• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oldtimeri

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
evo da se i ja malo javim u ovoj temi posto ju stalno pratim,a imam toga dosta i za pokazati :supz:
prvi na listi je moj mezimac
Porsche-Diesel
Junior 108L
1959god
jedan klip,zracno hladjen 14ks
restauriran 2010god.
imam i par slika restauracije stavicu i to poslije
ja i svi moji ljubimci smo clanovi oldtimer kluba "Lanz-Buldog"iz Novske
 

Prilozi

  • 2012-03-23-019.jpg
    2012-03-23-019.jpg
    57.5 KB · Pregleda: 684
  • 2012-03-23-016.jpg
    2012-03-23-016.jpg
    57.2 KB · Pregleda: 554
  • 2012-03-23-020.jpg
    2012-03-23-020.jpg
    54.6 KB · Pregleda: 433
  • 282089_1877375137341_1330116409_31673930_6298278_n.jpg
    282089_1877375137341_1330116409_31673930_6298278_n.jpg
    60.8 KB · Pregleda: 1,013
A

ablass

Guest
Cijene oldtimer traktora

Pozivam vas da provjerite cijene dobro očuvanih / manje očuvanih primjeraka oldtimera u Hrvatskoj vaše marke - branda vozila, ne bi li napravili jedan članak - cjenik s tom temom, a koji bi nam svima poslužio i bio referentan. Mislim da najbolju procjenu vozila određenog branda mogu napraviti članovi kluba ili foruma dotičnog kluba određene marke vozila. Najbolje se razumiju u modele / tipove određenih marki kojima su poklonici. Oglasnici u Hrvatskoj nisu mjerilo po kojem bi mogli napraviti "cjenik" jer se stvarno prodaje svašta.

Bilo bi zgodno i sigurno najpravednije da procjena dođe sa vaše strane; Marka, tip, godina, loše-dobro-odlično stanje…i to je to. Može tablično , a može i u tekstu. euri, kn, svejedno...

Naša e-mail adresa je uvijek ista: admin@oldtimeri.hr, ili topic na našem forumu; http://www.oldtimeri.hr/forum/8-Procjene-starodobnih-vozila/448-Cijene-oldtimera-u-Hrvatskoj

Cjenik bi postavili na naslovnicu i mislimo da bi svima dobro došao.

Pozdrav

http://www.oldtimeri.hr
 
M

mario_n

Guest
Pozdrav svima, isprika ako ovaj post ne spada 100% u ovaj forum..

Naime o cemu se radi.. otac posjeduje stari traktor, oldtimer od nekih 30-ak ili vise godina i pomalo ga restaurira. Sada su dosle na red gume, koje bi htio zamijeniti.

Problem je u tome sto su poprilicno istrosene, a od onih oznaka koje su prepoznatljive, tesko je zakljuciti koja je tocno dimenzija, jer su se oznake u posljednih 30 godina promijenile

Evo sto smo uspijeli razaznati da pise, pa vas molim ako tko mozda dati kakav savjet, kako to "pretociti" u danasnji nacin oznacavanje traktorskih guma:

"13 - #26/45 "6RP 10-24AS

Ovdje gdje je znak #, ne znam da li pise 1, ili 4 nesto trece..

Eto, pa hvala unaprijed


Evo, pronasao sam na netu, ovakav je model..

http://de.wikibooks.org/wiki/Traktor...EM_295_Panther

samo ovdje pise: 8 R-32, pa mi je jos manje jasno
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Pozdrav svima, isprika ako ovaj post ne spada 100% u ovaj forum..

Naime o cemu se radi.. otac posjeduje stari traktor, oldtimer od nekih 30-ak ili vise godina i pomalo ga restaurira. Sada su dosle na red gume, koje bi htio zamijeniti.

Problem je u tome sto su poprilicno istrosene, a od onih oznaka koje su prepoznatljive, tesko je zakljuciti koja je tocno dimenzija, jer su se oznake u posljednih 30 godina promijenile

Evo sto smo uspijeli razaznati da pise, pa vas molim ako tko mozda dati kakav savjet, kako to "pretociti" u danasnji nacin oznacavanje traktorskih guma:

"13 - #26/45 "6RP 10-24AS

Ovdje gdje je znak #, ne znam da li pise 1, ili 4 nesto trece..

