• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Naletni utovarivač

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
nisam nasao temu o naletnim utovarivacima?
pa cu se prikrpiti ovamo..

prinova u dvoristu:

12012012533kopiraje.jpg


12012012535kopiraj.jpg


12012012534kopiraj.jpg


sutra ga kopcam na malu zvijerku i isprobavam..
 
B

BAGERISTA

Guest
Veselo,,,,,,,,,,i nek služi kako triba,,,,bez greške...:partyman::partyman::partyman:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Tibor...
Prava stvar je ovaj naletni, znam iz iskustva :D imam doma takav isti več 20 god, u sličnom vrlo dobro očuvanom stanju ko i ovaj tvoj sa slike.
RIKO Ribnica :) :)
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
nisam na ovom nasao nikakvu plocicu ili nesto.
dobro, nisam se bas ni potrgao trazeci ali eto. riko kazes..?

korpu sam probao, nece se sama zatvarati. imas li to kako rijeseno kod sebe?
vile jos nisam zakvacio. poskidao sam siljke da ih sutra poravnamo. makar se moglo i ovako raditi ali eto.. na suho nejde, morat ce se grijati siljci. ili imamo premali cekic.
daj mi jos reci, nisam isprobavao kombinacije rupa na skarama, sta se s tim dobije? visinia dizanja i koliko nisko mozes spustiti koliko sam shvatio. jos nesto?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
nisam na ovom nasao nikakvu plocicu ili nesto.
dobro, nisam se bas ni potrgao trazeci ali eto. riko kazes..?

korpu sam probao, nece se sama zatvarati. imas li to kako rijeseno kod sebe?
vile jos nisam zakvacio. poskidao sam siljke da ih sutra poravnamo. makar se moglo i ovako raditi ali eto.. na suho nejde, morat ce se grijati siljci. ili imamo premali cekic.
daj mi jos reci, nisam isprobavao kombinacije rupa na skarama, sta se s tim dobije? visinia dizanja i koliko nisko mozes spustiti koliko sam shvatio. jos nesto?

Ma nemam ni ja pločice, al deda ima isti takav samo sive boje i ima pločicu pa znam ko ih proizvodi.
Neznam sad napamet za korpu dal se hoče zatvarat jer ju nisam več dugo koristil, al za vile znam da treba biti maher i pogurnut ručicu u pravi tren da se zatvori, ili zatvarati sa spuštanjem na pod il stranicu prikolice :mrgreen:8)
A rupe na škarama, samo za visinu dizanja i spuštanja, to je priloagodljivo prema vrsti traktora, odnosno reakcije njegovog hidraulika, ništa posebno.
Damo udri po utovaru dok negdi ne pukne, kad pukne zavariš i teraš dalje :D
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
prije ce utovarivac potrgati malog ferka nego obratno. :D
sta mislis, dali bi funkcioniralo da se na zadnju stranu dovari neka plocevina, protuuteg da se korpa ili vile same zatvaraju?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kaj ti je korpa na vagi kad je prazna????

Vile znam da nisu, uvijek se zatvore, a trebala bi i korpa, da se to poriktati, a za uteg neznam, nebi ja to gore vario.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
budem se s tim jos malo poigrao dok krenem cistit kod ovaca pa cu vidjet kako ce radit. korpa se ne zatvara, vile isto nece same ali lakse se zatvaraju kada sam prebacio klin u drugu rupu odozgora.
budem to sve istestirao jos,podmazao pa mozda bude bolje. a na kraju krajeva nije problem ni spustit da se zatvori ako nece samo..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
budem se s tim jos malo poigrao dok krenem cistit kod ovaca pa cu vidjet kako ce radit. korpa se ne zatvara, vile isto nece same ali lakse se zatvaraju kada sam prebacio klin u drugu rupu odozgora.
budem to sve istestirao jos,podmazao pa mozda bude bolje. a na kraju krajeva nije problem ni spustit da se zatvori ako nece samo..

