• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nektarine

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Grofvon kaže:
Drveno novo,hm...udara u budget :D Neznam jel se u Belićšću može kupiti,kartonska,jednoredna u manjim količinama...

Pozdrav
Možete mi saznati kolika je cijena kartonske ambalaže-jednoredni.Drveni me košta 3,2kn komad
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
breskvar kaže:
...crveno ulje našao sam na akciji u "Prvči" po 45 kn/l :D

Dobra cijena-super,kod nas 65 kn/l

Moja zadnja zaštita nektarina i breskve:0,75h,utrošeno:1,5kg nordox 2l bijeloulje 400l vode.Bude dobro?
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
branko64 kaže:
breskvar kaže:
...crveno ulje našao sam na akciji u "Prvči" po 45 kn/l :D

Dobra cijena-super,kod nas 65 kn/l

Moja zadnja zaštita nektarina i breskve:0,75h,utrošeno:1,5kg nordox 2l bijeloulje 400l vode.Bude dobro?
...mislim da nije baš dobro...
1.) ...trebalo je na tu površinu potrošiti barem 750 litara vode, jer radi se o zimskom prskanju ili tzv. "kupanju" (kada se troši 1000 litara vode/ha, a i više)
2.)...količina nordoxa je još i OK, ali bijelog ulja trebao si potrošiti 3 litre na svakih 100 litara vode ili oko 22 litre na tih potrebnih 750 litara vode (ovo zato jer u manjoj koncentraciji nema praktički uopće učinka, a pogotovo u ovako smiješno maloj koncentraciji kakvu si ti stavio (1 litra na 200 litara vode tj. 2 litre na 400 litara vode))...od čega misliš da će se stvoriti taj uljni film koji će pogušiti prezimljujuće oblike štetnih kukaca i spriječiti izlijeganje zimskih jaja lisnih ušiju?
:scratch
 
G

Grofvon

Guest
Je cijena u Prvči za vrijeme Osiječkog sajma je 50% niža na sve preparate...
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Recite mi da li mogu početi s prorjeđivanjem nektarina odmah ćim cvatnja završi ili već s prorjeđivanjem cvijetova-jer je to posao koji oduzima puno vremena,pa da ćim prije počnem,možda nije najbolje ali poslije sam u gužvi
Pozdrav
 
D

dgeceg

Guest
branko 64 poslao sam ti poruku, pa ništa ne odogovaraš, pa sam te tu pitao, daj mi odgovori na poruku
moderatori sorry
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Pozdrav,ovako-dosađujem sadnice nektarine ,sorta May grand desetak komada pa me interesira kakva je to sorta.Piše da zori kraj lipnja početak srpnja.Kakva iskustva možda imate s tom sortom.Hvala unaprijed
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Pozdrav,ovako-dosađujem sadnice nektarine ,sorta May grand desetak komada pa me interesira kakva je to sorta.Piše da zori kraj lipnja početak srpnja.Kakva iskustva možda imate s tom sortom.Hvala unaprijed
Imam nekoliko stabala te sorte. Što se vremena dozrijevanja tiče - OK, no izrazito je jako osjetljiva na napad tripsa, po mojim iskustvima štete od tripsa na ovoj sorti veće su no na svim ostalim sortama, unatoč potpuno istoj zaštiti.
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
...

Evo, malo fotki sorte Fantazija, snimljeno u kolovozu ove godine:

DSCF0003.jpg


A sve ovo nabrano je sa 6 stabala iste sorte:

DSCF0013.jpg
 

misoo83

Član
Tu od
20 Velj 2012
Poruka
173
Lepe ti ove nektarine :)

Ja sam pre 10-tak dana posadio nektarinu sorte Fantazija pa se sve nadam da ce nesto biti od nje do sada breskve koje sam sadio nisu uspevale i susile su se najcesce odma te godine a najduze sto je izdrzala breskva kod mene je 3 godine i onda se osusi :|

