• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Naletni utovarivač

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Malo sam sređivao temu pa da ju dignem iz mrtvih...
Moj naletni utovarivač. Radim s IMT 540, a koristim ga za utovar gnoja, utovar zemlje i pjeska i od prošle godien za utovar suhih rolo-bala!

Slika0098.jpg

Slika2157.jpg

Slika2154.jpg

Slika2153.jpg

Slika2143.jpg

Slika2112.jpg

Slika0061.jpg
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
Malo sam sređivao temu pa da ju dignem iz mrtvih...
Moj naletni utovarivač. Radim s IMT 540, a koristim ga za utovar gnoja, utovar zemlje i pjeska i od prošle godien za utovar suhih rolo-bala!

Slika0098.jpg

meni treba nekaj takvo pothitno dok ne dojde skip. i mislim da se bum primil i napravil ga sam doma
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Malo sam sređivao temu pa da ju dignem iz mrtvih...
Moj naletni utovarivač. Radim s IMT 540, a koristim ga za utovar gnoja, utovar zemlje i pjeska i od prošle godien za utovar suhih rolo-bala!
Što ne bi mogao utovarivač ići na PH Same-ta da vrat ne boli ili je to preteško za prednji dio traktora? A za preklapanje korpe staviti pneumatski cilindar, ventil, malo crijeva i spojiti na zrak traktora?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma kaki, nije to konstrukcijski napravljen utovarivač koji bi išao na prednji hidraulik, bio bi preeeeviše isturen napred i to nebi bilo nikako dobro za manevrirati s njime. Pogotovo gdje je usko dvorište i nema mjesta.
Za prednji hidraulik mora biti potpuno drugačija izvedba utovarivača.

Dalo bi se to ukombinirati recimo za utovar suhih bala slame, ali treba kopčanje prilagoditi za prednji hidraulik i ugraditi hidraulični cilindar za otvaranje korpe i postaviti 10m crijeva po traktoru i utovarivaču :)
I opet svejedno nebi to dobro radilo, ja sam ovak zadovoljan, još me niakd nije 540 u kombinaciji s njim iznevjerio da nisam mogao obaviti neku radnju.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
meni treba nekaj takvo pothitno dok ne dojde skip. i mislim da se bum primil i napravil ga sam doma

Imam ja isti takav doma bez korpe za zemlju, samo vile za gnoj i visak mi je
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Koje je marke taj žuti utovarivač?
Ja ga isto imam kući i stvarno je vrhuski. Kvačim ga sa traktorom od 75 ks i nosim 3 bale slame sa njime stvarno je jak utovarivač.
Samo mi se proširila rupa oko onog glavnog klina što ga drži sklopljnim onaj dolnji klin i onda mi se dosta ljulja. Morat ću sa obje strane navariti neke debele željezne platne i duži klin i nebi trebalo biti problema.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Evo i ja imam taj utovarivač i koristim ga za tovarenje pjeska i za izvoz gnoja. Kapčim ga za Zetora 6245, a 3511 mi vozi što treba. Bio sam ga kačio i za 3511 i tovario ovčji gnoj ali ide to dosta sporo em nemože nabiti do kraja i hidraulik je dosta slab.



Šanana jel mi možeš uslikati taj dodatak za bale. Koliko visoko možeš dići balu? Od čega si to napravio?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da, to je isti ko i moj.
Vidim da imaš pločicu na njemu, ajde mi ju uslikaj i stavi sliku, al nek bude slika da se vidi kaj piše gore, nek nebude mutna!!!

Imaš slike vilica za bale na početku ove stranice!!!

Napravio sam ih od nekih jakih osovina od JD kombajna, par koamda U profila i jedne svjetlovučene osovine fi30 i jedno kilu elektrodi :)
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Da, to je isti ko i moj.
Vidim da imaš pločicu na njemu, ajde mi ju uslikaj i stavi sliku, al nek bude slika da se vidi kaj piše gore, nek nebude mutna!!!

