• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito o Hittner traktorima

  • Temu pokrenuo TOMO VINKOVIĆ
  • Datum prvog posta

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
zovi ih i ne odustaj dok ne dođu, ako treba hvataj i za uši, jer ako otklanjaje kvara budeš morao platiti, vjerujem da bi te oderali i to pošteno. Bitna je razlika u uslužnosti kada se nešta radi za dobru cijenu, tj. tad su svi ljubazni, a dok nešta rade o svom trošku... Da nisu dečki "zaboravili"? ne odustaj, želim ti svu sreću i javi kad bude novosti!
 
G

GROF

Guest
zovi ih i ne odustaj dok ne dođu, ako treba hvataj i za uši, jer ako otklanjaje kvara budeš morao platiti, vjerujem da bi te oderali i to pošteno. Bitna je razlika u uslužnosti kada se nešta radi za dobru cijenu, tj. tad su svi ljubazni, a dok nešta rade o svom trošku... Da nisu dečki "zaboravili"? ne odustaj, želim ti svu sreću i javi kad bude novosti!

., apsolutno TOČNO!., potpisujem u cijelosti uvaženoga člana ivan33! :supz:

., prijatelju moj Darko!., zovi i samo zovi!., ono ča nevalja?!., mora se otklonit i popravit!., kraj štorije!!!., veliki pozdrav tebi i tvojoj predivnoj obitelji!!!... :prayer:

aj Bog!., čitamo se ...
 

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
., apsolutno TOČNO!., potpisujem u cijelosti uvaženoga člana ivan33! :supz:

., prijatelju moj Darko!., zovi i samo zovi!., ono ča nevalja?!., mora se otklonit i popravit!., kraj štorije!!!., veliki pozdrav tebi i tvojoj predivnoj obitelji!!!... :prayer:

aj Bog!., čitamo se ...
hvala na pozdravim prijatelju
i tebi isto sve želim
 
V

Vladimir Prpić

Guest
HITTNER freza

HITTNER freza:


Neispravan link obrisan!
Neispravan link je obrisan!

Neispravan link obrisan!
Neispravan link je obrisan!

Neispravan link obrisan!
Neispravan link obrisan!

:confused:Lijep pozdrav!
Tražeći po forumu teme vezano za 'Tomo Vinković' traktore, freze i ostale priključke, naišao sam na Vaš prikaz ( sliku ) freze 'Hittner' iz 2008. godine.
Radi se o slijedećem: 'Tomu Vinković' 523 imam 20-tak godina i za njega imam sve priključke, pa i frezu na slici br. 1, to je ona koja ima 'leptir' u sklopu prijenosa vrtnje ( nisam od struke pa ne znam adekvatne izraze ), vješa se lancima i nema 'skije'. Kardanski izlaz je 'sitni zub', promjer manji nego su to
'normalni' kardanski izlazi.
E sad, taj moj 'Tomo' je počeo iskakivati iz brzine, par majstora su ga rastavljali i popravljali, ali stvar se ponavlja, malo sam izgubio živce i kupio novoga ( polovnoga ) ali model 821 ( bila je dobra ponuda ).
Sad imam 2 'Tome', ali freza 'staroga' se ne može kačiti na 'novoga'.
Kako radim vinograd ( koji se nalazi na nagibu 27% )( za vlastite potrebe, vikendaš ), freza mi je jako bitna.
Nekako sam prije kupovine mislio da će se to moći riješiti, pogrešno??!
Pitanje je: da li postoji dio kardana koji služi kao redukcija između 'sitnih' zubi 'staroga' kardana i normalnog kardana ( s '821' ), tako da mogu koristiti staru frezu ( pogotovo što sam stavio komplet nove noževe ), ili ću morati nabaviti ' novu ' frezu ( mislim da model 'Krtica 95' po specifikaciji odgovara '821' traktoru )!??
Za pojašnjenje mogu slikati sve navedeno, ukoliko postoji nekakvo rješenje.
Hvala!
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Pozdrav Vladimir
Svakako najbolje je nova freza,, ali ako si u mogucnosti, i stara se moze prepraviti za novi traktor
Evo kako je to forumajs joekiki prepravio freza, mislam da sve se gleda, i samo je preokrenes za 180 stepeni zato sto 821 vrti obratno od 523



