• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oldtimeri

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Kao da ni nema ulja u mjenjaču jer se vidi hrđa...

Kako se snalaziš za dijelove i koliko otprilike misliš da će te izaći reparacija ovog starca?
Meni su ti traktorići strašni i jednog dana bih si volio kupiti jednoga i dati ga na sređivanje.Ima jedan u selu Deutza starog,tzv žabu,kokoši spavaju na njemu,svaki put bacim oko na njega u prolazu.
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Kao da ni nema ulja u mjenjaču jer se vidi hrđa...

Kako se snalaziš za dijelove i koliko otprilike misliš da će te izaći reparacija ovog starca?
Meni su ti traktorići strašni i jednog dana bih si volio kupiti jednoga i dati ga na sređivanje.Ima jedan u selu Deutza starog,tzv žabu,kokoši spavaju na njemu,svaki put bacim oko na njega u prolazu.

Dobro si vidio, ne da nije bilo ulja u mjenjaču,več se i ono malo ulja šta je bilo pretvorilo u vodu od stajanja.
Dijelova se nađe preko interneta,istina malo teže jer se taj tip proizvodio od 1960-pa do kraja 1961 godine.Proizvedeno ih je 902 komada.
Ako radiš sam,dijelovi pa stručni popravci bude oko 3000eura.
 
B

BAGERISTA

Guest
Svaka čast kolega,,,ovo se sve lipo dela na novo,,,,,,a i vidim da če ispast bolji možda od prvog ča sam gleda(renoviranje)............:supz:
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Uhh, jedva čekam završetak ove reparacije :D

Početak restauracije počeo je u studenom 2010 godine tako da je blizu kraju.
Eto još koja slikica istina u zaostatku,ali zato ćemo prije stići do kraja.

Nastavak - rastavljanje prema prvom kraju:







 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Svaka čast kolega,,,ovo se sve lipo dela na novo,,,,,,a i vidim da če ispast bolji možda od prvog ča sam gleda(renoviranje)............:supz:

Koji će biti bolji, to ćete nadam se Vi neutralni promatraći ocijeniti.
 
Posljednje uređivanje:

cisko

Član
Tu od
8 Ožu 2009
Poruka
38
Bok,
koliko vidim imas iskustva sa tim starijim modelima, pa me interesira kako se bude ponasala getriba tj. zupcanici koje je uhvatila hrdja poslje rastauracije.

Da li se moraju zubcanici slajfati/obriaditi ili se nalije samo novo ulje?

Inace je i meni zapal za oko jedan Hanomag R324 SA, 1960. Mozda se i ja zaputim u kakav posal.

pozdrav
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Ja sam na toj getribi izmjenio sve ležaje,semeringe,a kaj se tiće hrđe na zupčanicima to je bilo samo manje poćetno oksidirano,tak da je to skinuto finim brusnim papirom.Jedino je jedan zupčanik malo bolje nagrižen na par zuba,ali vjerujem u tadašnju kvalitetu izrade,to je dotjerano, stavljeno novo ulje pa da vidimo.
 
S

staffmen

Guest
za ovo stvarno treba imat volje:prayer:
svaka cast.
cekamo zavrsne slike.

Di nabavis dijelove? Kako se krecu cijene ? kolko konja je taj motor?
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Dijelova se nabavi u Njemačkoj kod specijaliziranih trgovaca.
Kaj je traktor starije godište i napravljen u manje primjeraka to su dijelovi skuplji.
Kod njih je 30-50eura sitna stvarčica,za nas puno ali vjerujem njima u odnosu na njihove plaće prihvatljivo.Npr. termostat sa kučištem-250eura,ukrasni znak Hanomag 52eura...

Nsatavak preciznijih radova;











 
S

staffmen

Guest
a kaj s dijelovima za motor?!
to isto u njemackoj? ajd sva sreca pa je samo 1 cilindar.
U kakvom je stanju?

mislis li ga prodavat kad zavrsis?
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Kaj se tiće dijelova motora evo primjera:
-cilindar,klip i bolcna 500 eura
-dihtung auspuha 36 eura
-komplet od tri dihtunga za glavu motora 66 eura ...
Uglavnom ima svih dijelova ali treba dosta eura,ponavljam za nas preskupo,ali takav je život ljubitelja oldtajmera.
Samo stanje očuvanosti kako se vidi na prvim slikama ne izgleda tako loše, ali kaj sam više rastavljal to je bilo više za popravak.Koliko vidim vlasnici ga baš nisu mazili.

Skidanje hrđe:







 
G

GROF

Guest
., lip pozdrav majstore - mladiću forumašu Mrk! ...

