• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito o Hittner traktorima

  • Temu pokrenuo TOMO VINKOVIĆ
  • Datum prvog posta

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: HITTNER

ivan33 kaže:
Evo par slika mog stroja


Prije svega čestitke na kupnji novog stroja i neka te dugo
služi bez ikakvih kvarova i problema.

Molio bi te da mi kažeš ili slikaš sa prednje strane kako si pričvrstio ovaj trokut na traktor.
Na blatobran ili zadnji luk? Jer ču ga morati montirati na svoj TV jer ga planiram
registrirati, a po tvojoj slici vidi da dosta zaklanja pogled....
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Re: HITTNER

Hvala na čestitkama i lijepim željama! Trokut se nalazi na profilu koji je učvršćen za blatobran. Uslikat ću sutra, da se dobro vidi pa ću staviti slike.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: HITTNER

Pravi ljepotan ti je ovaj traktor. :D
A trokut sranje od sranja :scratch , znam, zakon je zakon i nemože se tu ništa. Nadam se da kod nas ne smisle neku sličnu glupost :scratch .

Želim ti da ti stroj dobro služi!
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Re: HITTNER

firemanpeter kaže:
Pravi ljepotan ti je ovaj traktor. :D
A trokut sranje od sranja :scratch , znam, zakon je zakon i nemože se tu ništa. Nadam se da kod nas ne smisle neku sličnu glupost :scratch .

Želim ti da ti stroj dobro služi!
Hvala svima na čestitkama i lijepim željama! A trokut... Kao što kažeš, zakon je zakon i mi smo tu da ga poštujemo htjeli mi to ili ne. Mislim da je malo glupo tu osmišljena i registracija takvih malih strojeva, kao da im je radno mjesto na cesti, a ne u polju, voćnjaku, vinogradu... I još nešto, za ovakav tip traktora sam vidio da mnogi kažu "mali div", a to stvarno i je, nisam vjerovao dok nisam vidio i probao. Jesu mali, ali su moćni i vrlo korisni. Slike stroja u radu stižu za koji dan.Pozdrav!
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: HITTNER

Pozdrav svima!
Pa kolega ivane...traktor ti je ko bombona,,,sve puca od radosti, da uđe u njivu,i da malo čeprka nešto :D ...
Živ bio...nek te služi dugo, dugo,...
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 
A

Arijan

Guest
Re: HITTNER

Ivane, traktor ti je super, čestitam na kupnji :D

Dakle, kad što trebaš, ili ako bude, ne dalo nebo, kakvih problema s "malim divom", imaš moj mail a i broj pa zovi ;)
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Re: HITTNER

Arijan kaže:
Ivane, traktor ti je super, čestitam na kupnji :D

Dakle, kad što trebaš, ili ako bude, ne dalo nebo, kakvih problema s "malim divom", imaš moj mail a i broj pa zovi ;)
Hvala, problema nadam se neće biti, a do sada sam imao izvrsnu suradnju sa firmom Hittner!
Evo par slika kako je na mom Hittneru riješen trokut:


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Joe, hvala na pozdravu! Zvjer oštri zube za njivu, prvi servis je za koji dan, pa onda u pravu akciju!
 
G

GROF

Guest
Re: HITTNER

... pa forumašu!; ivane33!!!
., sretno ti sa kupnjom ovoga lipoga stroja!!!., i kako ji ja znam zvat od miline!???
MALI DIV ! - divovi !., neka dobro i dugo služi u zdravlju i veselju cele obitelji!., BOG! VAS BLAGOSLOVIJO!!!

P.S..., ma imadu "oni" puno svakakovi jimenov!., evo neki; toma, prč, vinko, poni, kurčić, ante, tetejac, crljenac, žućo, zelembać, muslić, magarac, ...
 
D

danijel

Guest
Re: HITTNER

Vidio sam na drugoj stranici sakupljač trave. Zanima me ako imate da se priključi napred na traktor četka a otraga spremnik? Znaci da se koristi kao komunalni stroj za čiščenje ceste ! hvala
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Re: HITTNER

darkohittner kaže:
daj vidi koji ima plug taj tvoj susjed ako ga ne koristi ja ču ga kupiti od njega ako je dvobrazni..
Ništa od moje probe i tvoje kupovine...Plug je prodan prije pola godine :(
Grofe, hvala na lijepim željama!
Imam jedno važno pitanje. Odradio sam do sada 32 sata, prvih 20 je bilo samo vozanje, a kasnije sam i kosio pomalo, sa manje od pola gasa. Dali bi smio pofrezati bašču laganim tempom? :scratch
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: HITTNER

ivan33 kaže:
Ništa od moje probe i tvoje kupovine...Plug je prodan prije pola godine :(
Grofe, hvala na lijepim željama!
Imam jedno važno pitanje. Odradio sam do sada 32 sata, prvih 20 je bilo samo vozanje, a kasnije sam i kosio pomalo, sa manje od pola gasa. Dali bi smio pofrezati bašču laganim tempom? :scratch