Uploaded with ImageShack.us

Nego sta su zamenili tvoi majstori kada su rastavjali traktor:scratch, pretpostavljam kljuc menjaca, ali u kakvo su stanje zupcanici na onaj deo gde dopira kljuc???
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
:confused:Lijep pozdrav!
Tražeći po forumu teme vezano za 'Tomo Vinković' traktore, freze i ostale priključke, naišao sam na Vaš prikaz ( sliku ) freze 'Hittner' iz 2008. godine.
Radi se o slijedećem: 'Tomu Vinković' 523 imam 20-tak godina i za njega imam sve priključke, pa i frezu na slici br. 1, to je ona koja ima 'leptir' u sklopu prijenosa vrtnje ( nisam od struke pa ne znam adekvatne izraze ), vješa se lancima i nema 'skije'. Kardanski izlaz je 'sitni zub', promjer manji nego su to
'normalni' kardanski izlazi.
E sad, taj moj 'Tomo' je počeo iskakivati iz brzine, par majstora su ga rastavljali i popravljali, ali stvar se ponavlja, malo sam izgubio živce i kupio novoga ( polovnoga ) ali model 821 ( bila je dobra ponuda ).
Sad imam 2 'Tome', ali freza 'staroga' se ne može kačiti na 'novoga'.
Kako radim vinograd ( koji se nalazi na nagibu 27% )( za vlastite potrebe, vikendaš ), freza mi je jako bitna.
Nekako sam prije kupovine mislio da će se to moći riješiti, pogrešno??!
Pitanje je: da li postoji dio kardana koji služi kao redukcija između 'sitnih' zubi 'staroga' kardana i normalnog kardana ( s '821' ), tako da mogu koristiti staru frezu ( pogotovo što sam stavio komplet nove noževe ), ili ću morati nabaviti ' novu ' frezu ( mislim da model 'Krtica 95' po specifikaciji odgovara '821' traktoru )!??
Za pojašnjenje mogu slikati sve navedeno, ukoliko postoji nekakvo rješenje.
Hvala!

Moze da se kupi i inverzija i spojnica(Jedna strana leptir, a drugi kraj je sa sest zdljeba).
Pozdrav!!!
 
V

Vladimir Prpić

Guest
Moze da se kupi i inverzija i spojnica(Jedna strana leptir, a drugi kraj je sa sest zdljeba).
Pozdrav!!!

Hvala, Gvozdeni 1., hvala na brzom odgovoru i dobrim savjetima.
Inverziju imam, a i spojnicu, ali s tim si ne mogu pomoći.
No, slika i savjet DONATA su sasvim dovoljni, mislim da je to rješenje, jedino treba skinuti sve noževe i okrenuti ih kontra ( radi obrnutog smjera vrtnje ).
Zaista ste ekipa, brzi i dobronamjerni, hvala još jednom i pozdrav svima!
v
 
V

Vladimir Prpić

Guest
Pozdrav Vladimir
Svakako najbolje je nova freza,, ali ako si u mogucnosti, i stara se moze prepraviti za novi traktor
Evo kako je to forumajs joekiki prepravio freza, mislam da sve se gleda, i samo je preokrenes za 180 stepeni zato sto 821 vrti obratno od 523



Uploaded with ImageShack.us

Nego sta su zamenili tvoi majstori kada su rastavjali traktor:scratch, pretpostavljam kljuc menjaca, ali u kakvo su stanje zupcanici na onaj deo gde dopira kljuc???
Pozdrav Danot!
Šta su zamjenili majstori!?? To se i ja pitam, nešto je vjerojatno u mjenjaču polomljeno, ali svi zupčanici jesu promjenjeni, no to je sad nevažno.
Slika govori više od riječi, mislim da ću ove zime imati zanimaciju dok skinem i vratim sve noževe ( radi obrnutog smjera vrtnje ), te dok navarimo nosače i riješimo kardan ( na frezi je i dalje mali promjer i 'sitni zubi', dok je na traktoru normalan promjer kardana ). Hvala još jednom !
Pozdrav
v
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Na to sam mislio Petre! Ima u Subotici, samo sa leptirom na jedan kraj. Nazalost sliku nemam..
Pozdrav!!!
 
