• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oldtimeri

B

BAGERISTA

Guest
Moguče da je drukčije isprintana,,,ili složena,,,pa se čini drukčija,,,,ali evo provijerit nije teško,,,dfa se vidi,,,,mada če bit iste,,,ako se ih usporedi,,,jer kažeš,,nebi trebalo bit razlike.......

Dali se ta lista mijenjala,,,ili je godinama,,,ista.(donapunjavala)..:scratch


Za poljoprivredna starodobna vozila još nije donesen sustav bodovanja koji bi postao pravilo za sve ocjenjivačke komisije na susretima. Razlog je jednostavan; istinski djelotvoran i potpuno pravedan sustav bodovanja nije moguće napraviti zbog vrlo velikoga broja različitih proizvođača, različite starosti dijelova, različita broja proizvedenih primjeraka, činjenice da se za neke modele i danas proizvode dijelovi...

U tome se slažem u potpunosti,,s tobom,,,,i pošteno je...
Na kraju su tu godine,,,,,koje govore,,i sve ostalo pomalo..A o trudu,,,i krajnjem izgledu da ne pričam..

I u autima,,,mi se neke stvari ne sviđaju kod bodovanja,(koje sam ima prilike vidit,jer neke stvari ova gosdpoda iz oldtimera,,,,ne mogu shvatit,,,a vijerovatno nikad ni neče,,,,jedno je ocijnjivat,,,i baljezgat,,,,a drugo je stavit ruke na muke pa da vidim priču....),,,..

Dali gledaš farbat u originalnim bojama,,,ili mijenjaš po svojoj želji,,,ali se držiš nekih baza,,od starijih traktora.....(ja sam fiču farba u PUR-bijeloj,,po broju originala)..

ma nemam stroj za restauraciju, ali oldtimer je :lol:
a pošto je i sam stroj jedan od najraširenijih u našim krajevima, nema smisla...

ovo je fora kad se mcormick, hanomag i slični restauriraju, jer ih baš nema u našim krajevima

fala na tablici, sad znamo nekaj novo ko to prije nije vidil!

:partyman:

I moj fergač je oldtimer.............:rolfer::rolfer::rolfer::partyman:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Kad obnavljam traktor onda gledam da maksimalno ostanu orginalni dijelovi na njemu,mjenjam samo kaj je dotrajalo ali iskljućivo dijelovima izvornog oblika.
Tako i boja mora biti u nijansi tog godišta,tipa... dakle original kao kad je proizveden.


Na red dolazi i sređivanje ljepotana:







 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Riječi su suvišne tak da... Svaka čast. Trebali bi si nabaviti stroj za pjeskarenje sa sodom, ona uopće ne oštećuje metale (ni aluminij). Pa onda '' Svaki tjedan traktor jedan ! '' :prayer:
 
B

BAGERISTA

Guest
A,.,,,,mati moja mila,,,,ča nisan bliže,,,da ga taknen..:partyman::partyman:
ovo se zove,,,,malo je reč divota,,,malo je reč ljepota,,,,,,,,ovo je vrhunac svega dela,,,,,,a još kad dojde sve gore,.................

Sve mi se čini da je još malo fali da upali......:partyman::partyman:ako nije več..
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
to se zove ljubav:heart: prema oldtajmerima...
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Da nije bilo mog stalnog pomočnika, ne znam kako bi to ispalo!!
Taj se ljiepo naspavao,za sve dane dok traje obnova.

 
Posljednje uređivanje:

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Riječi su suvišne tak da... Svaka čast. Trebali bi si nabaviti stroj za pjeskarenje sa sodom, ona uopće ne oštećuje metale (ni aluminij). Pa onda '' Svaki tjedan traktor jedan ! '' :prayer:

Slažem se takav strojček bi mi puno bil od pomoći ali financije ne dozvoljavaju.Neke dijelove sam dal klasično pjeskariti gdje ne šteti pjesak a ostalo ručno jer samo pjeskarenje dosta je skupo(jedino bi sponzor to mogel rješiti ?).
 
