• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito o Hittner traktorima

  • Temu pokrenuo TOMO VINKOVIĆ
  • Datum prvog posta

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Re: HITTNER

Tako je, radi se o malčeru zahvata 140cm, ide dobro, radim prvom ili drugom sporom, uživam u tom poslu, pa ne forsiram i ne žurim. Prvom samo kroz jako visoku travu, ili ako ima koji grmić, pa da bolje ošiša. Zasad sam zadovoljan malčerom. Traktor s njim i ne toši puno i meni super, jer imam puno za kositi
 

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
Re: HITTNER

moj malčer je od 120 ali ne pita kolika je trava ali i jači je traktor 2 spora a nekad ako je ravno i trečom sporom 2500 obrtaja i ne troši što ti kažeš puno sa jednim rezervarom pokosim 2 hektara ko od šale i još imam za doma doći i pošlepati pet tona gnojiva....
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Re: HITTNER

može u visokoj i drugom, al ljepše visoku pokosi u prvoj, a i 5 ks više dosta znači. A što se potrošnje tiče, moj MTD od 20 ks je trošio više za tu površinu, a išlo je puno sporije :twisted: , a i gorivo skuplje jer je benzinac. Dizelaš me spasio! Forumaši pozdrav svima!
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: HITTNER

Jel imaš možda koju sliku od ispod, kako taj malčer izgleda- mislim na dijo koju malcira. Hvala več unapred.
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Re: HITTNER

Ako se dobro razumijem, čekići su. Nisam danas stigao uslikat. Slika stiže uskoro
 

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
Re: HITTNER

čekići su dobri ali ne i savršeni za košnju ali su odlićni kad dođeš u trnje i granje ali kad je trava u pitanju lijepše kosi i lakše ako su ipsiloni...čekići su teški ali duže traju ali kad je trava zahtjevna deri po gasu i opet dobro zavrtiš motor na 2500 obrtaja ili čak 2700 melje u prah travu ....samo nemoj sa Jumbo (made in kina) gumama u trnje jer garant doma nećeš stići ....kao ja 6 puta u roku od 7 dana
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: HITTNER

@ivan33

jel može koja fotka tvojih čekića sa informacijama koliko su radili i koji posao.intersuje me istrošenost čekića jer vidim da ti je stroj prilično nov kao i moj samo što su meni čekići u k.... i hitno trebam nove.
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Re: HITTNER

Forumaši, pozdrav! Gume na sreću nisu kineske Jumbo, pa su izdržale trnje. Malčerom sam radio nekih 30 sati, kosio sam i nisku, visoku travu i trnje, grmlje. Grmlje (uglavnom šipkovo) je bilo oko metar visine, možda malo višlje, od njega ni traga nije ostalo. Samo mi je bilo žao žuće da ga ne izgrebem, al šta mogu, radit se mora. Sa slikama malo kasnim, ali evo par komada:


Uploaded with ImageShack.us

 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: HITTNER

ovakav tip čekića još nisam vidio. :scratch kažeš tridesetak sati.moraću poslikati moje da vidiš a nisu radili tih trideset sati,i u mene je šipkovo grmlje bila najveća prepreka malčeru ali za čekiće je to bilo presudno. mngo više su se istrošili od tvojih a nekih 5 komada ih je popucalo,kamena nisu ni vidjeli.
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Re: HITTNER

Tih 30 sati je podijeljeno otprilike ovako: 15- trava od tridesetak cm, 10- trava višlja od pola metra, i ostalih 5 je grmlje, s tim da sam grmlje radim u prvoj sporoj. Ako dobro opažam, kvaliteta košnje je otprilike kao i prvi dan, baš sam i danas sa žućom još kosio i čini mi se ok. Ovaj tjedan imam u planu još dosta grmlja pa će se pokazat kako će izgledati
 

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
Re: HITTNER

moj malčer je Zanon kupljen od messis te neke mešetarske tvrtke nije loš ali vidio sam i bolje nadam se da ču ga uskoro promjeniti nije da je loš ali grmove baš i ne voli a i čekići su upitne kvalitete prošle goine sam ih mjenjao sredinom ljeta dok su oštri su super čim zadebljaju nije to to više ali doživili su i kamen i beton ciglu panjeve armature nema što se sve nije upetljalo unutra jednom prilikom sam uspio namotati 50 metara žice od vinograda u samo par sekundi,iskreno ti čekići mogu podnjeti puno toga ,kad počne sa bukom i tumbati unutra znaš da je uhvatio nešto ili šišaš grm malo jači da su grančice 2-3 cm debljine joj kako lupa ...pošaljem slike jednom kad budem imao vremena....
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: HITTNER

ivan33, hvala za slike koje sam želeo a ti stavijo. Izgleda mi da tvoj žučo i malčer dobro rade :)
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Re: HITTNER

Danas sam malo frezao, evo dvije slike prvog prelaza, drugi prelaz me uhvatio mrak, pa nisam slikao

 

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
Re: HITTNER

Pozdrav svima

Dali mi netko može reći kako se ponašaju Hittner traktori u radu sa malčerom,dali imaju kakav problem sa snagom kardana (zubčanikom kardana) i kako se ponaša kad udari u neki panj isl. jer ja imam Tomu Vinkovića i uopće ne mogu raditi sa malčerom,čim je pod većim opterečenjem izbacuje mi ručicu gdje uključujem kardan,tj. iskoči mi zubčanik kardana u mjenjaču i tako se troši.Več sam samljeo 2 zupčanika i sad sam odlučio prodati tomicu jer ne mogu s njim malčirati i planiram kupiti neki drugi traktor, možda Hittnera,ali pošto vidim da i Hittner ima isti mjenač i prijenos kardana kao i tomo bojim se da bi tu mogli biti sličnih problema.
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Re: HITTNER

Susret sa panjem nisam još imao, a nadam se da nikad ni neću. Ovisi šta planiraš raditi sa malčerom i kojom brzinom. Ja sam sa svojim radio dosta u travi visine pola metra, tu i tamo bude koji šipkov grm, radio sam i u višljoj travi, ali nisam baš dugo, nije mi zasad ni jednom izbacio.Radim uvijek u sporim brzinama, uglavnom drugom, ako je teren jako gadan, onda prvom. Da ti taj malčer za Tomu nije možda velik, pa teško ide?
 

Najnoviji postovi

Na vrh