• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Neke stvari o štore-u 402

ikashina

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
73
Pozzz ekipi na forumu :eek: E ovako zanimaju me neke stvari o štoretu 402 koji je 83 godište,jer imam priliku da ga uzmem.Evo par pitanja: Jeli istina da su u njemu fiatovi motori?Koji su najčešći problemi sa tim traktorom? Jeli bolji od imt539 i 542? Pošto bi ga najviše koristio za košenje,zanima me mogu li se kosilice od drugih traktora na njega priključiti,ako mogu od kojih???I koja bi bila cijena tih kosilica?? :?: :?: :?: :D
 
S

store504

Guest
Što se tiče storeta 402 ne mogu ti bas puno toga reci ali ja imam store 504 koji mi je fantastican,ima prednju vucu ,motor Rakovica i ne moze se porediti sa imt539 ili imt 542....daleko je efikasniji i mocniji o njih.A sto se kose tice ..ja sam dobio Dubravinu kosu od covjeka i napravio sebi nosace za tu kosu i i de kao lud.Dobri su to traktori ,nikad necu bjezati od njega!
 

markotk

Član
Tu od
30 Stu 2010
Poruka
128
ja ti imam store 404 (razlika od 402 samo sto 404 ima i prednji pogon),82 god i zadovoljni smo s njim.jako mali potrosac,jeftini djelovi,dosta je brz a i nije pretežak. imamo i bocnu kosu za njega ali ju vise ne koristimo.bocne kose mozes naci rabljene i nisu bas preskupe a dobro radi s njom.jedino ti ga ne preporucam za sumu jer je malo prelagan.
 

ikashina

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
73
Okeyyy....Hvala oba dvojici na odgovoru!! :eek: A zna li itko odgovara li od drugih traktora kosa,ako netko zna neka mi napiše???? :)
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
ja ti imam store 404 (razlika od 402 samo sto 404 ima i prednji pogon),82 god i zadovoljni smo s njim.jako mali potrosac,jeftini djelovi,dosta je brz a i nije pretežak. imamo i bocnu kosu za njega ali ju vise ne koristimo.bocne kose mozes naci rabljene i nisu bas preskupe a dobro radi s njom.jedino ti ga ne preporucam za sumu jer je malo prelagan.

Misliš lagan cijeli ili samo prednji kraj? Ja imam 504 i nemam problema...

Imam i ursus 335 e to je medvjed, a samo zadnji pogon... samo ga treba naprijed jeb... opteretiti jer je naprijed prelagan...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Okeyyy....Hvala oba dvojici na odgovoru!! :eek: A zna li itko odgovara li od drugih traktora kosa,ako netko zna neka mi napiše???? :)

Ovak: motor ti je rumunjski Fiat, isti kakav je na Universalu, samo prigušene snage i okretaja. Najbolji dio traktora. Nek te plavi dim i puhanje na odušak ne zbune, jer im je to normalno.
Mjenjač: teško se šalta u vožnji, i zahtjeva dobro podešavanje kuplunga i kočnice spojničke osovine, te izuzetno izvježbanog vozača. Obrati pozornost na stanje zupčanika i iskakanje iz brzina prije kupnje. Također provjeri zračnost supčaste spojke na spojničkoj osovini.
Obrati pozornost na uključivanje kardana: ide li s malo krčanja na niskom gasu ili ne. Problem s podešavanjem kuplunga.
Pogledaj da nije slomljeno kućište ili mjenjača ili koji reduktor, jer se to ne isplati popravljati.
Hidraulika: jedna od boljih komponenti na traktoru. Ima li kiper ventil?
Prednji kraj: pogledaj nisu li mu zavarivane felge, jer ako jesu, slijedi ti kupnja novih (uzrok: utezi na prednjoj osovini). Dijeloba ima, ali nisu baš jeftini.
Traktor je nježan, ali za pažljivog korisnika zahvalan. Po meni je bolji izbor od 539, no 542 je puno izdržljiviji traktor od njega.


Kosilicu ćeš teško pripasati od kojeg drugog traktora. Pasala bi, eventualno, od Zetora (ide na sredinu ispod mjenjača), no nepaše ti niti jedan nosač, pa ih trebaš napraviti sam.
Moj ti je savjet da to zaboraviš i ili tjeraš stražnju kosu ili pak nabavi bočnu kosilicu za Š402 ili Š504. Nikako za Š404, jer se neda spustiti desna poluga.
Ak te kaj zanima još, pitaj.
 
