• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Muzne krave

mali gazda

Član
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
93
što to opet mute sa obračunom cijene mlijeka?više ni sami neznaju kak da nas prevare najbolje bi bilo da im poklanjamo mlijeko a oni da kupuju i preuređuju dvorce za proizvođače mlijeka novaca za isplatu nema po 3 i 4 mjeseca (mislim na vindiju) ali ako treba sponzorirati neku seriju ili utakmicu onda se odmah nađe
 

ljiljanakn54

Član
Tu od
23 Srp 2011
Poruka
96
da, jako dobro si to napisao.

svi smo u istom loncu. Kod nas kazu dao djed euro da udje u kolo, a dao bi dva da iz kola izadje. Nego ko je u ovaj posao usao tesko bi iz njega izasao, ipak je ovdje covjek svoj gazda i pored mnogo padova i manje uspona. Evo upravo sam cula da nam je ove godine budzet 16 miliona eura, eto manji nego prosle godine a Vladi su nam puna usta poljoprivrede. Makedonija ove godine ima budzet 140 miliona , a kod vas cujem 400 miliona eura.
 

mali gazda

Član
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
93
da ,da samo koliko ood tih silnih miliona bude dobio seljak?Dobit će samo puno muke i truda a od sveg tog jedva da preživi a oni iz vlade govore kako su seljaci lopovi i varaju na poticajima .Da se mene pita ukinuo bih skroz te poticaje nek se znade prava cijena proizvoda i gotovo . štite se potrošaći a tko nas štiti kada nemilosrdno rastu cijene repromaterijala
 

ljiljanakn54

Član
Tu od
23 Srp 2011
Poruka
96
malo kao i uvijek. Podrzavam stav da se ukinu poticaji ali da se da odredimo i znajte da odredimo mi proizvodjaci cijenu mlijeka pa ko voli nek izvoli.
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
Mljeko!

Evo ovaj čas stigla obavjest: Ukida se vaše sabirno mjesto i to posljednje u opčini! :supz:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
kome si predavao jer i mi imamo mali problema sa takvim problemom tu kod nas,ima nas desetak i ne znam kako se bude to organiziralo do kraja:mad:
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
Kuda? Ja sam to riješio još prije, ja sam mali i meni to ništa neznači direktno. Ja kupujem male teliče i hranim, samo se bojim gdje ču kupovat telad ako neče bit krava...! Dukat je vozio mlijeko! A kud če sada sa mlijekom neznam. Bilo je njih 6 koji su nosili u sabirališt. Skupili oko 400-500l u dva dana. Nije to puno ali i od toga su ljudi živjeli ( preživjeli) :( Inače sabirno mjesto ima susjed, a nalazi se do moje kuče tak da mi je to bilo super! Kao da imam svoje a ni brige ni pameti Ja sipam oni pišu! (dičeš bolje!) A sada sve to definitivno odlazi u prošlost
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
zar se Dukatu ne isplati svaki drugi dan doći po 500 lit. Sramota!! I onda kukaju kako nema dovoljno mlijeka i kako su prinuđeni uvoziti. Ide se svjesno na to da se uništi domaća proizvodnja, ...treba pripremiti teren za EU i njihove izvoznike.
 

mali gazda

Član
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
93
vindija isto to radi prošli mjesec su pregledavali teren tko će dobiti registracijski broj sabirališta a tko ne mi smo dobili broj ali sad još uvijek čekamo veterinarsku inspekciju na njima je dal sabiralište prolazi ili ne mi smo prošle godine puno uložili u prostoriju (pločice dolje i u visinu do 3 m, plastična vrata,topla voda sa umivaonikom tekućim sapunom , rolama papira za ruke što je obavezno u svakom sabiralištu ) a nadamo se da ćemo proći ali kod inspekcije se nikad nezna
 

fudya

Novi član
Tu od
10 Tra 2012
Poruka
27
Kod mene da bi predavao mleko Imleku moras da imas svoj laktofriz i dnevnu kolicinu od minimum 40 litara e kad sve to ispunis, tek onda sledi zezanje.....nadju ti vodu, imas mnogo somatskih celija i tako u krug.....jedan mesec smo imali svih 31 dan ekstra klasu (insistirao cale da svaki dan rade mikrobiologiju) i onda na obracunskom listicu pise da je 12-og dana tog meseca imao 49 litara i automatski nista od premije i jace cene....
Lopovi klasicni
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Dali može netko reći koja je visina one poprečne cjevi na vezovima od poda da krava može normalno gurnuti glavu i jesti.
 

dario10004

Novi član
Tu od
21 Sij 2014
Poruka
5
Zaboravio si napisat održavanje voznog parka i mehanizacije, a kod nas koji imamo stare drlje na to ode jako puno novca. a i cjena je trenutno u kurc*
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
simentalac
ljudi misle da bi kvalitetnu junicu kupili za 10000 kn, toga nema, probajte otiti u njemačku po kvalitetnu junicu i nebudete je kupili ispod 1800€ tak da... :)
Da, sve papire ja vadim, moje je vađenje krvi i vađenje pedigeja (pedigre prilikom prodaje u hrvatskoj gotovo nitko ne vadi osim nas nekoliko)
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,192
Kupujemo sad neke krave i zanima me kako najlakse nauciti kravu da pije iz pojilice, ako do tada nikad nije pila?
Stvar je u tome da se nekad kupi krava koja je napajana iz kante pa je tu problem.. Imali smo tih slucajeva prije, ali vec se ne sjecam kak se to najjednostavnije rjesavalo..
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Dok ožedni bu se sama naučila :icon_wink:
Pritisneš malo pojilicu da ostane vode u njoj i bude si ona sama našla vodu i skužila kak da pije iz pojilice.
 

Najnoviji postovi

Na vrh