• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nova vlada

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Evo još jednoga "bisera"što je nama naša vlada dala-evo najnovijeg propisa-svatko tko u državnoj šumi želi ubrati gljive ili kestene ili šparoge mora od države zatražiti dozvolu za to.Koju će i dobiti.A onda kada ubere mora otići prijaviti nabrano i za to platiti naknadu.Za gljive i kestene ne znam koliko,a za šparoge pedeset lipa po komadu.Kao što su na vijestima prije pet minuta rekli,za stručak od deset komada-pet kuna.Ako se bere bez dozvole i bude se uhvačen,kazna je od tisuću do sedam tisuća kuna.

O udisanju zraka u državnoj šumi za sada nisu ništa rekli,a baš me zanima kada će im pasti na pamet.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
Evo još jednoga "bisera"što je nama naša vlada dala-evo najnovijeg propisa-svatko tko u državnoj šumi želi ubrati gljive ili kestene ili šparoge mora od države zatražiti dozvolu za to.Koju će i dobiti.A onda kada ubere mora otići prijaviti nabrano i za to platiti naknadu.Za gljive i kestene ne znam koliko,a za šparoge pedeset lipa po komadu.Kao što su na vijestima prije pet minuta rekli,za stručak od deset komada-pet kuna.Ako se bere bez dozvole i bude se uhvačen,kazna je od tisuću do sedam tisuća kuna.

O udisanju zraka u državnoj šumi za sada nisu ništa rekli,a baš me zanima kada će im pasti na pamet.

jesu pametni...kaj bi ja trebal onda sjedit u svojoj privatnoj šumi i vagat svakog tko si nabere kestena i vrganja?...:(happy):
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Nisam mogla vjerovati dok sam slušala.Ne znam šta se iza toga krije.
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
to je kada hrvatska nema sposobnih i školovanih ljudi pa se moraju zapošljavati pouzdani (supruge,rođaci , kumovi ....) :(
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Evo,ja sam inače teški realist,ali možda se to u skorije vrijeme drastično promjeni.Zato što sam neki dan čula da je jedna aktuelna proročica prorekla da će u 2013. godini Papa pobjeći.I kao što vidimo-ostvarilo se.Ali je u istom proročanstvu prorekla i da će u jednoj maloj državi na Balkanu pasti vlada i na vlast doći jedana nepoznata mlada osoba i okupiti oko sebe nove ljude i da će krenuti sve na bolje.E,sada ja čekam da se ostvari ovo drugo proročanstvo,a ako se bude,cijela moja koncepcija poimanja realnosti će se naglavačke promjeniti.Pa ćemo onda ovu temu nazvati"Najnovija vlada".:icon_mrgreen:

Ups,palo mi na pamet,koliko ono Milanović ima godina?Nije valjda...ma,ne može biti,jel?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
nemre bit, ovaj je okupil oko sebe samo stare pionire...:icon_madu: i one koji su uramili svoju partijsku iskaznicu...i noću ju drže pod jastukom da lijepo mogu S-LINI-ti po njoj...:icon_fU:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
da se naše forumašice ne naljute,znaš Darijus da su uvijek neki ratovi i borbe najčešće izbijali zbog ženskog JA,možda ova jakovinina nađe mlađeg političara pa jakovina dobije cipelom u guzicu:icon_rofl::icon_rofl:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
da se naše forumašice ne naljute,znaš Darijus da su uvijek neki ratovi i borbe najčešće izbijali zbog ženskog JA,možda ova jakovinina nađe mlađeg političara pa jakovina dobije cipelom u guzicu:icon_rofl::icon_rofl:

ma nebi on ni osjetil jednu cipelu u guzici...njemu bi trebalo zabit cijeli kamion cipela...:icon_cool:
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
JOVANOVIĆ i MATIĆ počinitelji ratnog zločina, to još niste znali

Iz tri neovisna izvora dolaze informacije o dokazima koji teško terete hrvatske ministre Željka Jovanovića i Predraga Matića za počinjenje ratnog zločina protiv naoružanog srpskog civilnog stanovništva u Domovinskom ratu. Naime tri renomirane i međunarodno priznate organizacije koje se bave istraživanjem ratnih zločina dugotrajnim radom na terenu , sakupljanjem izjava svjedoka i očevidaca došle su do nepobitnih dokaza da su navedena dvojica ministara počinitelji ratnog zločina nad miroljubivim naoružanim srpskim dijelom hrvatske populacije devedesetih godina.