S

store504

Guest
Da,spojnicka im je slaba tacka ali iskaknje iz brzine :scratch to bas mi se cini nemoguce,bar ne kod mene traktor 20 i nesto godina jos nikad nije iskocio iz brzine ali sve je moguce.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
evo već je sve napisano, samo ja bi dodal da su dijelovi za njega iznimno povoljni i raspoloživi tako da ono...
 

Ranko Pozega

Novi član
Tu od
13 Srp 2008
Poruka
19
Da,spojnicka im je slaba tacka ali iskaknje iz brzine :scratch to bas mi se cini nemoguce,bar ne kod mene traktor 20 i nesto godina jos nikad nije iskocio iz brzine ali sve je moguce.

Sto se tice iskakanja iz brzine, imam iskustva sa tim na mom storetu 402. U pitanju su opruge u menjacu koje drze snop u brzini (snop je ona sipka na vrhu menjaca, ima ih 3). Znaci ta mala opruga pukne i onda snop nema sta da drzi, i moze da seta napred nazad. Sto se tice popravke, mora se rastaviti traktor onde ispod kucista volana da bi se ta opruga zamenila. Nadam se da sam pomogao nekom :)
 

muamerR

Član
Tu od
27 Ožu 2010
Poruka
39
ma masina stvarno...imao sam priliku da radim i sa imt 542 uporedo sa storetom 402...izvuko sam prikolicu na storetu i plus imat 542 koji je prazan zapao do osovina...dobro uradjen motor i dobre gume i nema mu ravnog traktora u njegovom rangu...samo imam problema sto malo izbacuje ulje na odusak...al masina je masina
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,499
možda ću lupit glupost,da li postoji model štoreta da je manji od 402-ike....:scratch
gledao sam jednoga ovoga ljeta iz auta i nekako mi je izgledao manji od 402.....ili me to oko prevarilo....:scratch
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
Fiat 300 bilo je nekoliko u okolici Duge rese ali ih nisam vidio dugo .
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,499
bio je jedan u belavićima,mislim da je pisalo 302 na haubi.....:scratch
izgledal je ko da je netko 402 centrifugiral....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
možda ću lupit glupost,da li postoji model štoreta da je manji od 402-ike....:scratch
gledao sam jednoga ovoga ljeta iz auta i nekako mi je izgledao manji od 402.....ili me to oko prevarilo....:scratch

Ima. Štore 302. Zadnji kotači su mu 24" pa izgleda manji.
 

markotk

Član
Tu od
30 Stu 2010
Poruka
128
do prije par godina, jedan 302 se nalazil u mojoj okolici. al je izgledal dost manji od 402/4.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
do prije par godina, jedan 302 se nalazil u mojoj okolici. al je izgledal dost manji od 402/4.

Manji je, vidio sam ga i ja, motor ima dva cilindra....i nije baš sličan 400/500 seriji osim prednje haube.... zadnje blatobrane ima one odrezane kao imt 533 itd,....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Manji je, vidio sam ga i ja, motor ima dva cilindra....i nije baš sličan 400/500 seriji osim prednje haube.... zadnje blatobrane ima one odrezane kao imt 533 itd,....
Ne, nema. To su ti imali stariji FIAT-i.
Istina, nisu kockasti kak na 400/500 seriji Štorea, već izgledaju kao suženi Universalovi.
Vidi OVDJE.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ne, nema. To su ti imali stariji FIAT-i.
Istina, nisu kockasti kak na 400/500 seriji Štorea, već izgledaju kao suženi Universalovi.
Vidi OVDJE.

E identičnog sam vidio samo s onim blatobranima kao 533, možda je čovjek kemijal jer je bil u katastrofa stanju kakti da je z rata došal....

Čovjek, a i traktor je česti gost u BAMT Mače trgovini (parking samo :rolleyess:) odnosno onoj bertiji prek puta...
 

kordunaš

Član
Tu od
30 Ruj 2011
Poruka
95
molio bi pomoć dal bi znali gdje se može nabaviti ona plastika kontrolne ploče s lampicama , znači onaj dio oko sata obrtomjera i mrežica maska za haubu na Š 404 ,, hvala...
 

Najnoviji postovi

Na vrh