• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Novi traktor za vinogradarstvo

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Z

zvonek

Guest
pozdrav,ja sam novi član foruma,a mislim da je ovo novi traktor,za vinogradare,i to proizvođača iz Labina,pa šta kažete,u prodaji će biti za mjesec dana,cijena oko 70000 kuna,a kabina još 1000 eura,još nije sve riješeno,sajamski primjerak nema još izvode hidraulike,a motor će biti lombardini 39 konja ili yanmar 35,4,širina 1500 mm

Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Pričali smo na forumu o tome traktoru ali ne mogu naći u kojoj temi .
Gdje si to uslikao ?
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
zvonek ima u ovaj temi vise o njemu

Obrisan neispravan link.
 
Z

zvonek

Guest
ajde baš da vidim,moram uzeti neki traktor,mislio samIMT-539,ali mi se ovaj svidio
 
Z

zvonek

Guest
TX75 kaže:
zvonek ima u ovaj temi vise o njemu

Obrisan neispravan link.
je u pravu si, nisam baš puno tražio ali mi niko ne kaže šta misli o tome traktoru,možda bi mogao biti dobar
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,580
ajde prvo reci kolko imas vinograda i koliki ti je razmak izmedju redova?
 
Z

zvonek

Guest
vinograda upravo sadim 1,3 hektara,a punac ima 2 ha,IMT 542 i565, oba su u raspadu(usput ako neko zna za mjenjač za 542 bilo bi super)razmak redova,kod punca 2,7,a kod mene u novom u jednom 2,85, a u drugom 2,9,sadim na dvije parcele i još bi možda dogodine pa si gledam neki traktor,mislio sam i polovni,ali ako ovo išta valja onda bolje novi,dobiješ pedeve nazad
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,580
ajoj pa ti mos terat tu avion ak os...a odakle si?koju sortu sadis?
 
Z

zvonek

Guest
vinograd je u baranji,Suza,a i ja sam ti otprlike tu negdje,blizu Osijeka
 
Z

zvonek

Guest
swizach kaže:
ajoj pa ti mos terat tu avion ak os...a odakle si?koju sortu sadis?
sorta ti je graševina i sad vijam poticaj
 
B

bajki

Guest
zvonek kaže:
vinograda upravo sadim 1,3 hektara,a punac ima 2 ha,IMT 542 i565, oba su u raspadu(usput ako neko zna za mjenjač za 542 bilo bi super)razmak redova,kod punca 2,7,a kod mene u novom u jednom 2,85, a u drugom 2,9,sadim na dvije parcele i još bi možda dogodine pa si gledam neki traktor,mislio sam i polovni,ali ako ovo išta valja onda bolje novi,dobiješ pedeve nazad

Široki su ti redovi! Možda ćeš imati problema sa međurednom obradom. Dva prolaza svakako, a možda i tri ako sa frezom ideš tik do panja, a freza 120 cm. Ako ti freza bude šira od toga onda će ići sa dva prolaza kroz red.
 
Z

zvonek

Guest
bajki kaže:
zvonek kaže:
vinograda upravo sadim 1,3 hektara,a punac ima 2 ha,IMT 542 i565, oba su u raspadu(usput ako neko zna za mjenjač za 542 bilo bi super)razmak redova,kod punca 2,7,a kod mene u novom u jednom 2,85, a u drugom 2,9,sadim na dvije parcele i još bi možda dogodine pa si gledam neki traktor,mislio sam i polovni,ali ako ovo išta valja onda bolje novi,dobiješ pedeve nazad

Široki su ti redovi! Možda ćeš imati problema sa međurednom obradom. Dva prolaza svakako, a možda i tri ako sa frezom ideš tik do panja, a freza 120 cm. Ako ti freza bude šira od toga onda će ići sa dva prolaza kroz red.
čuj,kod nas svi tako rade,a s frezom i sad idem 3 puta,jedino što je lakše kod starijeg vinograda kad se čokoti iskrive,a gledam i ovu roto drljaču sa ticalima,pa bi onda to sve u kompletu,samo će biti puno za plačati
 
B

bajki

Guest
Zašto nebi onda išao sa novim vinogradom na 2 metra i to ti je onda idealno za takav traktor ili bilo koji drugi traktor specijaliziran za vinograd?
Sa razmakom od dva metra ujedno dobiješ puno bolju iskorištenost zemlje, tj imaš puno više čokota po hektaru.
 
Z

zvonek

Guest
nije baš tako,i prikolice tu idu, a niko nije specijaliziran samo za vinogradarstvo nego se uglavnom koriste ratarski strojevi,tu i tanjurača zna proći,uglavnom ja znam da si ti u pravu,ali problem je sa strojevima
 
B

bajki

Guest
To je točno. Ako ima strojeve koje koristi i za ratarstvo onda je širina od 2,7 do 2,9 dobra, ali onda mu netreba taj traktor nego mu treba neki širi traktor (npr IMT 539).
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Meni se osobno taj traktor nesviđa,loše je to napravljeno,ja bi radije uzeo Priminog 35konja ili AGT35 ako ti treba samo za vinograd,ako kubuješ traktor za te novce,neznam s koliko raspoležeš novaca,a 539 nije baš za vinograd pogotovo ako je brijeg,atomizer 400 l i prvi kraj je u zraku!!!!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh