• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nektarine

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Trebao bih kupit nekih 30 sadnica nekatrine sljedeće godine. Ima li koji dobar rasadnik u hrvtaskoj da nije neki zajeb? Gledao sam malo talijanske rasadnike i imaju u ponudi neke sadnice uzgojene u loncu (26cm) stare 2 godine po 15,20€. Ima i onih golog korijena, jednogodišnjih, po 7€. Ima li smisla plaćat "starije" sadnice ili nema velike razlike?
Te cijene koje navodiš su više od cijena u nas. Kod nas su sadnice nektarina u rasponu između 20 i 30 kn u rasadnicima, što je znatno niža cijena
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
295
Te cijene koje navodiš su više od cijena u nas. Kod nas su sadnice nektarina u rasponu između 20 i 30 kn u rasadnicima, što je znatno niža cijena

Znam da je skuplje ali ima i više izbora sadnica. Recimo ove od 15 € su dvogodišnje biljke u vazama, toga nisam vidio da ima kod nas. Koji bi mi rasadnik domaći ti preporučio?
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
to što je biljka dvogodišnja nije joj neka prednost,pogotovo ako nije oblikovana
barem po mojem mišljenju
a razlika u cijeni je prevelika, ili je možda i sorta neka posebna
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
295
to što je biljka dvogodišnja nije joj neka prednost,pogotovo ako nije oblikovana
barem po mojem mišljenju
a razlika u cijeni je prevelika, ili je možda i sorta neka posebna


Nije neka posebna sorta. Jedina fora je ta što je starija i uzgojena u posudi. Ali definitivno preskupo.

Da li netko ima iskustva sa podlogom GF677. Stalno se spominje za nektarine i breskve.
 

kbszeljko

Član
Tu od
7 Pro 2013
Poruka
53
Caldessi 2000, pokazala se više no odlična...

Ajde budi dobar, pa mi daj savjet budući vidim da imaš veliko iskustvo u uzgoju breskve i nektarine.
Ja bi rado na malome kučištu posadio dvije breskvice-ali ne one vinogradarske budući njih imam , nego prave ako se ne varam da se zovu cjepke i dvije nektarine, ali bi me zanimalo koju bi sortu tražio, budući bi želio izbjeći problem sa mrazom, a živim u Sisačko moslavačkoj županiji, dakle dosta opasnoj po mrazu.
Osim toga ne bi ih želio prskati, pa me zanima, postoji li mogućnost eko uzgoja, a da ne propadne sve od vočkica na stablu i di bi našao uputstvo za eko uzgoj.
Oprosti što puno tražim, ali bog će ti platiti dobrotu, ako mi pomogneš i ti i ostali forumaši sa svojim iskustvima, a ja ću Vam svima zahvaliti sa zahvalnošću, svaki puta, kada otkinem jednu vočkicu.
 

Vrtoglavica luka

Novi član
Tu od
4 Lip 2023
Poruka
2
Pozdrav ljudi, trebam savjet. Imam malu nektarinu, godinu dana stara, Super Crimson Gold. Ove godine je jako procvjetala, baš jako. Kad je bio onaj mraz što su najavljivali, 2-3 dana, zaštitio sam ju vrećom, ali nije pomoglo. Niti jedan plod sse nije zametnuo.

A drugo, listovi su se skovrčali, iako ne svi, negdje trećina. Što mi je činiti, kako je zaštititi i od mraza i od kovrčanja?

Pročitao sam temu, ali ima različitih mišljenja i više su za velike nasade, pa mi nije baš jasno.
 
Na vrh