• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oldtimeri

B

BAGERISTA

Guest
Hmmmmmm....lipo se ode ide dalje,,,kako se meni vidi još če polako i na slaganje..:supz::supz:

A te naše žene(hanumen),,jednostavno,,,ali lako kažu da je otpad,,,,,,,ali moja je odustala,,,vidi da i tako se dela kako ču ja ,,kad su u pitanju,,,,želiza,,,,,:weedman:a i nakraju se odveze do grada,,,naravno s menom..u ten otpadu.;);)

Nastavak sljedi,,,barem mislim,,čekam ,gledam..........:shock::shock:
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Nebuš se valjda išel zajebavati s onom starom dinamom ?

Ako hočeš da bude orginalni oldtajmer iz 1961 godine, onda ga lijepo rastepeš promjeniš ležaje,četkice i ima da radi još 50 godina.
Vidjet češ kad bude namontiran,ispoliran-kao novi.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako hočeš da bude orginalni oldtajmer iz 1961 godine, onda ga lijepo rastepeš promjeniš ležaje,četkice i ima da radi još 50 godina.
Vidjet češ kad bude namontiran,ispoliran-kao novi.
Imam ja više komada doma , ako ti sfali javi se .
to su one koji imaju regler u sebi ...
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ajme djelova...
hobi je skup, i iziskuje puno vremena i truda, ali nije niš skuplji od sjedenja za šankom...

svaka čast majstore, držim fige da nebu ostalo šerafa viška :)
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Imam ja više komada doma , ako ti sfali javi se .
to su one koji imaju regler u sebi ...

Trebat će mi za Holdera,javim ti se.A trebal bi i zadnje poluge od hidraulika za Porschea ako netko ima?

Bagerista: farbanje je gotovo uskoro će finiš.

josix:ma da je viška,ja ti imam manjka,jer znaš kakvi su nemarni vlasnici,kad se nekaj potrga a bez toga se može to se ne popravlja.

Traktor sam počeo rastavljat u listopadu 2010 godine, pa se sad treba prisječati kako su dijelovi bili prije demontaže.
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Sljedeće slike daju smisao dosadašnjeg truda,i prve obrise kakav će biti "novi" Hanomag Greif:

















Vjerovali ili ne kod ovog sastavljanja pomogla je i baka koja ima 81 godinu.
 
B

BAGERISTA

Guest
Ovo se zove,,,lagano,,,ali sijajno odrađen posao,,,mada Samo gledajuči farbu na mijenjaču motoru i diferencijalu i felgama,,,,,,dobijam dojam,,,da tek najslađe sljedi.............:partyman::partyman::partyman:svaka ti čast,,,,i da bude upalija bez greške,,u šta ne sumnjam.......:drinkers::drinkers:

Jao,,,,i šlape dobio nove,,,,,,,,,a babi(baki)reci da je pravi maher,,,i nek poživi,još dugo...:p:p

Sline mi kaplju,,,,,ali čekam dalje,,,,ovo je kratko ali slatko..:weedman::weedman:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
samo kapa dolje majstoru i daj mu bože još puno takvih strojeva u dvor,ja se svaki dan nagledam takvih starih ljepotana koji završavaju tu na lokalnom sakupljalištu sekundarnih sirovina i zbilja mnogo drugih ljudi treba neke sitnice za neke svoje ljubimce toga tipa ili slične,uvijek mi bude žao što tata nekad prodao našeg kramera od 17 ks,a što se tiće bake pa taj traktor je radio u njeno doba i tu ništ čudno ,majstore još jednom sve čestitke i nek stroj što prije upali i krene kroz selo:partyman::partyman::partyman:
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
ŠANANA je pogodio od prve,gume su BKT 8,3-28 i 4,5-16 a cijena 3000 kuna.
Ako pogledate prve slike stare gume je neko stavio 11,2-28 kaj naravno nisu orginal.

Dobro baka je samo držala vagu dok sam stavljal veliki kotač s druge strane,da paše u rupe.ali taj tren kad ti treba to puno znaći.Reći ću joj da ju hvalite odmah bude ponosna.

BAGERISTA kad vidim kako te vesele te slikice ja bi ti najrađe postavio sve redom a ima ih samo 213.

ajkula da stvarno je šteta kaj i dobre stvari završe na otpadu,šteta kaj ja nisam bliže pa da mogu to malo pronjuškati.
 
