• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Naš vozni park

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
kakva ti je to prikolica?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
žuta, sa zelenom šasijom barem što je to ostalo od zelene, tehnstroj ek 400 mislim, tako nešto ima pločicu moram pgedat, inače prikolica je za poljoprivredu super, a za ono što meni treba malo preslaba, sanduk je 3.55x 1.90cm stranice su visoke 50cm, sa žito, za slamu itd.
e sad vozila je svašta, od kamena, pijeska, drva, đubra, pšenice, cigle, cementa. itd.

sanduk komotno može povesti 7T a podvoz 5T, dosta je slaba ispod.
ja sam joj zahvalan i da sutra ode, koliko je već prevezla, ako nije otišla kvragu kad smo s njom vozili 6,5 metara, sirovog graba i buvke iz šume, koji je isti dan bio srušen i voda se cijedila iz njega, traktor je na velikim uzbrdicama posustajao,ali onda je preživila.

a i guma smo posta pokrpali, jer su orginal bile 10/75-15.3 10 platana pa su malo slabe, sad je jedna 14 platana,a druga desteka je još dobra,ali sad treba pazit, jer tata tovari dok gume ne lježu, a ova malo teže posustaje,
najolje mi je bilo kad je tata rekao da ova prikolica nije baš jaka i treba paziti po rupama, sad kad vozimo kući,mogli su nju i slovenci bolje napravit, a mi u njoj vozimo 5,5 tona pjeska nule sa lješća, i to sigurnih 5,5t jer je vaga izbacila 6,650kg a ona je teška 980kg.
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
ma kad bi je natovario punu samo bi štore počeo letit ko ptica, ko pegaz bi bio.

HEhe leti on i pod puno težim prikolicama ovakve jede za gablec.. :D

Uredno speljavam po cca 7m na čezi i da diže se jer imam naprijed samo jedan uteg od 50, ali ne posustaje ko Zetor dupljak :supz::mrgreen: još mi ga je i gušt dizati na zadnji kad krećem :D
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
ima ove prikolice dosta, samo ti se možda čini malena na slikama, i ova je vozila 7 metara svježe srušenog graba iz šume, Zeko nije posustajao,ali je u šumi isto išao pod šperom na zadnjima:mrgreen:. i da nema ni jednog utega.
Štore je zec za mog zetora:weedman::weedman:, on ima 52ks, a zetor isto toliko i još duplu vuču.
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Štore je zec za mog zetora:weedman::weedman:, on ima 52ks, a zetor isto toliko i još duplu vuču.

Kak koji Štore moj ima sigurno još jednoga konja više kad ja vozim...a za duplu vuču ne diraj u ranu,,,:(

Dobra je to prikolica, sused ima sličnu kipericu s kojom sam vozil šutu kad sam restauriral balkone. Široko je to fajn, ali ima jako dobro položeno rudo kaj joj daje na upravljivosti. To nebi nikad rekel dok ju nisam potkopčil. 8)
 
I

ihorzic

Guest
to mi je dvorište od nekud poznato , ajde pomozi da nisam možda bio kod tebe
 

jozha25

Novi član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
22
eto da okacim i par slicica mojeg prevozila :mrgreen:
imt 533, godina proizvodnje 1963., broj radnih sati nepoznat (nije dosel sa ugrađenim mjeracem :rolleyess: )





i prikolicica koju povremeno vuce :supz:







koliko me sjecanje služi na nekoj od tema je bila rasprava o kurbli na 533 i kak je to izgledalo i funkcioniralo, pa da onda ubacim i koju sliku tog rariteta :supz:



 
B

BAGERISTA

Guest
To care.......................:prayer::prayer::prayer::prayer:pa sad nek gledaju dali se je palija ili nije..............:drinkers:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Evo slike i tog famoznog bolcna sa rupom kroz koji je išla kurbla.
Inače ovo su kola i zadnji kraj od MF-a
Ali palija nije ni taj, a ni jedan drugi na tu kurblu ;)


image hosting
 
B

BAGERISTA

Guest
Palija je palija,,,,,,,pa ko ne vijeruje nemora..hebe mi se,,,,,,njegov problem..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Jebe se i meni koji je palija, a koji nije, ali znam da je to mogel jedino slon rukom okrenuti i pokrenuti. On ni sa ispravnim akumulatorom i alnaserom ne pali čim prve rose dojdu, a ne da bi ručno.
Jedino ako mu je ta kurbla bila kao ispomoč alnaseru :lol:
 

jozha25

Novi član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
22
Evo slike i tog famoznog bolcna sa rupom kroz koji je išla kurbla.
Inače ovo su kola i zadnji kraj od MF-a
Ali palija nije ni taj, a ni jedan drugi na tu kurblu ;)

kaj se paljenja tice, nebi htel tvrdit dal je moguce ili ne, ne sjecam se da se to ikad isprobalo, slika je tu samo kao prikaz kak to funkcionira...

jedino mi ovaj dio za kola i zadnji kraj od mf-a bas nije jasan na kaj se odnosi....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Onaj sa moje slike je imal zadnji kraj oriđiđi.
To su bile valjda još one prve serije, ali poslije je neko pametan valjda shvatil da je to jedna velika glupost.

Zakej ti toga svojega (kad si več gural kurblu unutra) nisi probal zavrteti?
 

Najnoviji postovi

Na vrh