• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Naletni utovarivač

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Vjerojatno je do sigurnosnog,al nebi smjelo lupat nego cvilit ili lagano zujat.
Jesi kaj nedavno radil na hidraulici?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Nista nije radjeno na hidraulici od kako je traktor kod nas.
U sred posla se to desilo bez diranja icega.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Heheh...to tebe prca balansna opruga gore 100% :)
Oče ona zaštekati od drukanja u rikverc pa hidraulik podivlja, diže sam od sebe.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E baš se tu kači.
Kaj bi reko, moj 540 radi več 25 godina s njim i nikad problema, udaraj, diži, guraj, gnoj, pjesak, zemlja, rolo bale, sve može, a zakopčali smo ga par puta na novi 539 i taj nemože, čim upre u nešto hidraulik se sam diže i zacvika u gornjem položaju. :)
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
sta mu se desilo jos uvijek neznam ali sve normalno radi.
kad opruga zasteka, onda hidraulika ne staje dok ne ugasis traktor ili dok ne pukne poklopac, zar ne? kod mene normalno radi, samo sto je najednom hidraulika dobila vecu snagu kod rada s utovarivacem..
mislim da cu se vodit onom, nahrani svinje i nista ne diraj :rolleyes:
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Nisam znao u koju temu da stavim, ali evo ovdje ću. Danas se probao voziti pijesak i nakon dvije prikolice smo odustali, jer je pijesak mokar, a i put u koji vozimo. Ja sam tovario sa proximom, a otac je vozio sa Z6245:





 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Planiram uzimat zadnji naletni utovarivac... godisnje imam 50-70t stajskog koje je dosad u vecini bilo tovareno na mamlazni pogon :) ,pa malo da se olaksa posao planiram uzet ovako nesto... nisu skupi a za moje potrebe bi bio dovoljan,a s njim bi radio Imt 542.
E sad me zanim dali su stvarno tolko opasni za hidrauliku il je to vise da same nepaznje vozaca... opcenito jel to vrijedi uzimat???
Svaki savjet dobrodosao... unaprijed zahvalan!
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Sto ne uzemte onda vilicar na kopcanje na traktor, napontira se korpa i dizi koiko hoces, kipanje korpe se isto tako napravi,
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Pa sad.....
Mi smo mjenjali pumpu na MF 135 upravo zato jer nije mogao raditi s tim ali nemogu reci da je to radi toga ipak je to bila prva pumpa....
Nakon promjene pumpe evo nakon 3 godine i dalje radi bez greske i ako dobro pogodis mores lepi kup gnoja s tim zvaditi .:)
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
šanana, dobar ti je utovarivač, gledam slike na ovoj temi i pola ih fali.. el mozes stavit sliku onog čarobnog umetka koji se stavlja radi tog da ne trpi opruga traktora
 

Najnoviji postovi

Na vrh