B

BAGERISTA

Guest
Istina,,,,,mada di prođeš rukama,,,,i prste sve ispoliraš dok čistiš,,,,ima neki poseban gušt u svemu tome..i :supz::supz:,a dobro bi doša jedan sponzor,,,kako rečeš.....................

A vidim i pomočnik je budno pazio,,da ča ne promakne..:rolfer::rolfer:;)
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Da se mi vratimo na oldtimera,radiš,radiš...

a kad se desi kiks, ponovo malo rastepeš





 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Da se mi vratimo na oldtimera,radiš,radiš...

a kad se desi kiks, ponovo malo rastepeš


Uffff. Šteta ga je bilo ponovo raskapati ali ako se mora ............. Kaj se desilo?

To če biti prekrasan primjerak :shock:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Sastavim ja njega,počnem puniti ulja na sreču od getribe prema motoru,ali u motor najprije sipam antifriz,a kad tamo antifriz ode u karter,potopi zračnu turbinu i sve redom...
Razočaranje, kaj je sad?????
Prikupim još malo strpljenja,rastavljam redom kad eto zgode.Na cilindru nema sigurnosnog čepa koji ispadne kad se nedaj bože smrzne voda u motoru-vidljivo na srednjoj sliki.
To se upravo dogodilo brižnom vlasniku od kojeg sam kupio traktor,šteta je bila velika:
-pukla glava motora
-procurio kiler
-puklo kučište vodene pumpe
-puklo kučište termostata
-srečom cilindar je ostal čitav zahvaljujući tom čepu

Malo pomalo stigli mi do ljepotana







BAGERISTA bil si u pravu koji redak ranije da je možda već upalil,da i probna vožnja je pala...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Čemu služi cilindrični dio , stoji okomito kraj cilindra ?
Zanimljivo kak mu je hauba preživjela sve te godine
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Taj cilindar s desne strane je za kosu,moram još i nju obnoviti kad malo zatopli.
Da hauba je bila u dosta dobrom stanju osim prvog nosača koji je novi,naprijed zaštitna istegnuta mreža nova.

Ovak je bila obnova haube i blatobrana:





 
B

BAGERISTA

Guest
Mrk

E ča reč,,,,da si vidija prije bilo bi bolje,(ali ko ide za tim,,,:?),,mada je i ovako na vrijeme sređeno,i spriječena daljnja..havarija.....:p
Traktor sređen do tog stupnja da mogu reč,,,da nije ni fabrički rađen ovako,,,,:supz::supz:sretne radne sate s njim ma di god iša,,,i da se pelješ bez problema....(mada če svi
anctxu.gif
),za njim,,,i to debelo.......a i imaju za čim vijeruj mi........

Vidim još par sitnica na haubi prednjoj,,,,(moraju doč neke lajsnice i ukras ako se ne varam
mhcdqa.gif
)

A bilo je dela i na haubi,,,a i na blatobranima,,,,mada se more reči(koliko si znoja prolio na pripremi)toliki je sjaj na kraju,,,,,...:supz::supz:a ovdje sjaja do j...ja:mrgreen:
2zdsx90.jpg


Ali mogu reč da se,i velik dio novopečenih restauratora,,,,a i veliki broj starijih s iskustvom,,,(ako se ih more nazvat),,,sakrit iza ovog dela,,,,,,,,,,,,još jednom svaka čast..
 
Posljednje uređivanje:

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Ne pitam za to nego ovo kaj stoji 6 cm uz celindar ..a bude pod vodom kad staviš onaj Al poklopac oko cilindra koji nisi bojal

Da nisam odmah vidio na kaj ciljaš.To je ustvari nosač Bosch pumpe,kao i pogon iste pomoću ove štangice kaj se malo vidi.Ali pod vodom je glava i cilindar a ispod Al poklopca struji zrak tjeran pomoću male turbine.
To je inaće dvotaktni diesel motor.

BAGERISTA vidim da ti fale lajsnice,ukrasi i ostale sitnice pa gledaj:










 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
svaka čast, fenomenalno je ispao!
bi mogo instrument tablu još poslikat?
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Ispravak netočnog navoda od Josixa,Izvrsno si ti to napravio,nije tu nista ispalo.
svaka čast
 

Najnoviji postovi

Na vrh