• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito o Hittner traktorima

  • Temu pokrenuo TOMO VINKOVIĆ
  • Datum prvog posta

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
Re: HITTNER

Pozdrav darkohittner!

to ti je plug Batuje 2x8" stari tip proizvodnje prije 1980 god..
Ja sličnog tome imam isto takvog samo ga kopčam na ti točke.[/quote]
po mjerama bih prije rekao da je deset coli jer imam jedan stariji plug koji je osam coli ali ovaj je definitivno širi
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: HITTNER

darkohittner kaže:
po mjerama bih prije rekao da je deset coli jer imam jedan stariji
plug koji je osam coli ali ovaj je definitivno širi

Možda je 10" to je po slikam teško reći.
Ali lako ti izmjeriš koliko je on cola dali 8 ili 10,
ali Batuje je sigurno proizvođač.
 

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
Re: HITTNER


nadam se da sam dobro odgovorio ako ne netko če me već ispraviti....
do tada lijep pozdrav....
 
M

Mister x

Guest
Re: HITTNER

Kolko si zadovoljan darkohittner sa traktorom, gledao sam malo po forumima i pokazao se kao dobar izbor. koje strojeve koristiš s njim?
 

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
Re: HITTNER

A šta da ti kažem za sada je dobro iako ne sjajno manje greške mi se javljaju ali to je tipično za sve naše traktore lagano za upravljanje jer ima servo hidraulika odlićno radi malo troši konja ko u prići
Što se tiće strojeva koristim dvobrazni plug 10coli frezu rosit 115 i hitnerova freza 115 i koristim malčer zanone tml 115 prikolicu nemam ali nabavit ču si i mislim da ču si nabaviti ralicu za snijeg ako bude para .....
Ljudi napravio sam 250 radnih u tri mjeseca ako ovako nastavim bit če još toliko sati do proljeća ali čisto sumnjam ide zima napokon malo pauze....
za sada toliko čitamo se dragi forumaši i forumašice......
 
G

GROF

Guest
Re: HITTNER

LIPI POZDRAV BEĆARIMA NAJBOLJEG POLJOPRIVREDNOG-FORUMA!!!

...darkohitner-u!., ma strojčić dela ko pravi., i moja kritika - psovka urodila plodom! da tvoga lipicanera napokon vidimo u delu, velikome delu zamazanoga do "ušiju"!., vidim i predpostavljam da si i ti., tvoja visost!, zmazana!., ali skrivena-srameća!., pa lega moj!., nemoj se sramit!., daj da vidimo tvoju novu zurku!!!., tvoj plužić sa kim oreš je slovenske proizvodnje "BATUJE" i to 2x8 coli, proizveden negdi "70-set i neke godine!!!., a isto takovoga plužića imam i ja., ali samo iz "80.godin!., dobri godin!., kopčanje je u tri točke, lako se more prebacit na isti sistem ko tvoj!., samo se zamini "glavčina"!!!., moj plužić prodajem., a ako si ti u pitanju., ma moremo nešto i pazarit; robna razmjena!!!
...bagudina!., prijatelju moj!!!., daj nabaci još ku slikicu svojeg traktorića!., ovi tvoji pluzi sa slikice isti su ko darkovi i moji., dobri su...

Bog!., narode moj!., čitamo se...
 

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
Re: HITTNER

Grofe !!!!druže moj !!!! idea ti je ok ,robna razmjena svđa mi se
sad samo reci što a ja da kažem može
koji to traktor ima bagudin lijepa boja to nešto novo kupljeno ili
reparirano ....
 
B

Bagudina

Guest
Re: HITTNER

darkohittner kaže:
Grofe !!!!druže moj !!!! idea ti je ok ,robna razmjena svđa mi se
sad samo reci što a ja da kažem može
koji to traktor ima bagudin lijepa boja to nešto novo kupljeno ili
reparirano ....

Traktor TV-732, 86 godine kupljen, te plug i drljača, dobro si vidio plug nije radio skoro ništa, a drljača još i manje, tako da je skoro sve ko "novo". Traktor i priključke sam kupio prije nekih 7 mjeseci, a traktor sam dao da ga kompletno srede, ima sve u temi Tomo Vinkovic stranica 173.
 

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
Re: HITTNER

Bagudina ,pregledao sam sve mogu ti reći odlićan posao da sam bio pametan i sam sam to mogao napraviti a ne kupovati novi traktor jer ta serija je bila i je broj jedan ..... :D ali novo je novo a ja radim veliki posao s njima pa mi je trebala garancija a to na polovnom nemožeš imati a i povrat kapitalnih ,jedino neznam koliko je kvalitetan hittner ali vrijeme če pokazati svoje nadam se da me neće razočarati...imam ja još jednog tomu 826 još je u dobrom stanju ali ne u odlićnom malo ga godine pate a i obavio je silan posao nadam se da još može potrajati koju godinu..
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: HITTNER

darkohittner dali mi možeš objasniti čemu služi ovaj ventil ili što je to?
Pretpostavljam da se to radi o nekom račvanju hidraulike??


 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: HITTNER

puknuti kaže:
zbajo , to ti je ono gov*o za kocenje prikolice .

Znači malo je modificiran u odnosu na TV-ovog,
ma mogli su mu barem onda staviti 4 izvoda da ima stalan povrat,
a ne da radi problema kako radi na TV.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: HITTNER

zbalija kaže:
Znači malo je modificiran u odnosu na TV-ovog,
ma mogli su mu barem onda staviti 4 izvoda da ima stalan povrat,
a ne da radi problema kako radi na TV.
Ne bi se štel mešat ,ako ništa drugo više nije preko one glupe sajle ..a kak radi ..Bog mi se smiluj ;)
Sad me budu napali ovdašnji TV-ljubci ..baš me briga ..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
Re: HITTNER

zbalija kaže:
puknuti kaže:
zbajo , to ti je ono gov*o za kocenje prikolice .

Znači malo je modificiran u odnosu na TV-ovog,
ma mogli su mu barem onda staviti 4 izvoda da ima stalan povrat,
a ne da radi problema kako radi na TV.
Pa jesu: možeš ga isključiti.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: HITTNER

ZJ kaže:
zbalija kaže:
puknuti kaže:
zbajo , to ti je ono gov*o za kocenje prikolice .

Znači malo je modificiran u odnosu na TV-ovog,
ma mogli su mu barem onda staviti 4 izvoda da ima stalan povrat,
a ne da radi problema kako radi na TV.
Pa jesu: možeš ga isključiti.


ZJ na TV se je taj ventil isključivao preko one opruge koja povlači (te ujedno osigurava od preopterećenja) polugu za isključivanje.
Dakle sjala se otkopčala sa opruge i time se isključilo djelovanje kočnog ventila.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: HITTNER

puknuti kaže:
Ne bi se štel mešat ,ako ništa drugo više nije preko one glupe sajle ..a kak radi ..Bog mi se smiluj ;)
Sad me budu napali ovdašnji TV-ljubci ..baš me briga ..
sto je istina istina je.......zasto da se redaju psovke prilikom sjedanja i silazenja s traktora ako moze toga, zasto da se stavlja sajla ako moze bez nje, mislim na drugi, prakticniji nacin
 

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
Re: HITTNER

ma taj ventil nevjerujem da če mi ikada koristiti ne rabim prikolicu a ako budem bit če ona sa udarnom kočnicom velika auto prikolica neki ju zovu švabica sa duplom osovinom nosi dvije tone

ima li još kojih pitanja....???
 

Najnoviji postovi

Na vrh