• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Naletni utovarivač

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Vidim, dosta masivno napravljene vilice za rolo bale :)
Ako je traktor veči i jači, nije nikakav problem da ih podigne 3 odjednom, utovarivač je jak ko vrag, neče mu biti ništa!
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Da odjednom 3 bale sam digao. Sijena dižem 2 odjednom probao sam 3 i digne ali pumpa mi cvili i prednji kraj gotovo da ne dodiruje tlo.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Ovo mi se čini dosta jako i mislim da je bolje rješenje nego Šananino. Šanana bez uvrede i tvoje je rješenje odlično . :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovo mi se čini dosta jako i mislim da je bolje rješenje nego Šananino. Šanana bez uvrede i tvoje je rješenje odlično . :)

Ništa ja ne kažem, ovo kaj je kolega napravio puno je masivnije, šta je je!!
Ja sam s svojim zadovoljan, tovarim samo po jednu balu i to mi je dosta, veliki + mi je kaj radim s malim traktorom i mogu se zavuči svuda :)
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Ti vilci za rolo bale se znaju saviti vrhovi i do 10 cm ali kad ostavim bale opet se vrate u svoje prvobitno stanje i uopće nisu debeli što mi je bitno (lagano ubodem i zvadim vilce iz bale).
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To ti je zato jer su to šiljci rađeno namjenski baš za takve stvari od posebnog elastičnog čelika.
Predpostavljam da si te šiljke negdi kupio i samo prišerafio na ovu svoju napravljenu konstrukciju?
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Da jesam al su zavarena i mislim da su oba šiljka koštala nešto oko 200 kuna nisam siguran.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da jesam al su zavarena i mislim da su oba šiljka koštala nešto oko 200 kuna nisam siguran.
Ma dobro, to ti je isti vrag dal su zavarena ili zašerafljena, s ovim za cjenu se slažem :)
Koje su dužine šiljci?
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Dužine su 90 cm ali su zavareni ispod rame tako da je ubodna dužina u bali oko 85 cm a razmak je 80 cm nemam nikakvih primjerdbi!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Aha, znači ispod rame. ja sam mislio da su zavarenu u samoj rami, no valjda je dobro i ovako.
Nisu ni imali u originalu navoje sa maticom na sebi??
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Izvinjavam se krivo sam rekao zavareni su u rami.
Ne nisu imali navoje na sebi.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
radio sam sa utovarivacem jucer i danas i zanimljiva stvar mi se desila..



radio je ferko vec nekoliko puta s njim i kad se zagrabi previse, kad nemoze podignut, gume sjednu koliko moze dici i to je to. nista se ne desava. pumpa se lagano cuje, prednji kraj na podu i sve je u normali.
danas nakon 2. ili 3. prikolice dizem hidrauliku kad prednji kraj ode u zrak. lijeva ruka automatski krene na gasenje ali sam probao i spustit hidrauliku kad ona radi. nije zastekala.
probam opet, prednji kraj opet u zrak.
da skratim, svaki put kad zagrabim vise pumpa lupa kao luda a prednji kraj leti u zrak. prije to nisam mogao napraviti sve i da sam htio.. sta se desilo? :icon_scratch:
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
pretpostavljma da je to, jeli dosada hidraulika bila ok, mislim dizla tanjirace, vruc
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
hidraulika je radila savrseno. nosio je i radio sa malcerom 220cm, rotobranu 2,5m bez paker valjka, sjetvospremac 3,20m sa ocem na prednjem kraju kao uteg. kad je ugasen, utovarivac sa maksimalne visine na pod spusti za nekoliko minuta.
prikljucak ako nije mogao podici, dizao je prednji kraj. samo sa utovarivacem nije mogao. do danas..
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
ako kazes da je dosad nosio sve te prikljucke, a nije mogao da grabi pune vile utovarivaca, a sad moze i to, onda se zapitaj koje su siie u pitanju, jeli to normalno za 539, ja mislim da nije, da je to malo previse, ovi koji bolje poznaju 539 mogu komentraisati, i dodati, cuje li se kod njega uopce sigurnosni kad propusta
 

Najnoviji postovi

Na vrh