B

Bagudina

Guest
Pozdrav Vladimir
Svakako najbolje je nova freza,, ali ako si u mogucnosti, i stara se moze prepraviti za novi traktor
Evo kako je to forumajs joekiki prepravio freza, mislam da sve se gleda, i samo je preokrenes za 180 stepeni zato sto 821 vrti obratno od 523



Uploaded with ImageShack.us

Nego sta su zamenili tvoi majstori kada su rastavjali traktor:scratch, pretpostavljam kljuc menjaca, ali u kakvo su stanje zupcanici na onaj deo gde dopira kljuc???

Joe, kako se ponaša tvoj TV u frezanju sa obzirom da kačiš na njega frezu TV-120 ? jel je spuštiš do crne zemlje :) ? ili je malo podigneš ?
Jes ti ono na nju dodao još 4 noža ?!
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
vlado netreba skidati noževe na frezi nego okrenuti kopletnu osovinu tako da čep gdje se naljeva ulje bude odispod,jer inače freza bi ti išla u rikverc
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
:confused:Lijep pozdrav!
Tražeći po forumu teme vezano za 'Tomo Vinković' traktore, freze i ostale priključke, naišao sam na Vaš prikaz ( sliku ) freze 'Hittner' iz 2008. godine.
Radi se o slijedećem: 'Tomu Vinković' 523 imam 20-tak godina i za njega imam sve priključke, pa i frezu na slici br. 1, to je ona koja ima 'leptir' u sklopu prijenosa vrtnje ( nisam od struke pa ne znam adekvatne izraze ), vješa se lancima i nema 'skije'. Kardanski izlaz je 'sitni zub', promjer manji nego su to
'normalni' kardanski izlazi.
E sad, taj moj 'Tomo' je počeo iskakivati iz brzine, par majstora su ga rastavljali i popravljali, ali stvar se ponavlja, malo sam izgubio živce i kupio novoga ( polovnoga ) ali model 821 ( bila je dobra ponuda ).
Sad imam 2 'Tome', ali freza 'staroga' se ne može kačiti na 'novoga'.
Kako radim vinograd ( koji se nalazi na nagibu 27% )( za vlastite potrebe, vikendaš ), freza mi je jako bitna.
Nekako sam prije kupovine mislio da će se to moći riješiti, pogrešno??!
Pitanje je: da li postoji dio kardana koji služi kao redukcija između 'sitnih' zubi 'staroga' kardana i normalnog kardana ( s '821' ), tako da mogu koristiti staru frezu ( pogotovo što sam stavio komplet nove noževe ), ili ću morati nabaviti ' novu ' frezu ( mislim da model 'Krtica 95' po specifikaciji odgovara '821' traktoru )!??
Za pojašnjenje mogu slikati sve navedeno, ukoliko postoji nekakvo rješenje.
Hvala!


Treba ti samo inverzija (nju već imaš)i kratki kardan. Skineš zglob sa kardanom s freze i zašerafiš inverziju šerafima od 7-8cm.Na te iste šerafe pričvrstiš "T" ze vješanje freze. Od materijala potrebno je
4vijka s matocom
1 ploča 20x20
2 m debelostjenske cijevi 4x4
30 cm šipke 20mm
Ukupne vrijednosti 160kn .Tu treba mali kardan ja sam ga nabavljal po 140eura neznam koliko košta kod nas.
4 šerafa skineš i sve koristiš na starom T.V.
Kad uspijen stavit ću slike.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Vladimire
Spoj ove stare freze, i novog traktora serije 8xx...je apsolutno golo gov*o, jednom rečju -sranje!

