• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT plugovi

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Može se, ali je bolje s produživanjem kose gredi i zamjene lijeve uzdužne štange.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ekipa koja je razlika OLT posavca 2.25 i 2.30, koliko posla ima da se 10" prepravi na 12" i što treba raditi
Gledam sliku pluga i pada mi na pamet jedna ideja. Iz deblje pločevine autogeno izrezati oblik nosača prednje glava od prvog do zadnjeg vijka za pričvršćenje i podložiti da se prednja glava pomakne toliko u desno. Možda bi cjenovno bilo prihvatljivo iz pločevine 25 ili 30. 50 mm je jako debelo i sigurno bi bilo preskupo. Umetak iz 30-ke bi bil težak oko 20 kg (slobodna procjena).
Vjerojatno je nabolje rješenje zamjena (prodaja-kupnja) za plug od 12".
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Iwanho, to je loše rješenje.
Ima to susjed na IMT plugu..ali je ipak kupil raširenog Posavca.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Širenje na taj način. Nikad nije oral kak treba. Stalno se štopal, jer za 12" mora biti malo veći razmak brazdi, pa mu je dojadil. 20200922_173240.jpg 20200922_173328.jpg 20200922_173335.jpg
 
Posljednje uređivanje:

ivan horvat

Novi član
Tu od
16 Lip 2021
Poruka
3
Imam problem kupio sam olt 3x14 cola. Jel znate koji je ovo model pluga i di ima za kupiti daske i lemeše za njega. Iz Hrvatske sam.



Plug 1.png plug 2.png plug 3.png
 

juzny90

Član
Tu od
8 Sij 2019
Poruka
89
Negdje na pločici piše posavac negdje slavonac, lemeši pišu za plug orač tako mi čini i daske ako su sa prsima koja se mjenjaju, da sam gledao ako je 14 cola... Lemeši za posavca su sa 3 rupe ovaj ima dvije. Ja imam dvobrazni takav samo što moj ima prsa koja se mjenjaju vidim da kod tebe nema(original je sa prsima koja se mjenjaju)
 
Posljednje uređivanje:

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,600
ljudi dal ima netko ideju di bi mogao nabaviti pera za olt posavac 2.25? određene trgovine imaju dijelove za taj plug. daska, lemeš... di se to izrađuje? jer nigdje nema to pero za kupiti...pisao sam već da sam uzeo ona imt, rešetkasta, ali svejedno bi htio oltova pera...ima sad imt puna, ali mislim da svejedno nije to to...po svim slikama vidim da nisu ista oltova i imt...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
@juzny90 Posavac noviji, Slavonac i Orač imaju iste glave, samo malo drukčije rame. Imao sam ih sve u dvorištu.

Tebi vjerojatno nude za Posavca lemeše sa tri rupe, za onog starijeg Posavca što je jako sličan IMT-u 756.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Ista je glava i za fenixa. U hr pa tako ni u oltu nisam nasao lijeve ni desne daske pa sam nove narucio u srbiji.
 

juzny90

Član
Tu od
8 Sij 2019
Poruka
89
@juzny90 Posavac noviji, Slavonac i Orač imaju iste glave, samo malo drukčije rame. Imao sam ih sve u dvorištu.

Tebi vjerojatno nude za Posavca lemeše sa tri rupe, za onog starijeg Posavca što je jako sličan IMT-u 756.
Ma znam da,imam dva takva posavca 10 i 12 cola,sto ti spominjes sto su isti kao imt,sad sam nabavio i 14 cola tog novijeg
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Eto onda razumiješ o čemu se radi, kad se nude drukčiji lemeši za Posavca.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
ljudi dal ima netko ideju di bi mogao nabaviti pera za olt posavac 2.25? određene trgovine imaju dijelove za taj plug. daska, lemeš... di se to izrađuje? jer nigdje nema to pero za kupiti...pisao sam već da sam uzeo ona imt, rešetkasta, ali svejedno bi htio oltova pera...ima sad imt puna, ali mislim da svejedno nije to to...po svim slikama vidim da nisu ista oltova i imt...
Nazovi Kralj Kocijan imaš broj na njuški, čovjek sve to napravi po tvojem dijelu....
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
A kad ti majstor reče da bolji materijal košta više e onda ide kolutanje okicama i računice, jbg u trećem mileniju ima puno toga ali to treba i platit...... 😂
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,600
a gle ja platim ako dobro napravi...samo je problem što nemam uzorak, jer ih nije bilo na plugu gore više...probao sam slati mailove u olt...jel oni rade uopće ili???
što se tiče kvalitete, ako i napravi pero, mislim da bude bolje od plastičnog..samo je bitno da bude dobar kut kak mora biti na olt-u...
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
a gle ja platim ako dobro napravi...samo je problem što nemam uzorak, jer ih nije bilo na plugu gore više...probao sam slati mailove u olt...jel oni rade uopće ili???
što se tiče kvalitete, ako i napravi pero, mislim da bude bolje od plastičnog..samo je bitno da bude dobar kut kak mora biti na olt-u...
Nazovi čovjeka pa ga pitaj, on zna kakva su pera na oltovom a kakva su na imtu
 

Najnoviji postovi

Na vrh