• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

NOVI PLUGOVI

R

Ratarko

Guest
:shock:
Da li možeš poorati 1 hektar za 1 sat kada tako oreš kao na slikama ?
 
S

Simon1980

Guest
85 min/1ha---kada pričamo o parcelama u prosjeku 0,5ha
50-60 min/ha na tabli od 3ha
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
SAPAT- pogledaj što Agrotron može :D :D

SIMON slike su ti super, ali zemlja ti je još bolja :D :D
 
S

seljaček

Guest
Pre pre pre skupo a čini mi se i da su niski dal imaju hidrauličnu regulaciju širine zahvata?
 
M

matija

Guest
Bobo kaže:
Ocito je da ovaj sa slike nema nikakvu regluaciju...
a ima nekakvu .ima kotac za regulaciju dubine oranja ,ali nema regulaciju sirine oranja
 
R

ROKI

Guest
To su vrhunski plugovi od vrlo kvalitetnog materijala. Kod nas na PIK-u ih imaju.
 
B

Bobo

Guest
Hehe, to ima, to stoji...

Cini mi se da tamo na slici vidim neka crijeva hidraulciva, pitaj vraga sto to moze biti...
 
K

krx pozega

Guest
Čiji su ti plugovi?.....paprena cijena al je i materijal negdje vrhunski...za oranje u mojoj zemlji doživotnu garanciju daju ;)

Bobo kablovi su mu od hidromotora koji pogoni točak...vidiš da ima ripne na sebi..zato i je plug skup :blackeye :mrgreen: :mrgreen:
 
R

ROKI

Guest
To je Overum (sa prijeglasom na o), a proizvodi se negdi u Norveškoj il Švedskoj. Overum je u grupaciji Kongskilde.
 
P

Picek

Guest
ROKI kaže:
To je Overum (sa prijeglasom na o), a proizvodi se negdi u Norveškoj il Švedskoj. Overum je u grupaciji Kongskilde.
u Švedskoj..
kao što si rekao im ih za vidjeti na PIK-u, ima i u Belju a i u Lovasu je bio tokom ljeta..
skupi su k'o sam vrag ali su vrhunski plugovi, kao uostalom sve što dolazi iz tih krajeva Europe..
koliko znam u Hrvatskoj nemaju zastupnika, ima u Mađarskoj a ne znam za Srbiju..
imate na njihovoj stranici prospekte (pod leaflets) ako nekoga zanima više:
http://www.overums-bruk.se/overume/index.htm
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Plugova imaju svakakvih, ima i takav sa hid. regulacijom, sve imate na stranici od kongskilde.
Zastupnik kod nas je Agro marketing,Kneza Mislava 6, Zagreb, tel.4612-440.
Na lageru imaju samo jedan takav plug 3+1 i stoji 60 tisuća kuna, i veli ćovjek, to samo zato jer tu stoji već
2-3 godine, inaće je 80.
Plug se može vidjeti negdje u ograđenom prostoru agronomskog fakulteta.
 
Č

Čugi

Guest
Ja sam čuo da boljih od njih nema!

Citat sa jednog sajta- "Överum plugovi su najbolji od najboljih. Kraljevska kruna, prsten i mač u zaštitnom znaku tvrtke Överum i 350 godina tradicije jamstvo su izuzetne švedske kvalitete. Överum ugrađuje najkvalitetniji švedski čelik i primjenjuje vlastite postupke termičke obrade i karbonizaciju dijelova izloženih trošenju, te se na jedinstven način izdiže iznad konkurencije po kvaliteti krajnjeg proizvoda.
Överum plugovi su dizajnirani u CAD-u tako da pružaju minimalni otpor prolazu kroz tlo. Mogućnost podešavanja osigurava kvalitetan rad na dubini od 10-30 cm i širini jedne brazde od 35-50 cm. Överum plugovi su konstruirani da izdrže naprezanja i u najtežim uvjetima."

Obrisan neispravan link.
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
E da, ovaj ćovjek iz agro marketinga veli da je to plug za cijeli život :?:
 
B

branko

Guest
Čugi kaže:
Ja sam čuo da boljih od njih nema!

Citat sa jednog sajta- "Överum plugovi su najbolji od najboljih. Kraljevska kruna, prsten i mač u zaštitnom znaku tvrtke Överum i 350 godina tradicije jamstvo su izuzetne švedske kvalitete. Överum ugrađuje najkvalitetniji švedski čelik i primjenjuje vlastite postupke termičke obrade i karbonizaciju dijelova izloženih trošenju, te se na jedinstven način izdiže iznad konkurencije po kvaliteti krajnjeg proizvoda.
Överum plugovi su dizajnirani u CAD-u tako da pružaju minimalni otpor prolazu kroz tlo. Mogućnost podešavanja osigurava kvalitetan rad na dubini od 10-30 cm i širini jedne brazde od 35-50 cm. Överum plugovi su konstruirani da izdrže naprezanja i u najtežim uvjetima."

opcenito grupacija kongsilde slovi za najkvalitetnijeg proizvodjaca poljoprivrednih prikljucaka, imam negdje austrijski prospekt s najavom ponude na njihovom trzistu i na pocetku pise nesto kao "da konacno kraljevska mehanizacija dolazi u austriju" . oni imaju osim overuma jos u vlasnistvu juko , nordstern, howard, becker i thyregod, brat ima howardove rotobrane i dvije godine kupljene su rabljene i jedino je prve godine zamijenio nozeve na njima i otada rade bez ikakvih problema.
 
R

ROKI

Guest
Na svom IMT sjetvospremaču imam original Kongskilde opruge. To je nepoderivo, a svašta sam radio sa njima i niti jedna nije pukla. A na sjetvospremaču od Našičke zvijezde sam polomio već nekoliko opruga koje puknu ko staklo kad negdi udare, dok se ova Kongskildova samo dobro "protegne" i vrati se nazad. ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh