• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

NOVI PLUGOVI

R

Ratarko

Guest
robi kaže:
Plugova imaju svakakvih, ima i takav sa hid. regulacijom, sve imate na stranici od kongskilde.
Zastupnik kod nas je Agro marketing,Kneza Mislava 6, Zagreb, tel.4612-440.
Na lageru imaju samo jedan takav plug 3+1 i stoji 60 tisuća kuna, i veli ćovjek, to samo zato jer tu stoji već
2-3 godine, inaće je 80.
Plug se može vidjeti negdje u ograđenom prostoru agronomskog fakulteta.

Da li si ti razgovarao sa njima ?
Ja jesam i ostao sam iznenađen sa njihovom politikom .
Razgovarao sam na telefon minimalno 20 minuta sa trgovcem a samo sam htio saznati koliko košta jedan njihov priključak .
Trgovac me ispitao sve živo ... kakav traktor imam , koliko zemlje radim , koliko je teška zemlja za obradu , da li imam dovoljno jaku hidrauliku na traktoru ... milion pitanja ... da bi mi na kraju rekao da ja to sve napišem na papir i pošaljm na faks ... znači neku vrstu životopisa sa opisom mog imanja i traktora te zbog čega mi treba stroj i koja bi mu bila namjena na mojem imanju . A sve sam mu to rekao na telefon nekoliko minuta prije .
Ne čudi me ako ne prodaju niti jedan stroj i ako nemaju zastupništvo na nekom nivou na kojega smo naučili ... sami su krivi .
 

pajdo

Član
Tu od
26 Srp 2007
Poruka
202
Da istina- na Agronomiji je taj plug!
To je na izgled ˇmrcina ˇ od pluga!
Izgleda nepoderivo!
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Ratarko
jesam razgovarao,i ja sam jako teško saznal od ćovjeka cijenu, ali nema veze jer,
ovaj tjedan je sajam mehanizacije u gradiću Tulln, Austrija, to je odmah kraj beća, tamo
te plugove izlažu austrijski trgovci pa se nadam da se od njih može saznati nešto više ili sve.
Pošto mi Beć nije daleko kao Hannover, idem u subotu na sajam i imam još dva mjesta u autu viška,
ako tko želi ići.
 
R

Ratarko

Guest
Nije valjda da si opasno zainteresiran za taj plug .
Po meni se ne isplati više kupovina pluga ravnjaka pogotovo ako imaš traktor od 90 i više KS a da ne govorim da mi je ta cijena skupa bez obzira ako je to najbolji plug na savijetu .

Kakav je to sajam , koliko velik , što se sve može vidjeti tamo ... jesi već bio ?
 
R

ROKI

Guest
Kopirni točak ti je nekako uzak. Ja sam imao za svog TV-826 1x12" i 2x8".
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Ma neznam ni sam, želim prvo vidjeti te plugove, a o sajmu neznam ništa, prošli tjedan sam saznal za njega na
http://www.landwirt.com.
branko, kaj tamo kupujete krave ili idete negdje dalje :?:
 
B

Bobo

Guest
Ja trazio ;)

To je IMT-Vogel suradnja, i koliko znam da je to 3x12" Pogledaj da je to ketegorija II, a koliko mi je poznato da je postojala serija IMT plugova 3x10" kategorije I nije neki problem skinuti osovinu s pluga i otokariti ju na kategoriju I, ali ja ipak mislim da se radi o 12" plugu, posto mi je receno iz poljostroja da IMT to vise ne pravi, ni nece praviti.

Pogledaj kako mu je prva brazda grbava, naspram zadnje dvije :blackeye
 
S

stočar mario

Guest
Kupio i ja novi plug KUHN MULTIMASTER 112T 4 brazde okretač. Visina do rame 80cm, razmak između brazdi 102 cm samo mi nekaj šteka i nemogu dignuti slike na forum da ih podjelim sa vama
 
M

matija

Guest
stočar mario kaže:
Kupio i ja novi plug KUHN MULTIMASTER 112T 4 brazde okretač
s kojim traktorom ga vučeš?
 
S

stočar mario

Guest
Trenutno imam 2 traktora Fendta 312 i MF 6460 i imam Eberhardta 3 brazde, Kuhna još nisam probao ali mislim da će ga Fendt vući, a ako ne četvtra se brazda skida i onda ga vuku oba.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Stočar mario
Nije te dugo bilo na forumu. Reci u čemu je problem sa slikama možda ti pomognemo.
Kako kod tebe? Kako ide MF? Dal si probo s dvije kose kosit?
 
