• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Navigacija za traktor

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Gdje se može kod nas kupit traktorska navigacija:

hehe pa kaj ti treba navigacija kaj dođeš do zemlje?? to češ teško nabavit ali cjena je sigurno paprena..
 

zille55

Novi član
Tu od
25 Ruj 2011
Poruka
29
hehe pa kaj ti treba navigacija kaj dođeš do zemlje?? to češ teško nabavit ali cjena je sigurno paprena..

Koristi se kad špricaš bacaš gnoivo određuje ti širinu,
recmo svakih12 m i odma mjeri površinu koja je obrađena.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ma znam za kaj se koristi..malo sam se šalio ovo za put do zemlje..sumljam da češ to nač tu kod nas jedino naručit iz vana..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Neću 100% tvrditi, ali mislim da sam vidio u Gudovcu na sajmu na nekom štandu da su se prodavale takve stvarčice, ljudi su gledali reklamu kak to funcionira i mislim da se cifra vrtjela u stotinama €uropljana.
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
ja sam se isto raspito jer mi je dosta mjeruckanja, imaš u agronomu najjeftiniji meni je reko 16 000 kn sa preciznošcu od 30 cm
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
ja sam se isto raspito jer mi je dosta mjeruckanja, imaš u agronomu najjeftiniji meni je reko 16 000 kn sa preciznošcu od 30 cm

A nebi bilo jednostavnije kod sjetve zatvarat tragove na sijačici i kupiti nekaj drugo za 16tkn??

I neka preciznost od 30cm mi ne uljeva povjerenje,previše odstupanaj za tak skup proizvod..:)
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
pa na pšenici ostavljam tragove, al kako da na soji , suncokretu, repi, kukuruzu zatvaram ???? :scratch:scratch a jednostavno na 100 ha ti bude zlo kad stalno moras mjerit jer kad postvljas markire dođu specijalci pa ti pocupaju i metnu kodsebe
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
pa na pšenici ostavljam tragove, al kako da na soji , suncokretu, repi, kukuruzu zatvaram ???? :scratch:scratch a jednostavno na 100 ha ti bude zlo kad stalno moras mjerit jer kad postvljas markire dođu specijalci pa ti pocupaju i metnu kodsebe
Pa na tim drugim kulturama se izbroje redovi,tak bar ja radim..Jest da se nekad moguče zeznut za red-dva pogotovo ak su neke kratke parcele a široke pa non stop okretanja..

Al najbolje bi onda bilo postavit "markire" na špricu,,

I dalje mislim da je odstupanje od tih 30cm veliko,na kukuruzu je to 1 red ne pošprican,na repi možda i 2 jer se ona sije na 50cm?
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Pa na tim drugim kulturama se izbroje redovi,tak bar ja radim..Jest da se nekad moguče zeznut za red-dva pogotovo ak su neke kratke parcele a široke pa non stop okretanja..

Al najbolje bi onda bilo postavit "markire" na špricu,,

I dalje mislim da je odstupanje od tih 30cm veliko,na kukuruzu je to 1 red ne pošprican,na repi možda i 2 jer se ona sije na 50cm?

pa sve mi je jasno al one preciznije koje imaju tocnost ispod 2 cm su daleko skuplje
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
za kukuruz, repu ili ostalo gdje su redovi ili stalni tragovi to ne treba.
problem je kod predsjetvene gnojidbe, bacanja umjetnog pod brazdu ili spricanja prije nicanja. za spricu je to mozda previse, + - 30cm, ali za rasipac nebih rekao. siguran sam da daleko vise fulamo kad idemo napamet..
sad, druga je stvar tih 16+ tkn, na koju se povrsinu isplati uloziti u to..
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
za kukuruz, repu ili ostalo gdje su redovi ili stalni tragovi to ne treba.
problem je kod predsjetvene gnojidbe, bacanja umjetnog pod brazdu ili spricanja prije nicanja. za spricu je to mozda previse, + - 30cm, ali za rasipac nebih rekao. siguran sam da daleko vise fulamo kad idemo napamet..
sad, druga je stvar tih 16+ tkn, na koju se povrsinu isplati uloziti u to..

a ma tih 30 cm nije ništa pa više mašiš kad ideš ovako od oka kad nemaš stalne tragove pa se ni nepozna jer sa svake strane po 15 cm je ništa barem po mome, a sad el se isplati ili ne to cemo vidit nije ništa hitno da se mora uzet samo da bi bilo lakše radit to je istina :prayer:
Znam ja, ali ne znam jel sa pravilima foruma da to objavim?

pošalji mi pp ako neces objavit :weedman:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ovo bi bila dobra stvar za spricat psenicu, ostalo brojim redove i bok Pero.
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Imao sam prilike testirati tu navigaciju u prskanju suncokreta i kukuruza, i radila je savršeno, prskal sam kukuruz po noći.
Samo je potrebno pravilno ju namjestiti, i radi ko metak.
Ima opciju auto korekcije redova jer nakon 5-6 krugova jave se odstupanja u prolazima za 20-30 cm (malo pogresno namjesteni markiri, malo ljudski faktor), stisnes dugme da poravnas pravac sa trenutnim i miran si opet nekoliko krugova.
super je za korisitit, ali 20 k kuna u ono doba mi je bilo previse novaca za dati tako da nisam ju uzeo.
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
Kupio kolega u agronomu milerov za 16 tkn i radi kao beba pogreska do 20 cm se mozda cini velika ali kad smo probali bez navigacije to je nebo i zemlja .
Kad se sije po mraku genijalno
Kad bacas gnojivo kad se radi sjetvospremacem
Meni je najbolje kod kombajniranja mozes presjec tablu i uvijek ti pun zahvat
Mi sad posudjujemo od njega ali kupujemk definitivno
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Trebali bi se složit dvojica i kupiti zajdno pa se probati dogovoriti oko korištenja...

To bi meni leglo na IMT 540 kad špricam i bacam umjetno, ipak je to šprica od 375l i 10m grane i rasipač od 300 kg i baca širine oko 10m...;)
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Evo iskustvo od poznanika sto je imao na probi pa vratio. Isprobavao na tabli od stotinjak jutara pri razbacivanu gnojiva. Kaze super je na uvratinama kad treba uhvatit pravac, a poslje ga samo bunilo jer se ne moze gledat u monitor i po njemu ispravljat traktor tako da na kraju to izgleda nakarada kad pogleda monitor, poslje mu je sluzilo samo na pocetku table pa dalje po starinski i to je puno bolje izgledalo. A ta dva ili 5 cm mozete zaboravit kad se prijemnik stavlja na vrh kabine, a njiva nije tepsija pa se traktor lulja pogotovo pri vrhu,a prskalica ili rasipac koji su nize puno manje pa to ne bude vise 2 ili 5 cm nego 20 i 50.
 

Najnoviji postovi

Na vrh