• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Naš vozni park

B

BAGERISTA

Guest
Jebe se i meni koji je palija, a koji nije, ali znam da je to mogel jedino slon rukom okrenuti i pokrenuti. On ni sa ispravnim akumulatorom i alnaserom ne pali čim prve rose dojdu, a ne da bi ručno.
Jedino ako mu je ta kurbla bila kao ispomoč alnaseru :lol:

A,,,,,,,, i meni se hebe,,,dali je ko to vidio ili nije..
Vijerovatno je bila stavljena da okrečeš svaki kotač posebno,,,,da se zagrije prije delanja..:lol:,da bolje drži njivu..
 

jozha25

Novi član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
22
Onaj sa moje slike je imal zadnji kraj oriđiđi.
To su bile valjda još one prve serije, ali poslije je neko pametan valjda shvatil da je to jedna velika glupost.

Zakej ti toga svojega (kad si več gural kurblu unutra) nisi probal zavrteti?

probal sam, al me nekaj zajefrkava, valjda se tam gde kurbla lovi na remenici nakupilo nekakvog smeca pa ju baca nazad dok se proba brže (jace) zavrtet.... polako ga se može okretat, ali neko brže okretanje neide...
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Meni se čini pošto je više cilindraš da je vjerojatno u originalu sa kurblom dolazio ručni dekompresor:scratch....e sad, moguće da su kod prenosa licence prihvatili kurblu, a dekompresor ne:roll:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,012
probal sam, al me nekaj zajefrkava, valjda se tam gde kurbla lovi na remenici nakupilo nekakvog smeca pa ju baca nazad dok se proba brže (jace) zavrtet.... polako ga se može okretat, ali neko brže okretanje neide...
U matici su zarezi u koje ulazi kurbla, ali njih majstori obično koriste da bi stegnuli maticu, a to ti izgleda ovak.
Inače nemoraš se truditi jer ja sam se za taj šaraf navrtel i to sa pol metra (ako ne i više) dugačkom kurblom i to ne jedanput.
Pošalji ju ekspresom onome ko ima više iskustva sa tim alatom ;)


upload pictures
Meni se čini pošto je više cilindraš da je vjerojatno u originalu sa kurblom dolazio ručni dekompresor:scratch....e sad, moguće da su kod prenosa licence prihvatili kurblu, a dekompresor ne:roll:
Neki Zetori (stariji tipovi, čak i četverocilindraši) su imali na maticama takve zareze (negde doma je bila i kurbla za njega ako nije i ona završila kod Haliloviča) ali to se koristilo samo kod štelanja ventila. Tak da majstor nemora za remen vleči. Tak je po mojem mišljenu i u ovom slučaju ;)
Ja osobno nisam MF-a te linije videl sa dekompresorom, možda ima :scratch
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
U matici su zarezi u koje ulazi kurbla, ali njih majstori obično koriste da bi stegnuli maticu, a to ti izgleda ovak.
Inače nemoraš se truditi jer ja sam se za taj šaraf navrtel i to sa pol metra (ako ne i više) dugačkom kurblom i to ne jedanput.
Pošalji ju ekspresom onome ko ima više iskustva sa tim alatom ;)


upload pictures

Neki Zetori (stariji tipovi, čak i četverocilindraši) su imali na maticama takve zareze (negde doma je bila i kurbla za njega ako nije i ona završila kod Haliloviča) ali to se koristilo samo kod štelanja ventila. Tak da majstor nemora za remen vleči. Tak je po mojem mišljenu i u ovom slučaju ;)
Ja osobno nisam MF-a te linije videl sa dekompresorom, možda ima :scratch

Moj stari Ursan je imal kurblu i dekompresor, a Niva ju još uvijek ima :finga:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,012
U kobinaciji sa dekompresorom prolazi (to jedino Mrgi nije uspelo :lol:)
Lajka je benzin ili dizel?
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Evo da i ja svoje mašine pretstavim...

Đuro Đaković M770
p1106121628.jpg


IMT 560
p1106121627.jpg


Zetor 6211
p1106121620.jpg


I glavna uloga, Hurlimann H-490
p1106121428.jpg
 
B

BAGERISTA

Guest
Prave mašine,...............:supz::supz:
Šta sve je vani po zimi.:?:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Neki Zetori (stariji tipovi, čak i četverocilindraši) su imali na maticama takve zareze (negde doma je bila i kurbla za njega ako nije i ona završila kod Haliloviča) ali to se koristilo samo kod štelanja ventila. Tak da majstor nemora za remen vleči. Tak je po mojem mišljenu i u ovom slučaju ;)
Ja osobno nisam MF-a te linije videl sa dekompresorom, možda ima :scratch

Da, to za zetore se sjećam iz priručnika....ma sve si mislim da je ta matica i kurbla relikt prapočetaka MFa kad su još imali benzinske motore:partyman:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=9VcARN8k9wM[/YT]
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Pa i nije neka zima ? :scratch
U garaži su bili do sada, ali su sada mašine u garaži pa moraju ostat vani..
 
B

BAGERISTA

Guest
Ne pita sam dali če cijelo vrijeme bit i bile na vedrom nebu,,,ili su garažirani zimi...jer vidim kombaj je sad odmalo vani ili je cijelu zimu prezimija..
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Pa morat će da budu vani dok se ne napravi nova šupa dje ćemo ih sklonit...
Zetor je jedini u šupi, jer ima malo mjesta :finga:

Od kada smo postavili panele, tj ona vrata na šupu od tada su vanka :)
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,170
uffff,zetor mi izgleda moćno :weedman::prayer::prayer::mrgreen::supz::supz::supz:
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
uffff,zetor mi izgleda moćno :weedman::prayer::prayer::mrgreen::supz::supz::supz:
ha čuj takav je kakav je al je dobar trebao bi dobit genarlku trba mu dušu sredit :weedman: ima 64.5 ks 4 cilindra
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,170
ha čuj takav je kakav je al je dobar trebao bi dobit genarlku trba mu dušu sredit :weedman: ima 64.5 ks 4 cilindra

kolka bi mu bila cijena otprilike?
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
traktor nije na prodaju cijena mu je bila 38000 kn dok smo ga prodavali al smo odlučili da ga nečemu prodat
 

Najnoviji postovi

Na vrh