Građanski odbor za ljudska prava čiji je utemeljitelj Zoran Pusić inače brat uvažene ministrice Vesne i kapetan prve klase JNA , Vesna Teršelić liderica Documente , udruge koja utvrđuje pravu istinu o događajima na prostoru bivše Jugoslavije devedesetih i poznati srpski filantrop Savo Štrbac i njegov Veritas na temelju tisuća svjedočanstava preživjelih žrtava utvrdili su da je za vrijeme boravka Predraga Matića zvanog Fred i Željka Jovanovića nepoznatog nadimka koji danas obnašaju visoke ministarske dužnosti u Vladi Republike Hrvatske u oružanim snagama Republike Hrvatske i njihovim aktivnim djelovanjem došlo do ratnog zločina.


Bez sumnje je dokazano svjedočanstvima da su navedena dvojica hrvatskih branitelja svojim boravkom na položajima izazvala masovnu smrt još neutvrđenog broja naoružanih srpskih civila koji su sudjelovali u oružanoj pobuni protiv Republike Hrvatske. Naime četnici su saznavši za njihovu nazočnost na položajima masovno umirali od smijeha. Točan broj žrtava utvrditi će se detaljnom istragom ali zasigurno se radi o najvećem ratnom zločinu u povijesti ratovanja.


Postoje osnovane sumnje kako je Republika Hrvatska navedeni dvojac u ratu koristila kao tajno oružje , zabranjeno svim međunarodnim konvencijama i time izazvala masovni egzodus srba sa prostora Republike Hrvatske u novijoj povijesti poznatom kao Oluja. Time nisu završeni svi zločini Matića i Jovanovića jer preživjeli i godinama nakon tih događaja osjećaju posljedice trauma . To je u Srbiji i Republici srpskoj poznato kao Matić-Jovanovićev sindrom koji ima za posljedice nezaustavljive provale smijeha opasne po život kod navedenih žrtava ratnog zločina , čim se prisjete te dvojice hrvatskih bojovnika.


Ove optužbe i dokazi o mračnoj prošlosti dvojice ministara otvaraju niz neugodnih pitanja prije svega za vladu Republike Hrvatske . Dolazi u pitanje inicijativa građana i branitelja Vukovara koji su na ulazu u podrum dječjeg vrtića u znak zahvalnosti i sjećanja na herojstvo Freda Matića htjeli postaviti spomen ploču sa natpisom "Fredov podrum" a isto tako i inicijativa građana Rijeke koji su javni WC na Žabici inače autobusnom kolodvoru koji je dugogodišnje okupljalište pedera i voajera , htjeli nazvati Jovanovićevim imenom.


Osim domaćih neugodnosti i negativnih implikacija , cijeli slučaj je prešao granice i postao međunarodni problem pa je zbog njega sazvana vanredna sjednica Europskog parlamenta i sastanak Vijeća Europe na kojima će se odlučivati o vjerojatnoj zabrani ulaska Republike Hrvatske u EU. Premijer Milanović još nije dao izjavu o slučaju Matić-Jovanović vjerojatno potresen nedavnim padom sa Patrije ali ne sumnjamo da ima mišljenje o tome. Najvjerojatnije je riječ o infiltriranim crnokošuljšima infiltriranim u njegovu vladu o čemu on nije imao nikakva saznanja.


No Udruga aboliranih četnika sa predsjednikom dr. Vojislavom Stanimirovićem žestoko reagira zahtjevajući temeljitu istragu dok njihov glasnogovornik Milorad Pupovac ide i korak dalje te prijeti novom mirnom balvan revolucijom i također mirnom pobunom naoružanog srpskog naroda ako odgovorni ne budu zasluženo kažnjeni.