Zašto ne bi moga da si pofreza bašnju, samo nemoj da uđeš u neku
tvrdu zemlju koja je jako zasušena i da radiš neprestano na velikom gasu.
Lijepo lagano to isfrezaj rađe u više prohoda nego da ga odmah opteretiš sa punom snangom.
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Re: HITTNER

zbalija kaže:
ivan33 kaže:
Ništa od moje probe i tvoje kupovine...Plug je prodan prije pola godine :(
Grofe, hvala na lijepim željama!
Imam jedno važno pitanje. Odradio sam do sada 32 sata, prvih 20 je bilo samo vozanje, a kasnije sam i kosio pomalo, sa manje od pola gasa. Dali bi smio pofrezati bašču laganim tempom? :scratch

Zašto ne bi moga da si pofreza bašnju, samo nemoj da uđeš u neku
tvrdu zemlju koja je jako zasušena i da radiš neprestano na velikom gasu.
Lijepo lagano to isfrezaj rađe u više prohoda nego da ga odmah opteretiš sa punom snangom.
Frezanje sam ipak odgodio na koji dan, ali sve je spremno. Imam jedno pitanje... Na izlazno vratio na traktoru se malo teško stavlja i skida kardanski nastavak, koji je također novi. u čemu može biti problem i kako ga riješiti?
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: HITTNER

ivan33 kaže:
Frezanje sam ipak odgodio na koji dan, ali sve je spremno. Imam jedno pitanje... Na izlazno vratio na traktoru se malo teško stavlja i skida kardanski nastavak, koji je također novi. u čemu može biti problem i kako ga riješiti?


Problem može biti sljedeći najvjerojatnije je taj da su izlazno osovinu na traktoru malo lošije obradili
ili da je malo većeg promjera te se teže navlači glava kardana na osovinu. Najjednostavniji način da to
provjeriš je da tak kardan probaš da staviš na neki drugi traktor kod nekog susjeda ili da izmjeriš promjer
osovine kardana i promjer rupe na kardanskoj glavi...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
Re: HITTNER

Da nije pofarban? Ako je, skini boju.
Ako ga uspiješ navući tak da ti osigurač sjedne na mjesto, odi frezat i budeš videl da se lakše skida. Ptije toga ripne malo namaži tovotnom mašću.
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Re: HITTNER

Nisam ni gledao dali je pofarban. osigurač sjedne na mjesto, ako primjenim nešto sile, ripne sam zamastio. Već sam radio sa malčerom, nije pomoglo, nadam se da će freza uspješno riješit taj problem. Svakako ću malo i premjerit. Hvala na savjetima, javit ću kako sam prošao. Pozdrav!
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Re: HITTNER

Premjerio sam izlazno vratilo i točnih je mjera. Čini mi se da na glavi kardana iznutra ima nešto malo boje, nadam se da će nakon frezanja sve doći na svoje mjesto. A ako ne onda malu finu turpiju i opleti, nema druge
 
G

GROF

Guest
Re: HITTNER

ivan33 kaže:
Imam jedno pitanje... Na izlazno vratio na traktoru se malo teško stavlja i skida kardanski nastavak, koji je također novi. u čemu može biti problem i kako ga riješiti?

... poštovanje novom i preponosnom vlasniku novoga stroja!., traktorića hittner-a!., ivan-u33!

Ivane., nema nikakove greške ni problema osim farbe.
SAVJET., podmaži na traktoru izlano kardansko vratilo bilo kakovom tovatnom mašćom, ali obilato., sa istom tom tovatnom mašćom podmaži ženski del kardana., ali onako obilato, nemoj štedit na masti., prije negoli traktor primakneš do freze., uzmi kardan i stavi ga nekoliko puta gori doli., iliti prema unutra, pa prema van prošeći sa njim., /ko sa kožicom preko glavića!., boli i pecka dok se ne razradi., a poslje pada!!!, šala, šala, a slično ili isto, nemojte odma pizdit, svi smo tu školu prošli!., ki ni čeka ga?!/., i svakako onaj "pipac" - osigurač, drži prstom stisunu dok sa kardanom šećes vamo - tamo., recimo jedno 10 puti, mora ić lako ko u kuminu!., si razumil???
NAPOMINJEM!; mera kardanske osovine je 100 % točna!., nemaš kamo ić oko susjedov mirit i razmirevat sa šublerom - pomičnom mjerkom!., da ti se kume po selu smijedu!, nikakova turpija ni turpijanje, to zaboravi., kardan mora glatko i lagano sest na svoje mesto i svakako da ga drži onaj "pipac" - osigurač., nakon 5 sati frezanja ide ko u kuminu!.-

aj Bog!., čitamo se., tu smo da se pomožemo!
 

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
Re: HITTNER

I meni se to događalo ali sad je sve uredu malo wd spreja i žičana četka sve riješi i naravno tot mast za kraj
koje gume si dobio na tom svom traktoriću nadam se da nisu kineske jumbo gume....
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Re: HITTNER

Hvala svima na savjetima! Grofe, savjet je duhovit, ali i istinit, pa ne vidim razlog da se netko ljuti zbog primjera koji si naveo :lol: ! Darkohittner, gume su češke, mislim Mitas, ako sam dobro zapamtio. Pozdrav svima! :partyman:
 

Najnoviji postovi

Na vrh