1.izlazno vratilo na seriju 8xx je sporo za njega, fali mu multiplikator na zadnjem trapu!Jednostavno nema dovoljno obrtaja, kao na serijama 400 500 700!
2.izlazno vratilo na seriju 8xx je jako visoko, i jako se loše uklapa kardanska spojka!
3.nemožeš frezu dici 10cm više od tla! Jedino kad se skine kardanska spojka!
4.za proveru ulja u kucište freze, treba celu frezu okrenuti naopako!
5.moraš stalno gledati nazad kad dižeš frezu...da nebi zdrobio križeve! Znalo je vec kvrcnuti...
6.vožnja u nazad...nemoguca misija, kad se svega digne 10cm, a onaj lim na pozadini(za ravnanje) 99% gura zemlju kao buldožer, ili ako teraš po neravnom terenu - ladno se podvije, iskrivi, i sjebe! Tako da, vožnja - samo napred!
7.prednji kraj freze mora biti malo izdignut gore,,,jer ako freza stoji vodoravno,i tone u zemlju - kardanska spojka samo što se ne razdvoji! Vec sam sjebo jednu!
8.jako je udaljen od traktora...
9.
10. itd...99
100.jedino dobro na njemu su tockovi, koje sam dodao za stelovanje dubine rada(koji idu u tragu traktora)! A one skije sam skinuo,,,jer su me strašno nervirale...kad spajaš sledeći red, zna potonuti i pravi za sobom duboki trag!

...uglavnom ništa dobro nemogu reci o ovoj kombinaciji traktora i freze!

ali,,,može da odradi posao - đene đene...jer bolje nemam!

Nisam ja radio te prepravke, neg je tako kupljen...samo sam obojao i izmenjao ležajeve!
Vidi se sa slika, ko god da je radio...dobro se napatio, da i bar ovako uklopi!Vidiš koliko rupa ima za kacenje, i dovarivano milijun puta...

bagudina - nisam dodavao noževe, tako koliko vidiš - to je to!
A dubina frezanja bude oko 10cm sa lakocom...15cm kad zemlja dopušta - al je vec teško,i guši motor(ponekad ga treba malo odici hidraulikom)...a 20cm nema šanse!!!
Tako da, kad mi bude pukao film,,,ide pod nož "Hasan Seckat" i da se preradi kao freze novijih tipova!















http://www.youtube.com/user/joekikinda#p/a/u/2/5Rg4lAn7olw
http://www.youtube.com/user/joekikinda#p/u/15/nwZYlbPtZmk
živi bili...
pozdrav joe!:mrgreen:
 
V

Vladimir Prpić

Guest
okretanje freze

vlado netreba skidati noževe na frezi nego okrenuti kopletnu osovinu tako da čep gdje se naljeva ulje bude odispod,jer inače freza bi ti išla u rikverc

pa hvala, Jozef, nisam nikada radio nešto slično, uštedio si mi puno truda
v
 
V

Vladimir Prpić

Guest
Treba ti samo inverzija (nju već imaš)i kratki kardan. Skineš zglob sa kardanom s freze i zašerafiš inverziju šerafima od 7-8cm.Na te iste šerafe pričvrstiš "T" ze vješanje freze. Od materijala potrebno je
4vijka s matocom
1 ploča 20x20
2 m debelostjenske cijevi 4x4
30 cm šipke 20mm
Ukupne vrijednosti 160kn .Tu treba mali kardan ja sam ga nabavljal po 140eura neznam koliko košta kod nas.
4 šerafa skineš i sve koristiš na starom T.V.
Kad uspijen stavit ću slike.

hvala na rješenju, no ipak bi mi slike dale potpunu i jasnu predodžbu, dakle molim slike kad budeš u mogućnosti, hvala još jednom !
v
 
V

Vladimir Prpić

Guest
Pozdrav svima!
Vladimire
Spoj ove stare freze, i novog traktora serije 8xx...je apsolutno golo gov*o, jednom rečju -sranje!