Imaš slike vilica za bale na početku ove stranice!!!

Napravio sam ih od nekih jakih osovina od JD kombajna, par koamda U profila i jedne svjetlovučene osovine fi30 i jedno kilu elektrodi :)

Stavi ću ti danas. Imaš li neku ideju od čega bi ja mogao napraviti? Koje su ti dužine ti šiljci? Što misliš jel bi se mogle nosit dvije bale? Ja bi vjerovatno ovo napravio sebi jer inače tovarim s vilicama, a vidim ovo diže ohoo visoko. Koliko visoko možeš dići bale i koji bi trebao biti fi tog šiljka? Daj mi pošalji link te dvije slike da ih mogu isprintati i reci mi koliko je razmak između šiljaka.
Stavit ću ti sliku kasnije.
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Imaš kod jakopica za kupiti gotove takve šiljke, mislim da je oko 200kn/kom, a dužine si biraš od pola metra do metar i pol. Samo napravi okvir od cjevi ili pločevina i to ti je to.
A ako hočeš eksperimentirati ko ja, nabavi si neke tvrde šipke, nek budu bar fi30 i iz njih napraviš špic.

Mi smo prvobitno stavili jedan šiljak na sredinu, svjetlovučena osovina fi25 dugačka oko metar, i nakon par bala se sfrknula :) tak da to zaboravi.
Moraju biti dva šiljka da se bala ne okrene kad ju zapičiš i tovariš samo po jednu balu, ni pomišljati dvije, jer ode sve k vragu!

Ove moje su dužine 70 ili 75 cm, bilo bi idealno da su barem 90 cm.....osovina je 6-ero kut fi30 neki jebeni čelik specijalno za JD kombajne.
Ja s IMT 540 slažem bale 130x130 (preša JD 575) u 3 reda visine u štagalj, znači od poda se slažu bale, ili vani na palete na sistem 3-2-1 u piramidu.
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
Imaš kod jakopica za kupiti gotove takve šiljke, mislim da je oko 200kn/kom, a dužine si biraš od pola metra do metar i pol. Samo napravi okvir od cjevi ili pločevina i to ti je to.
A ako hočeš eksperimentirati ko ja, nabavi si neke tvrde šipke, nek budu bar fi30 i iz njih napraviš špic.

Mi smo prvobitno stavili jedan šiljak na sredinu, svjetlovučena osovina fi25 dugačka oko metar, i nakon par bala se sfrknula :) tak da to zaboravi.
Moraju biti dva šiljka da se bala ne okrene kad ju zapičiš i tovariš samo po jednu balu, ni pomišljati dvije, jer ode sve k vragu!

Ove moje su dužine 70 ili 75 cm, bilo bi idealno da su barem 90 cm.....osovina je 6-ero kut fi30 neki jebeni čelik specijalno za JD kombajne.
Ja s IMT 540 slažem bale 130x130 (preša JD 575) u 3 reda visine u štagalj, znači od poda se slažu bale, ili vani na palete na sistem 3-2-1 u piramidu.
rebrasta sipka za beton, ona ti je za takve stvari zakon, od nje napravi siljke i nemas brige a jos k tomu je i dosta jeftinije od ovih gotovih siljaka, odes nekom ko radi na bausteli i denese ti to za 50 kn, ubacis 2 od metra i samo pikaj bale do mile volje
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Šanana aj reci mi gdje se nalazi taj Jakobic i izmjeri mi širinu od jednog šiljka do drugog šiljka i daj mi link od one dvije slike da ih mogu isprintati.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jakopic ti je u Lonjici kod Vrbovca, jedan šiljak ti je oko 150 kn.
Širina od šilja do šiljaka je 75-80 cm.

Daj mi mail na pp, pošaljem ti slike u punoj veličini tamo pa si printaj.
 

Najnoviji postovi

Na vrh