Jel treba prikratiti sadnicu nakon sadnje ili je ostaviti onako sa svim granama, primetio sam da ima dosta los koren (uvaljuje prodavac) :mad:
 
S

shumbiliks

Guest
Iako ova zima nije nesto jako opasna kod mene zec hara u nektarini, ne nesto posebno ali poceo je.
Premazao sam sve vockice (sablo) sa "Kunilentom" dok je bilo suvo, e sad posto je za ovaj vikend kisa padala neznam dali je sprala ili je mast izdrzala.
Kako je stanje kod vas, cime vi suzbijate divljac da pravi stetu?
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Malo čudno,iz vlastitog iskustva znam da zec ne voli koru nektarine ibreskve.Malo proba ali će ubrzo ostaviti zbog smole.Veću štetu može napraviti srndać sa rogovima.Ja nikad ne premazujem i nemam štete.Neznam kako je kod vas ostalih.Pozdrav
 
Tu od
20 Tra 2011
Poruka
106
Pozdrav
Kao što je rečeno rezidba nektarine je prvenstveno ljetna rezidba.Pa bih Vas zamoli da mi neko s par slikica pokaže kako to izgleda u praksi.Moj rezač tvrdi da ljetnu rezidbu ne provodim.
Unaprijed hvala

Evo i par slikica prorijeđenih nektarina
http://img22.imageshack.us/i/dsc00021nr.jpg/
http://img694.imageshack.us/i/dsc00023qd.jpg/

Na nekim mi se plodovima pojavljuje ovo, ali neznam što je to




ovo je tipičan primjer tripsa na nectarini( gadan napad)!!!!:) :)
žao mi je što prije nisam odgovorio :blacke
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Da saznao sam da je trips.Makar sam ja prijateljima govorio i nisu mi vjerovali.Kao da tu kod nas na sjeveru ne može biti tripsa,mada ubližoj okolici nema nasada nektarina pa nismo ni znali kako izgleda.Hvala za odgovor.Mada me još zanima koji insekticid bi bio najučinkoviti i kad prskati protiv tripsa
 
Tu od
20 Tra 2011
Poruka
106
Da saznao sam da je trips.Makar sam ja prijateljima govorio i nisu mi vjerovali.Kao da tu kod nas na sjeveru ne može biti tripsa,mada ubližoj okolici nema nasada nektarina pa nismo ni znali kako izgleda.Hvala za odgovor.Mada me još zanima koji insekticid bi bio najučinkoviti i kad prskati protiv tripsa

dakle kod nektarine je specificno zbog glatke pokožice, breskva je dlakava i to tripsima smeta, mada nije iskljucen napad tripsa i na breskvama al u manjoj mjeri.
protiv tripsa dolaze u obzir svi preparati na bazi piretroid-a, al se mora paziti na vrijeme tretiranja ( pčele, bumbari, solitarice, voćne ose itd).Kod nektarina i bresaka to se radi 2x. Prvi put kad su cvijetovi 10% otvoreni , a drugi put u fazi precvjetavanja.
Često puta se može desiti, da u samim plodnicima imamo jajasca lisnih vasi koje znaju da izazovu nabore na mladoj nektarini.Zbog toga se i prvi i drugi put uz preparat na bazi piretroid-a dodaju i neki preparati na bazi neonikotinoida protiv lisnih vaši.:)

nadam se da ce pomoći!!!!:weedman:
 

wajbul65

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
42
pozdrav
Pitanje za breskvare....Trebao bi posaditi par nektarina,vrijeme dozrijevanja od kraja 6 -početak 7mj
Koja sorta bi bila najbolja a da je ima u rasadniku..VK-OS
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
pozdrav
Pitanje za breskvare....Trebao bi posaditi par nektarina,vrijeme dozrijevanja od kraja 6 -početak 7mj
Koja sorta bi bila najbolja a da je ima u rasadniku..VK-OS

Caldessi 2000, pokazala se više no odlična...
 

Najnoviji postovi

Na vrh