1.izlazno vratilo na seriju 8xx je sporo za njega, fali mu multiplikator na zadnjem trapu!Jednostavno nema dovoljno obrtaja, kao na serijama 400 500 700!
2.izlazno vratilo na seriju 8xx je jako visoko, i jako se loše uklapa kardanska spojka!
3.nemožeš frezu dici 10cm više od tla! Jedino kad se skine kardanska spojka!
4.za proveru ulja u kucište freze, treba celu frezu okrenuti naopako!
5.moraš stalno gledati nazad kad dižeš frezu...da nebi zdrobio križeve! Znalo je vec kvrcnuti...
6.vožnja u nazad...nemoguca misija, kad se svega digne 10cm, a onaj lim na pozadini(za ravnanje) 99% gura zemlju kao buldožer, ili ako teraš po neravnom terenu - ladno se podvije, iskrivi, i sjebe! Tako da, vožnja - samo napred!
7.prednji kraj freze mora biti malo izdignut gore,,,jer ako freza stoji vodoravno,i tone u zemlju - kardanska spojka samo što se ne razdvoji! Vec sam sjebo jednu!
8.jako je udaljen od traktora...
9.
10. itd...99
100.jedino dobro na njemu su tockovi, koje sam dodao za stelovanje dubine rada(koji idu u tragu traktora)! A one skije sam skinuo,,,jer su me strašno nervirale...kad spajaš sledeći red, zna potonuti i pravi za sobom duboki trag!

...uglavnom ništa dobro nemogu reci o ovoj kombinaciji traktora i freze!

ali,,,može da odradi posao - đene đene...jer bolje nemam!

Nisam ja radio te prepravke, neg je tako kupljen...samo sam obojao i izmenjao ležajeve!
Vidi se sa slika, ko god da je radio...dobro se napatio, da i bar ovako uklopi!Vidiš koliko rupa ima za kacenje, i dovarivano milijun puta...

bagudina - nisam dodavao noževe, tako koliko vidiš - to je to!
A dubina frezanja bude oko 10cm sa lakocom...15cm kad zemlja dopušta - al je vec teško,i guši motor(ponekad ga treba malo odici hidraulikom)...a 20cm nema šanse!!!
Tako da, kad mi bude pukao film,,,ide pod nož "Hasan Seckat" i da se preradi kao freze novijih tipova!















http://www.youtube.com/user/joekikinda#p/a/u/2/5Rg4lAn7olw
http://www.youtube.com/user/joekikinda#p/u/15/nwZYlbPtZmk
živi bili...
pozdrav joe!:mrgreen:

Joe, čovječe, ovo je doktorska disertacija, a o slikama da ne govorim!
Hvala, hvala i još jednom hvala, ali sad tek ne znam šta bih mislio!
Ako je tako usrano rješenje, onda je bolje ( mada i skuplje ) kupiti novu frezu, ili ako netko ima polovnu za traktor serije 821!
Vidjet ćemo ove zime, potražiti malo u oglasima, na forumu.
Hvala još jednom,
v
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
hvala na rješenju, no ipak bi mi slike dale potpunu i jasnu predodžbu, dakle molim slike kad budeš u mogućnosti, hvala još jednom !
v

Nema na čemu .Neznam kad ću uspit koju slikat Znaš kakvi su ljudi za tu preradu (sav matrijal osim freze i inverzije je moj ) 300e.i garancija 2 godine na moj posal pa sad nenoren prit slikat bit će im čudno nego kad pride ki na servis.
Ali objasnit ću Ti jednostavno isto ko na ovoj slici gore samo umjesto prelaza staviš inverziju pa imaš obrnuti smjer i višu osovinu na tu inverziju zašerafiš izbušenu ploču na nju zavariš cjev koja će bit između potezbica i klikovima u njima a okomito na nju za prihvat.Za cca 2h si gotov.
 

Najnoviji postovi

Na vrh