., ovako nešto temeljito delano nemore se stručno nigdi vidit., pogotovo ne ovde u ovim našim prostorima i terenima., ovo delo, ova temeljitost, red, rad, disciplina čovika kao takovog, majstora nad majstorima!!!., svaka čast i fala.-
., ča reć - napisat?, za ovakovu odansot zaljubljenika u dotjerivanje stari makina., ovo je jednostavno predobro za oči i dušu, predobro za pogljedat, za pogljedat i ljudinama ki jesu pedantni., ALI, ovo je premija! ...

., moj osobni rešpekt i naklon do poda., skidam TI kapu, onu PRAVU, onu Ličku! ...
 
B

BAGERISTA

Guest
E ja ču ovako napisat,,,,meni ovo jednostavno zapelo za oko,,,,,,,,,jer ne da je vrijedno truda,,,,več (svake kapi krvi)..(znoja,muke,svega,pa i klanja sa ženom ako se ne varam):blackeye
Pa evo cijenjeni kolege,,,,kako se kupi,,,i ča se dobije s mukom,,,ma da moren samo reč riječi hvale,,,i da nemam komentara,,,nego delo,,,koje,jednostavno nemože svako napravit,(malo njih pa i da imaju financija),,, a da triba i novaca(šoldi,beči,ili penezi,kako če ki)jedna vreča:blackeye:blackeye

Ja osobno sam zavidan,.(pozitivnem smislu),,i ža mi je da nemogu do jednog doč...pa da krenem, u restauraciju,,,,ali kizna za ko lito,,možda se i krene..

Samo ču vas pitat dali mi moreš reč točno kako se zove prvi i drugi premaz........jer me stvarno zanima......:confused::confused:

A za ostalo,kako sam i napisa,,,,svaka čast,,,još jednom,i nek brzo upali..:prayer::prayer::prayer::prayer:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
E jeste ga nadrobili...

Mrk:kad je tako skupo,planiraš li prodat traktor nakon reparacije?Tj zanima me jel ti ovo hoby kao izvor zarade ili samo užitak?
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Grofe veseli me kad ti se sviđa ovakva starina,a ta strpljivost,red,rad ti dojde samo po sebi, ako to istinski voliš za svoju dušu napraviti.Svaka čast ličkoj kapi i hvala na podršci.

Bagerista, iskreno puno je tu vremena,truda i muke uloženo,a žena ko sve žene,to je za njih samo željezo,no da ne pretjeram kad je gotovo i njoj se dopada,čak se tu i tamo pohvali kad se ljudima sviđa.Prvi premaz je prajmer zeleni-kvalitetna temeljna boja,a drugi je špric kit dvokomponentni, daje tvrdoču naravno i zaštita.Također zahvaljujem na podršci.

Abrkili ja ti velim ovako, dok drugi troše novce na cigarete,vrijeme trate u kafićima ja ti to sve spiskam na oldtajmere.Da li je za prodaju? Vidiš to su me pitali kad je bil gotov Porsche, kak sam rekel onda tako i sad to je iskljućivo za srce i dušu.Za sad nije na prodaju a nikad se nezna kakva sila može stisnut a to je neka vrijednost.
 
G

GROF

Guest
., još malo mog "drobljenja" u dobroj vjeri! ...

Grofe veseli me kad ti se sviđa ovakva starina,a ta strpljivost,red,rad ti dojde samo po sebi, ako to istinski voliš za svoju dušu napraviti.Svaka čast ličkoj kapi i hvala na podršci.

., uvik mene nanovo veseli mlad i vridan čovik, pogotovo uredan, vridan i pedantan., kaj zna ča i kako oće?., ako me put nanese?, kroz tvoj predivan kraj!, svratit ću da vidim u živo rad vridni ruk odradjen sa velikom ljubavlju! ... :heart: ...
--------------------------------------------------------------------------------------
... ., a žena ko sve žene,to je za njih samo željezo,no da ne pretjeram kad je gotovo i njoj se dopada,čak se tu i tamo pohvali kad se ljudima sviđa! ...

., potpisujem!, "sve žene ko sve žene" imadu isti softver po pitanju železa - gvoždjurije., ALI sa vremenom se i one restartadu.- ... :rolfer: ...
---------------------------------------------------------------------------------------
... ., dok drugi troše novce na cigarete,vrijeme trate u kafićima ja ti to sve spiskam na oldtajmere. ... ., ... ., to je iskljućivo za srce i dušu. ...

., ista stvar je i kod mene, apsolutno te razumim i podržavam, Sretno TI sa daljnjim delom i jedva čekam ko i svi nastavak slikanog materijala.-

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...
 
Posljednje uređivanje:

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Grofe,kako veliš ako te put nanese u moj kraj navrati da vidiš kaj se vidjeti da,pa da probaš zagorskog gemišta i...
S obzirom da te zanima kako je Greif ispao u finalu evo još koja slikica:

Treba urediti i sitne djelove:









 

Najnoviji postovi

Na vrh