S

stočar mario

Guest
Nema me dugo, u poslu sam. Cijelu jesen siliranje, pa nadogradnja farme, još i sada dorađujem neke sitnice tamo. Inače je dobro. Ali se opet moram požaliti na one lopove iz ORA. Imam na Maseyu 580 sati a oni nikako da dođu na servis mada to obečavaju od 10 mjeseca. Neznam što da radim s njima, da ih tužim ili što. Još mi nisu ni onu klimu složili. UŽAS.
Kak je kod Vas ?
A sa slikama nemogu otvoriti onaj imageshack kako je prije išlo jel ima još koji način?
 
M

matija

Guest
stočar mario kaže:
A sa slikama nemogu otvoriti onaj imageshack kako je prije išlo jel ima još koji način?
probaj s ovim Obrisan neispravan link.
 
S

stočar mario

Guest
Obrisan neispravan link.

Nije te dugo bilo, i odmah thumbnail, iako i imageshack i uploadcentar imaju opciju automatskog smanjivanja slike na zeljenu rezoluciju (800x600)

Obrisan neispravan link.

P.S. Vis da imageshack radi sasvim dobro ;)

Bobo
 
R

Ratarko

Guest
@stočar mario
Auuuu , miriše na novo !!! :mrgreen: Čestitam na ponovi !
Koliko keša takav plug danas košta i gdje si ga kupio ?

... a ORO ...
Mislio sam da ja dugo čekam na servis a ti izgleda još duže ?
Kažeš traktorče ima 580 sati e sada ... da li si mu ikako zamjenio ulje u motoru do sada ili je to trebalo ići na 400 sati prvi puta pa se još nisu odazvali ??? Ako zaboravimo na ORU , kako te služi Massey ?
 

frks

Član
Tu od
12 Pro 2007
Poruka
75
ROKI kaže:
Neznam tko je tražio IMT 3x10"? :scratch

Obrisan neispravan link.
da vam ja kažem nešto u vezi tog pluga.toje˝smeče˝koje imam doma popravljao več 4 puta.1:mjenjao prvu glavu(spigana) 2:spojni šarafi i matice ugredi(tvornička greška garancija nije priznata) 3:cijev koja ide s rame na gredu(izčupano iz grede meso 4mm) 4:plug se pigao na spojevima pa smo morali metnuti još jedno ojačanje s rame na drugi dio grede i to sve kroz jednu godinu.nevjerujem da je traktor prejak imam foton-europard 804 koj se pokazo boljim i jacim od rusa(u brazdi)
 
B

Bobo

Guest
Pricas o 3x12" plugu? Sta ste s njim orali? Kamenje?

IMT plugom 2x10" doduse nema sto nisam radio, zapadnem za zilu u zemlji, plugu nista, stari je par pute polomio lemes kad je orao blizu oraha u medji, no plug da se pomakne. Od 22-23 godine koliko ga imamo, daske su se potrosile samo na pocetcima i to je pojacavano zeljeznom "trakom". Lezajevi na crtalima i lemesi i samo ore i ore i ore...

Zanimao sam se kad bih negdje mogao posuditi 3x10" plug, neki normalan kategorije I da ga isprobam, no svi imaju 3x12" kategorije II i mogu ih samo gledat...

Ako imas mogucnosti, poslikaj plug, da vidim kako je pucao...
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
šta nebi trebalo na plugovima rama ili okvir biti od punog željeza? :?:
ja sam vidio plugove koji imaju kao kockastu cjev i na to su pričvrščeniradni djelovi, koliko je to izdrživo :?:
to je bio trobrazni plug 12-14 cola, i težak oko 370 kg tak je pisalo na pločici.
jer kad dodje traktor , poslije bum i veče plugove trebao, tak da znam da li da takvo šta da gledam :?: :scratch
za sad imam dvobrazni 14 coli fužinar batuje i rade ko grom, nije bilo puknuča , jednom je stari zaorao crtalo i našao sam ga ove godine i sve radi ko novo, ni ležaj nije otišao, inače je plug kupljen prije 10 godina, daska mu nije istrošena , lemeše redovito mjenjam i dam otkovat.
e da jednom mi je klin na njemu puknuo , onaj gdje se kvaći hidraulik, bio je šupalj.
 

Najnoviji postovi

Na vrh