B

BAGERISTA

Guest
Da vesele,,,,,,,,,,,,:p:p,čekam loše vrime,,,da počmem s restauracijom još dva stroja,,,,,milina ki voli,,,,,,,,.
A da se radi o traktoru,,,mislim da ti nebi bio ni do koljena,,,mada sam proba tri puta s autom....(ispalo za deset+),,,ali ovo je vrh vrhova.:prayer::prayer::prayer:

Samo ti polako stavi,,,a ako ne dam ti ja moju adresu pa šalji koliko god očeš..:D:D

Molim jednog susjeda drži ga vani pod ceradom,,,ali neče se izjasnit,,da li bi ga proda ili ne...:?:?
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Mrk, jel traktor iz 70-tih spada u oldtimere, pa da ja svog pošaljem vlakom u tvoj dvor?!?! :D

ovo je fenomenalno, kad vidiš kramp ot traktora iz 50tih, 60-tih, i onda kad ga vidiš očiščenog, pofarbanog i sa novim gumama, dam se kladit da ljude koji su ga jednom kupili novog, ovo baca u nostalgiju...
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
BAGERISTA evo stiže loše vrijeme pa bude vremena za restauraciju,nego reci mi kaj spremaš obnoviti?

josix da i traktor iz 70-tih spda u oldtajmere,a to se vrednuje ovak:

II. POSTUPAK RAZVRSTAVANJA

Članak 4.

(1) Razvrstavanje vozila u kategoriju oldtimer provodi se temeljem vrednovanja.
(2) Vrednovanje vozila obuhvaća pregled vozila i dokumentacije, utvrđivanje izvornosti, ocjenjivanje, bodovanje i kategorizaciju vozila, njegovih dijelova i sklopova, sukladno Postupniku Ovlaštenog saveza.
(3) Postupak vrednovanja i razvrstavanja provodi Ovlašteni savez na zahtjev vlasnika vozila.



Sad ti vidi gdje spada tvoj.A kaj ti imaš za stroj?
 
B

BAGERISTA

Guest
Ja sam obnavlja svoj fićo,,,,,2komada,stojka 73,,(osta mi je moj bijelko,,,,i taj i dalje ostaje,,,,imaš ga u mojem albumu),sad spremam stari traktorič,,mada taj če delat i dalje...,,a ako bude sreče neki traktor,,,pikiram ovog od susjeda...ako mi upali................8)8)

Vidiš kod nas je drukčija ta lista u oldtimer klubu,,mada se radi o autima..

U koju kategoriju spadaju ovi tvoji:?::?::?:u drgu skupinu,,,po kodištu,,,ili..
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ma nemam stroj za restauraciju, ali oldtimer je :lol:
a pošto je i sam stroj jedan od najraširenijih u našim krajevima, nema smisla...

ovo je fora kad se mcormick, hanomag i slični restauriraju, jer ih baš nema u našim krajevima

fala na tablici, sad znamo nekaj novo ko to prije nije vidil!

:partyman:
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Ja sam obnavlja svoj fićo,,,,,2komada,stojka 73,,(osta mi je moj bijelko,,,,i taj i dalje ostaje,,,,imaš ga u mojem albumu),sad spremam stari traktorič,,mada taj če delat i dalje...,,a ako bude sreče neki traktor,,,pikiram ovog od susjeda...ako mi upali................8)8)

Vidiš kod nas je drukčija ta lista u oldtimer klubu,,mada se radi o autima..

U koju kategoriju spadaju ovi tvoji:?::?::?:u drgu skupinu,,,po kodištu,,,ili..

Čudi me da vi imate drugu listu za kategorizaciju oldtimera,jer je to propisano Pravilnikom o starodobnim vozilima(oldtimerima) od Ministarstva mora,prometa i infrastrukture

Ocjenjivanje traktora se vrši kao i za aute-po definiciji oldtimera.


Što je starodobno vozilo?

Starodobno vozilo (oldtimer) je motorno vozilo:

koje je proizvedeno prije trideset i više godina;
koje je radi njegovanja povijesnih naslijeđa i tehničke kulture sačuvano ili ponovno sastavljeno u izvornom obliku;
koje se ne koristi u svakodnevnom prometu;
koje je razvrstano u kategoriju oldtimera.

Vrednovanje i razvrstavanje vozila u kategoriju oldtimer, provodi se prema starosti, tehničkim karakteristikama i sačuvanosti vozila.


OCJENJIVANJE STARIH TRAKTORA

Traktor je radno motorno vozilo majenjeno vučenju, guranju i nošenju oruđa i strojeva koji se ne mogu pokretati sami. Riječ "traktor" dolazi od latinske riječi trahere - "vući, povlačiti. Prvi su je put upotrebili amerikanci Charles Hart i Charles Parr 1897. godine. Povijesnim traktorom smatra se traktor stariji od 35 godina. Za poljoprivredna starodobna vozila još nije donesen sustav bodovanja koji bi postao pravilo za sve ocjenjivačke komisije na susretima. Razlog je jednostavan; istinski djelotvoran i potpuno pravedan sustav bodovanja nije moguće napraviti zbog vrlo velikoga broja različitih proizvođača, različite starosti dijelova, različita broja proizvedenih primjeraka, činjenice da se za neke modele i danas proizvode dijelovi...

Po uvom pravilniku moji bi bili:

1.Holder 1954 - vozilo nakon 1945 - EA3
2.Porsche 1960- vozilo nakon 1945 - EA3
3.Hanomag 1961 - vozilo nakon 1960 - FA3
 

Najnoviji postovi

Na vrh