E slažem se s ovim, spustit ak neče i gotovo.
Ja inače tovarim na srednjoj rupi, al opet ovisi od terena na kojem se tovari.
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
485
Pozdrav forumaši !
Evo imam ovakav utovarivač pa me zanima jedna stvar:
dsc01407mw.jpg


Di se ovo kopči,jel na gornju točku de se kopči toplink ili ima neke kaj tu još dojde pa se kopči na drugo mesto...
dsc01408y.jpg


Stari mi veli da tu još neke dojde al se ni on baš ne sječa kaj tak da ak ima neko bil bi mu zahvalan da poslika...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da, taj se dio kopča na gornju točku di ide top-link, imam doma isti takav več 20 god. i sve znam, ak te još kaj muči, samo pitaj!

Na koji ga traktor kopčaš??
Budi oprezan da ti ne polomi poklopac hidraulike, to se zna desiti ako se ne pazi s finom hidraulikom u kojem je položaju i kod nekih neželjenih radnji ;)
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
485
Da, taj se dio kopča na gornju točku di ide top-link, imam doma isti takav več 20 god. i sve znam, ak te još kaj muči, samo pitaj!

Na koji ga traktor kopčaš??
Budi oprezan da ti ne polomi poklopac hidraulike, to se zna desiti ako se ne pazi s finom hidraulikom u kojem je položaju i kod nekih neželjenih radnji ;)


Kopčim ga na 533 i 539, da mi ga isto uvek kopčimo na mesto de ide toplink, ali on ne ujde do kraja u nutra, pre širok je i onda se nemre deti original klin kaj dojde tu nego moram deti neki šaraf koji je tanji od klina,ak me kužiš. A stari veli da tu još neke dojde, al se to nažalost zagubilo...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kopčim ga na 533 i 539, da mi ga isto uvek kopčimo na mesto de ide toplink, ali on ne ujde do kraja u nutra, pre širok je i onda se nemre deti original klin kaj dojde tu nego moram deti neki šaraf koji je tanji od klina,ak me kužiš. A stari veli da tu još neke dojde, al se to nažalost zagubilo...

aha, mojeg kolaga kopča na 533 i paše mu, a ja ga kopčam na 540
Uzmi fleks i obrusi mu malo prednji kraj tog mjesta koji ide u gore u mjesto top linka.
Tak je kod mene malo to pobrušeno i fino sjeda na originalni klin, ništa drugo ne dolazi u obzir.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ja sam to isto morao pobrusiti malo da zakopcam na 533
nego, daj mi reci malo o ovom dijelu sa lomljenjem poklopca?
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
485
Onda bum pobrusil malo...
Nego i mene zanima ovo sa poklopcem hidraulike,daj reci neke više o tom...
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
tu ima jedan dodatak, sa tim poklopac nećeš otkinuti a bez njega je kockanje možeš to sam napraviti ako te zanima mogu ti poslikati da vidiš kako izgleda.poklopac pukne ako ti je dobra hidrulična pumpa i ručica od fine hidrulike u gornjom položaju, traktor na tvrdom i malo se zaletiš i to je to
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
485
tu ima jedan dodatak, sa tim poklopac nećeš otkinuti a bez njega je kockanje možeš to sam napraviti ako te zanima mogu ti poslikati da vidiš kako izgleda.poklopac pukne ako ti je dobra hidrulična pumpa i ručica od fine hidrulike u gornjom položaju, traktor na tvrdom i malo se zaletiš i to je to

Ajde ak ti nebi bil problem da poslikaš... pa da vidim...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A zna se desiti ako se diže neki extra teret, a traktor ga može dići, kad digne preko pola, jednostavno se izgubi kontrola nad hidraulikom, on digne "pod kabinu", znači do kraja i poklopac onda pukne, nisam imal osobno takva iskustva još do sad, al sam videl kaj se ljudima dešavalo.
Ja osobno ne preporučam takav utovarivač an male fergusone tipa 533 i 539, nije to za takve hidraulike, ajd 540 se več pokazao bolji, malo je robusniji...
 
Na vrh