Napeto iščekujemo razvoj situacije u Republici Hrvatskoj koja se tako zove samo na papiru jer uvođenjem verbalnog delikta od strane premijera Milanovića i komunističke partije Hrvatske primjereniji naziv bio bi nova Jugoslavija.

Mika
Dragovoljac.com
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Evo,treba se samo malo strpjeti,koju godinicu,i biti će u našoj domovini dobro.Zašto?Vodila ja jučer svoju svekrvu doktorima,bila naručena početkom desetog mjeseca prošle godine oftamologu na pregled očiju.Termin je dobila 27. 03. ove godine.Dakle,lista čekanja duga šest mjeseci.i došle mi jučer,pregled se obavio,i dobili se potrebni lijekovi-jedan za očni tlak,jedan za povečane trigleciride(taj je dobila od dijabetitologinje),i dva vitamina zbog drastično oslabljenog vida.Pa je recepte liječnica opće prakse ispisala.Ali-vitamini se plačaju,oba,recept za povišene trigleciride nije dobila uz obrazloženje da se ljudima starijim od sedamdeset godina ti lijekovi ne propisuju.Pa sad,ako ga želiš,kupi ga isto sam,ako ne,nikome ništa.Ali,ako si godinu mlađi,i više,naravno,normalno ćeš ga na recept dobiti.I normalno će te liječiti.Čim zakoračiš u prvi dan sedamdeset i prve,ošla baba s kolačima-lijekova više nema,onih skupih-jok.E pa eto,bude dobro u domovini našoj,strpimo se koju godinicu da produže radni vijek na sedamdeset godina,a onda po sili zakona te dokrajče zabranom liječenja i proračun će živnuti,bude pun toliko da će se preljevati preko rubova.Kaj budu jedni penzioneri,i to stari,sisali pare iz njega za liječenje,nije im dosta kaj penzije sišu,jel,još bi i da žive preko sedamdesete.Ne bu išlo,ne,bude ministar zdravstva sve to lijepo posložil tak da sve sjedne na mjesto,pa on nije čak ni pokušao u javnosti opravdati ili obečati poboljšanje problema ljudi oboljelih od karcinoma,koji od postavljene dijagnoze do prvog zračenja moraju čekati po četitri-pet mjeseci,kod bolesti koja svakog dana čovjeku uzima mjesece života.
Moja će svekrva kupiti sebi lijek.I živjeti će za inat ministru,taman da svaku lipu penzije potroši na lijekove.Nadam se da će doživjeti stotu.Samo ne znam kako će moja mama kupiti sebi lijekove.Prešla je odavno sedamdesetu,ima penziju,čak nešto preko tisuću kuna.Nekih pedsetak.Ali se nadam da će i ona doživjeti stotu.Ministru i proračunu u inat.

Eto,još jedan biser što je nama nova vlada dala,nisam zlobna,poživio ih Bog stotinu godina,ali zadnjih trideset sa tisuću i pedeset kuna penzije.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Na prošlotjednoj sjednici Vlade Republike Hrvatske, na dijelu zatvorenom za javnost, donesena je odluka da će se Hrvatska, u europskom duhu solidarnosti, pridružiti financijskom spašavanju Cipra s fantastičnih 500 milijuna kuna.

Kako doznajemo od visokog izvora bliskog Vladi koji je inzistirao da se razgovor vodi na latinskom, s ovom dobrovoljnom i nadasve solidarnom gestom složio se čak i ministar financija Slavko Linić, koji je, na oduševljenje svih članova Vlade, svjedoči tportalov sugovornik, izjavio da je baš toliki iznos neki dan slučajno otkrio kao višak u državnom proračunu.

Dobro raspoloženi Linić neočekivani višak protumačio je kao posljedicu izuzetno uspješne financijske konsolidacije države.

Sredstva će Cipru biti transferirana odmah nakon uskrsnih blagdana, u posebnom charter letu Croatia Airlinesa. Bit će provedene i izvanredne mjere sigurnosti, pa će tako paketi eura biti smješteni u zapečaćenim kontejnerima, proizvedenima u Hrvatskoj.
 

Najnoviji postovi

Na vrh