• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito o Hittner traktorima

  • Temu pokrenuo TOMO VINKOVIĆ
  • Datum prvog posta

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
Re: HITTNER

ivan33 kaže:
Susret sa panjem nisam još imao, a nadam se da nikad ni neću. Ovisi šta planiraš raditi sa malčerom i kojom brzinom. Ja sam sa svojim radio dosta u travi visine pola metra, tu i tamo bude koji šipkov grm, radio sam i u višljoj travi, ali nisam baš dugo, nije mi zasad ni jednom izbacio.Radim uvijek u sporim brzinama, uglavnom drugom, ako je teren jako gadan, onda prvom. Da ti taj malčer za Tomu nije možda velik, pa teško ide?


nije velik malčer,105cm.Stvar je u tome što mi je izbacivao i sa frezom i sa cirkularom za drva... Ne znam dali je to problem samo sa mojim tomom, ili i ostali imaju takve probleme, ili moj ima neku grešku u mjenjaču jer kažem da sam već 2 puta mjenjao zupčanik od kardana i opet ista stvar.
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Re: HITTNER

To mi je malo čudno :scratch , morao bi ga vući bez nekih problema. Probaj pitati na temi "Tomo Vinković", možda tamo netko ima ideju kako to riješiti
 

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
Re: HITTNER

Mislim da ga mući broj okretaja jer imaš na nekim malčerima da im je dolaz 800 okretaja dok je kod mene 540 i poželjno je tjerati ga sa sporohodnim ,ja kad sam kupio malčer nisam obračao na to pozornost i vrtio malčer u 1.brzohodnoj i sto problema traktor dimi jedva krene i da bi na kraju reduktor novi riknuo i kako je bio pod garancijom zamjenili mi i tada sam nastavio u sporoj i o drugoj sporoj a ne kao što sam ja mislio samo neka vrti pun gas i u brzohodnoj od svega samo sam se natrošio goriva i spalio reduktor ...
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: HITTNER

malčirati u brzohodnoj nedaje dobre rezultate kao u sporohodnoj jer se doslovce preleti preko trave(korova).
 
L

Legionar

Guest
Re: HITTNER

zbalija kaže:
skladistar kaže:
Ja se mogu pohvaliti a moj G Hitner zna ko sam
ja sam farbao te traktore u maskirno
pa ako ima želja neka naruče preko g,Hitnera
pozdrav

P3280031.jpg

Arijane to je iznenađenje o kojem si pričao??
Pitao sam skladištara,
ali on nije znao o čemu se to radi dali je traktor samo tako obojan ili je za vojsku napravljen,
te imali li možda kakvu dodatnu opremu??

Koliko vidim ima hidraulične kočnice, jesam ili upravu??

Ovako obojan lijepo izgleda,
meni čak i ljepše nego oni sa standardnom žutom bojom.
 
L

Legionar

Guest
Re: HITTNER

firemanpeter kaže:
E pa ovih vojničkih ima više nego jedan :scratch . A ja mislijo imaju jedan za na sajam. Super su obojeni :D
je dva sam ofarbao u maskirnu boju

pa ko želi neka se javi g HItneru
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: HITTNER

Pozdrav!
darko - jes to išao spremati za rižu... :lol:
Auuuu...lepo je legao na dno...kak je izašao?
Gde nađe toliko blata...jesi možda bio :partyman: ?
Al malčiranje ti lepo ide...sve pohvale,,,samo nemoj u blato, vidiš šta se dešava... :lol:
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
Re: HITTNER

A šta da kažem joekiki, budala sam idem sve lijepo pokositi a izgledalo je bezopasno
i zaglibio toliko da se ni rukavci nisu vidjeli
a izvlačenje je bilo ludo zvao ja svog oca da me dođe izbaviti sa tomicom 826
i on me zakačio ja malo pomogao ali nije bilo ni pomaka
sva sreća pa mi je otac poneo dugi lanac pa sam počeo vući iz svih smjerova i drž
nedaj povuci potegni i nekako izađe u prvi tren sam mislio da neće ići bez večeg traktora
ali kako me moj tomo nikad nije iznevjerio u takvim situacijama
nije se ni tada dogodilo
posudio od kuma veliki perač sa toplom vodom i prao sam traktor odmah nakon izvlačenja da se blato ne sasuši i ne podere
semeringe ili nešto drugo da ne nabrajam ,pranje je trajalo više od dva sata
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Re: HITTNER

Bitno da je prošlo bez oštećenja i komplikacija. Koje ti je malčer širine?
 

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
Re: HITTNER

Ivane33 načekao si se pa ču ti reči može sječi do 3 cm debljine bez problema ,samo nemože ako je gustiš takvih debelih
i jedna fotka za Grofa nije me još vidio sa kratkom kosom.....

 

ddalibor

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
189
Re: HITTNER

da vam se pohvalim od danas sam i ja vlasnik :D :D

dsc00359ucht01.jpg


sve pohvale dostavi,,,,, brzo i gotovo nečujno :) :lol:



dsc00360eht03.jpg


dsc00347ht04.jpg


dsc00341rht05.jpg
 
Posljednje uređivanje:
B

BAGERISTA

Guest
Re: HITTNER

Sve čestitke na stroju,,,nek te dugo služi....... :mrgreen:
 

ddalibor

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
189
Re: HITTNER

BAGERISTA kaže:
Sve čestitke na stroju,,,nek te dugo služi....... :mrgreen:
hvala, hvala :mrgreen: :mrgreen:

odmah da pitam, zna netko o održavanju pogonskog lanca freze, samo sam provjerio ulje, ima ga... a da li se što podešava pogonski lanac to ne znam :?: :?:
 

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
Re: HITTNER

nema održavanja tog lanca ima ulje u onom poklopcu i automatski španer samo mazalica sa kontre strane i prije frezanja malo drukniti masti i naravno križeve kardana



opet ja u nekom poslu frezam 2 hektara vinograda ili da budem precizniji 1 hektar se malčirao a 1 se frezao ,što bi bilo da se svaki drugi red frezao odnosno malčirao ,5 sati posla za dva traktora...
 

Najnoviji postovi

Na vrh