Eto, pa hvala unaprijed


Evo, pronasao sam na netu, ovakav je model..

http://de.wikibooks.org/wiki/Traktor...EM_295_Panther

samo ovdje pise: 8 R-32, pa mi je jos manje jasno

Pozdrav , nisam poznavalac guma ali , imam savjet ,,, ljepo poslikaj traktor , sve oznake traktora , imačeš veče šanse da ti se neko javi ko ga ima ili poznaje :)
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
a44520d4ota.jpg


c6163c23ot.jpg


evo slika

Mene bi zanimao, ako nije prodan.:supz:
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Evo ovog sam nedavno uspljel poslikati, gazda ga neče dat za nikakve pare.Motor je rastavljen u kutiji.
Mislim da bi se dalo nekaj ljepo složit s toga.
Šteta kaj tak trune na kiši...
Slika0342.jpg

Ovaj holder je bolji

Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Zna li netko nešto o modelu Hanomag r 324 s :icon_pray::icon_pidu:
 

Kozorog

Član
Tu od
24 Ožu 2012
Poruka
112
Interesiraju me dijelovi od traktora FENDT 17 W 1958.g kupujem ispravnu mašinu ima li netko?
 

cisko

Član
Tu od
8 Ožu 2009
Poruka
38
Zna li netko nešto o modelu Hanomag r 324 s :icon_pray::icon_pidu:

Traktor je u svojoj kategorji po meni u samom vrhu.

On ima 1960g. 5 brzina za napred, blatfeder na prvoj osovini, 27ks, vodeno hladjenje. Sjedalo na blatobranu sa rukohvatom.
Nisam siguran ali mislim da mu motor nije od Hanomaga vec od MWM.

Zavrsna obrada (npr. kuke, rucnog gas, poluga hidraulike itd.) bolja nego traktora iz 1990, udoban za rad, malo trosi.

Vucna sila super jer u sumi po blatu vuce gumenjak sa drvima bez frke, usporedbe radi IMt 549 jednoosovinku nemre u rikvec praznu pogurati kad malo vis.

Od kvarova u 35-oj godini procurio kiler (pase od IMT) i ima lufta na volanu
Nakon 45g otisle kocnice i kvacilo.

Najvise informacija imas na njemackim internetstranicama, ako treba mogu i nesto prevesti.

Bilo bi mi darago da se neko upusti u obnovu ovakvog traktora, drzim ti fige.
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Kapario sam ga i slijedeći tjedan bi trbao biti u mom posjedu, no ima motor od 4 cilindra 50ili 60 ks koji radi odlično gotovo potpuno bez dima i u punom gasu, no htio bi znati nepto više o tom modelu. Općenito mi se čini vrlo solidan uz naravno neke sitnice koje će trebati dotjerati.:8):
 

3d-craft

Novi član
Tu od
11 Ruj 2013
Poruka
11
Ljubitelji oldtajmera pozdrav za sve vas!

Prvi put kad sam usla u ovaj muzej, bila sam kao dete u VELIKOJ prodavnici igracaka :(party):

Najstariji traktor, u radnom stanju, je Hart Parr 30 iz 1920. godine.
Fordson F - 1924.
CASE 12-20 - 1927.
.. i jos mnogo drugih.

www.muzejzeravica.org

Uzivajte!
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
Porse juniora je imal moj dedek i s njim je tjral vrsilicu (kod nas su to zvali dreš) a porse ovaj je jos u garazi i ceka bolja vrmena da ga repariramo ali jos je u radnom stanju!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

3d-craft

Novi član
Tu od
11 Ruj 2013
Poruka
11
I ovde se zove svakako - vrsilica, dres, tres, ko je kako naviknuo..
Nisu svi traktori restauriani, ali su skoro svi u radnom stanju i sa originalnim delovima. Juniori su mi medju omiljenima, ima ih par :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

3d-craft

Novi član
Tu od
11 Ruj 2013
Poruka
11
Prosle nedelje je stiglo jos traktora u muzej:
:tractor:
Holder B12 CL - 1957,
Eicher ED 16/II - 1956,
Fendt Fix 1 - 1959,
Hatz TL 12 - 1956,
Normag Zorge K 12 - 1955 i
Hanomag R 12 KB - 1957.
:(clap):

www.muzejzeravica.org
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
@ dingo
Kolega, nisi se ništ pohvalil s hanomagom. si ga kupil ili si odustal?:icon_scratch:
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Ma kupio ga i super je, ali nije baš za ovako neiskusne poput mene.
Jak je ko vlak, al mu fali kila ima oko 2t i nije za brdo sa mojim neiskustvom.:icon_winkle:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Dosta je težak. Možda ti je problem u kopčanju prikolice. Kak ti pali? Originalni motor jr gore? To su mi jedni od meni dražih traktora. Ja sam htel kupit 324 ali sa deutzovim motorom. Bil mi je malo predaleko, pa sam zel fordsona.
 
Posljednje uređivanje:

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
To su mi isto rekli, al nesviđa mi se nikako ulazak odozada, pa nemožeš ni iskočit u slučaju frke.
Ono čime sam oduševljen je rad motora, snaga i potrošnja za nevjerovat 2,5 l/h:smile::icon_kidra:
 
Na vrh