• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT PSK sijačice

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Pucaju mi ovi nosaći od turbine. Ovo je zadnji pokušaj popravka, bile kod majstora, zavario tigom.
Ako ne izdrže dat ću napravit jače.





 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Svaki će puknut od vibracije, da ne znam kakav napraviš.. sredi turbinu
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Puca otkad je nova, 3 mm lim ne djeluje mi nešto prejako s obzirom na težinu turbine i još i vibracije.
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Nije onda turbina izbalansirana, moja je stara 30 godina pa nema nikakve vibracije.. stavi neku drugu polovnu i ne razmišljaj
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
30 i 17 ko moja je velika razlika, materijal je jako mekan, to joj je mana. A kolega trguje sa strojevima, svaka druga Oltova dođe sa varenim nosačima.
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Moja je još turbina podignuta i pomaknuta skroz u stranu zato što je neparan broj redi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Ja sam svoju danas ponovio novim remenom i lezajevima na turbini nakon 18 godina. Vise iz prevencije nego potrosenosti. Sto se tice kvalitete materijala nemam zamjerke.
 

zloocko

Član
Tu od
18 Ruj 2015
Poruka
205
Koja je razlika izmedju OLT i Nodet sijacice??Isto izgledaju a Nodet jeftiniji pa se pitam zasto?
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Nodet je francuska sijačica...olt je pravit po njoj.
Puno je kvalitetnija od olt i skuplja.
Soja ako se sije s 120 rupa onda treba skinuti te skidače u bateriji....piše u katalogu.
To je zbog 2 reda rupa.
Sve ostalo što se sije s jednim redom rupa skidale treba staviti.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Moja je još turbina podignuta i pomaknuta skroz u stranu zato što je neparan broj redi

može se srediti da ti stoji u sredini..... trebaš dva vinkla, par elektroda, probušiti 4 rupe i mala brusilica.....
sebi odradio.... i više mi se sviđa tako odrađeno, nego da je zamaknuta....
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Ukucaj u tražilicu.................. olt univerzalna sijačica i dobit ćeš katalog do najmanjeg šarafića oko 40 strana.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Za katalog sam se snasao, nego...trebaju mi komplet kutije ili samo poklopci uređaja za mikrogranule. Jel netko zna di se moglo nabavit, jel olt radi?
IMG_20210216_132718_8.jpg
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
slike gdje turbina stoji u sredini, kod neparnog broja redova, samo se napravi drugi nosač, i red može doći točno iza turbine..... u odnosu na standard, treba samo kraći kardan, on mi odgovara sa freze.....i treba skinuti poklopac remena



picture sharing
 

Najnoviji postovi

Na vrh