgledalo je ko magla unutra....:icon_axe:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
danas sam imao prilike vidjeti,i naravno voziti staru 82 ku doslovce u orginalnom stanju,jedino kaj si gume bile 18.4 38 i naprijed 16 snajstke... baš sam bil stal na cestu z TD om i dvjema punim prikolicama,i stane čovjek z rusom,a mi gledamo u njega ko teel u šarena vrata..čovjek nas pita za put kud mora iti i takuz pijaču bilo i par riječi o njemu...kaže na njegovom imanju nema boljeg traktora,i zato su ga potpuno sredili,i na cesti je sa njim stalno vozi drva na šumarki prikolici..i probam ja njega voziti malo,ma šalta se milina,nikad nebi rekel da se tak more šaltati,a brz je uhh,kaže gazda ide i 50 km/h dok ga natjera...
 
Na vrh