• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito o Hittner traktorima

  • Temu pokrenuo TOMO VINKOVIĆ
  • Datum prvog posta
B

Bagudina

Guest
Re: HITTNER

firemanpeter kaže:
E pa ovih vojničkih ima više nego jedan :scratch . A ja mislijo imaju jedan za na sajam. Super su obojeni :D

Taj je namjenjen za izvoz u afriku :) samo mu još nije montiran puškomitraljez.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: HITTNER

Bagudina kaže:
firemanpeter kaže:
E pa ovih vojničkih ima više nego jedan :scratch . A ja mislijo imaju jedan za na sajam. Super su obojeni :D

Taj je namjenjen za izvoz u afriku :) samo mu još nije montiran puškomitraljez.

Bagudina ovaj je odgovor više nego za 10 :lol: :lol: :lol:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: HITTNER

zbalija kaže:
Bagudina kaže:
firemanpeter kaže:
E pa ovih vojničkih ima više nego jedan :scratch . A ja mislijo imaju jedan za na sajam. Super su obojeni :D

Taj je namjenjen za izvoz u afriku :) samo mu još nije montiran puškomitraljez.

Bagudina ovaj je odgovor više nego za 10 :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: Umalo pa ti povjerujem :lol: :lol: Pa pričalo se nešto da su se interesirali oni za taj traktor, bile su i neke slike od toga, kad su bili u poseti u Hittneru. A što je onda bilo od tog biznisa?
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: HITTNER

Pozdrav svima!
Bagudina kaže:
Taj je namjenjen za izvoz u afriku :) samo mu još nije montiran puškomitraljez.
Ajd da rezimiramo situaciju...
Da kažemo, da stvarno budu montirali mitraljez... ;)
Kad se ide u napad...to bi bilo sasvim OK,,,polako i sigurno... ;)
Al kad treba bežati sa njim,,,aauuuu.... :lol: :lol: :lol:
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: HITTNER

Pozdrav svima!
puknuti kaže:
Evo ga na , meni več smrdi na barut
I ,,,Pozdrav Joe! :mrgreen: nemešam se više...........................................................................
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: HITTNER

Kolika je max. brzina Hittner traktora? Jel je brži u odnosu na starog Tomicu?
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: HITTNER

vedrankc kaže:
Kolika je max. brzina Hittner traktora? Jel je brži u odnosu na starog Tomicu?

Brzina je potpuna ista kao i na seriji 700 i seriji 800 sa dva cilindra pošto je
mjenjač i kompletan transmisija ista.
Dakle cca 20 km/h
 
A

agt835

Guest
Re: HITTNER

Čuo sam negdje da je umro taj ministar koji ih je naručio, pa je posao propao. Sve u svemu vidim da su im puna skladišta traktora, što prije nije bio slučaj. Očigledno recesija utječe na plasman.
 
A

Arijan

Guest
Re: HITTNER

agt835 kaže:
Čuo sam negdje da je umro taj ministar koji ih je naručio, pa je posao propao. Sve u svemu vidim da su im puna skladišta traktora, što prije nije bio slučaj. Očigledno recesija utječe na plasman.

Malo recesija, a malo činjenica da sad proizovidmo puno više varijanti nego prve godine s tim malim ekićima, pa se trudimo imati na lageru pomalo od svakih - s prednjom hidraulikom, s prednjim upravljanjem, s kabinom, ovaj motor, onaj motor...

Bit će sad nakon sajma prodaje, uvijek krene nakon proljetnog sajma, a po zimi znate kako je... Tko si za Božić odluči kupiti traktor?!? :)
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: HITTNER

Arijane evo malo slika sa tvojeg štanda ;)

1000357f.jpg


1000358l.jpg


1000359a.jpg


1000360l.jpg


1000361dz.jpg


1000362o.jpg


1000363b.jpg


1000364k.jpg


1000365.jpg


1000366t.jpg


1000367.jpg


1000368s.jpg


1000369.jpg


1000370v.jpg


1000371m.jpg


1000372t.jpg


1000373.jpg


1000374p.jpg
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: HITTNER

Želko
Uslikao si zanimljive slike- detajle kako su napravljene pojedinačne stvari na traktoru. Moram te pohvalit!

Vidim da su u Hittneru izložili jedan traktor kao primerak gde se može vidjeti kako je napravljen pa zato nema limova, plastike... i tako mogu ljudi vidjeti svaki detajl i pojedinačnost izrade. I to treba pohvalit, vidim da se firma trudi da pridobi kupce. Isto tako vidim da ima dosta izboljšanja naspram starog Tome. Još da razviju neki novi menjač (sa više brzinama) i ostale gertribe...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: HITTNER

Je gasilec , razvili su i ovo sa slike , Samo žalosno da u 20 i nekom stoljeću ne znaju da križ kardana mora biti u paru ..ili mora biti neki drugi sistem prijenosa .
1000359a.jpg
 
B

Bobo

Guest
Re: HITTNER

Puknuti, suti... Nisam htio komentirati nista, jer ako sad napadnu, gotov si ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,483
Re: HITTNER

Nisu im stali cilindri volana duljeg hoda pa ni neterba dupli križ :idea:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
Re: HITTNER

puknuti kaže:
Je gasilec , razvili su i ovo sa slike , Samo žalosno da u 20 i nekom stoljeću ne znaju da križ kardana mora biti u paru ..ili mora biti neki drugi sistem prijenosa .
1000359a.jpg
Kolega Puknuti, ne mora. Anšlag je tak mali da je dosta i jedan križ (sin α = α, za kuteve do 30˚).
Uostalom, i stariji modeli IHC-traktora su imali jedan križ.
 
B

Bobo

Guest
Re: HITTNER

Koliko znam da se jedan kriz kardana smije opterecivati do 15° a ne do 30°.

je, mal je anslag, al taj mali kriz trpi velika opterecenja pogotovo jer se ne radi o CV zglobu, pa jedan brze, drugi sporije i sve to u "trzajima", u to sam siguran i ako ga skrenutog drzis opterecenog da ce taj ubrzo prolupati...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: HITTNER

Tako je , radi se o trzajima , ne o kutu "anšlaga".
No ako bolje razmislim ( jutro je pametnije od večeri ) možda te trzaje kompenzira diferencijal .
Da nije sajam zatvore, sad bi išo probat voziti
1zgwdpu.gif
 
B

Bobo

Guest
Re: HITTNER

I ja mislim da ih diferencijal kompenzira, al opet nije to TO.
 

Najnoviji postovi

Na vrh