• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT plugovi

skodilac

Član
Tu od
17 Ožu 2022
Poruka
84
e dobro je, tako sam nekako i zamislio, samo nisam bio siguran jel to to. Po takvoj shemi, mislim da će se lagano moć rastaviti plug jer se spaja samo šarafima! genijalno!
ovih dana ću se pozabaviti sa time pa evo, okačim tu svakako!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,672
Ako ti smeta treća brazda, samo izvadiš zadnju brazdu. Ramu ne moraš skidati.
 

skodilac

Član
Tu od
17 Ožu 2022
Poruka
84
samo onda moram kotače naći za dubinu jer trenutno nemam, pa vjerujem da ce bit preteški
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,672
Neće, samo postavi zadnju brazdu (s dugačkim plazom) za treću brazdu.
Ionak originalni kotač ne bi mogel koristiti, jer radi dugačkog pluga mora biti pored/iza zadnje brazde.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,672
Ne znam jel isti razmak rupa na lukovima, jesu li uopće iste daske kao i visina od rame do plužnog tijela...
To da slični jesu ne znači nikaj...

Znaš kak se veli: i rit je uhu slična, ali svako svojemu služi... 🤭 :ROFLMAO:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
bog i sreća kaj nemam vremena za igru, imam hrpu drugih projekata na čekanju...
rama je ista, a plužna tjela bum premjeril...
makar, dojam imam da je razlika samo u pločici... 🧐
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Plug plavi olt pomični, lemeši 12 coli, klirens 60cm. Tu nešto ne štima možda je slagan ali ide do 25 cm dubine. Lijepo ore ledinu. Mene zanima da li može dublje jer je ručica hidraulike spuštena do kraja odnosno do tamo gdje piše "fast", traktor je 560. Možda je negdje u zakorovljenoj nepravilnoj ledini 26,27 drugdje 10-15 cm ali vidim da je prosjek brazde 24-25 cm. Imam jednobrazni olt 12 cola i taj ide koliko ručicu spuštaš, do 30 cm i više.
 

skodilac

Član
Tu od
17 Ožu 2022
Poruka
84
Stavi 100 kg težine na njega pa onda vidi jel ide dublje :D
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,672
OLT PTO2 nije predviđen za više od 25cm dubine oranja.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Da li je uredu ta dubina u poljoprivredi? Ja sam sa jednobraznim orao dublje ali vidim poljoprivrednike okolo da oru pliće do tih 25 cm.
 

amajic

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2021
Poruka
162
Da li je uredu ta dubina u poljoprivredi? Ja sam sa jednobraznim orao dublje ali vidim poljoprivrednike okolo da oru pliće do tih 25 cm.
Jel ima uopce potrebe dublje od 25cm?
Sasvim dovoljno.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Moj je po svemu sudeći PTO2 samo je bilo nekih preinaka, lemeši su za plug 12 cola tako da lijevi lemeš malo ulazi u brazdu drugog desnog tijela. I taj klirens je 60 cm, vjerojatno između visokog i niskog. Za sada ledinu ore vrlo dobro i vjerojatno će oranicu orati odlično. Sutra imam malo vrta za orati pa ćemo vidjeti kako se ponaša u oranom i ostalo opet zakorovljena ledina. Inače vrlo dobar plug.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,672
@skodilac, tebi sam i odgovaral ;)

Pod pomičnim plugom se podrazumijeva PTO2, kojeg je moguće izbaciti iza lijevog kotača.
Kasnije bilo više verzija daski (novije su bile kao na Posavcu/Srijemcu).

@jossip, tvoj plug je Slavonac 12". Po mojim iskustvima, nije baš neka sreća. Taj i mogel ići dublje, ali su mu daske premale za okretanje velike mase zemlje.
Prednji lemeš ti je novi(ji), a zadnji stariji (poderaniji) pa ih, za probu, zamijeni. Trebal bi kako ulaziti u zemlju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,672
Ja sam shvatil da imaš onoga spomenutog u poruci broj 1293:

Koliko šarafa ima lemeš: 2 ili 3?
Ako su 3 šarafa, onda je to novi(ji) tip, s daskama kakve su na vrhu prethodne stranice, na Posavcu kolege @bane1978. Ne znam kak su ih zvali (ima susjed takvoga, moral bi pogledati kaj na njemu piše).
Rekoh, bilo je takvih plugova s drugačijim daskama i lemešima, i oni su imali izdužene lukove (odnosno veći klirens).
 

Najnoviji postovi

Na vrh