• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito o Hittner traktorima

  • Temu pokrenuo TOMO VINKOVIĆ
  • Datum prvog posta
V

Vladimir Prpić

Guest
Joe, čovječe, ovo je doktorska disertacija, a o slikama da ne govorim!
Hvala, hvala i još jednom hvala, ali sad tek ne znam šta bih mislio!
Ako je tako usrano rješenje, onda je bolje ( mada i skuplje ) kupiti novu frezu, ili ako netko ima polovnu za traktor serije 821!
Vidjet ćemo ove zime, potražiti malo u oglasima, na forumu.
Hvala još jednom,
v

Dakle, kako me Joe uništio svojim slikama i trudom uopće, dao sam si malo vremena i truda također i poslikao problem
Ovo je kardan kakav mi treba, četvrtastog presjeka, deblje stjenke, svi današnji kardani su 'limeni', tanke stjenke i elipsasti u presjeku, ili griješim!??
Dimenzije su 2.5 x 2,5 cm
 

Prilozi

  • DSC01536.jpg
    DSC01536.jpg
    32.3 KB · Pregleda: 302
  • DSC01541.jpg
    DSC01541.jpg
    31.8 KB · Pregleda: 288
V

Vladimir Prpić

Guest
Nema na čemu .Neznam kad ću uspit koju slikat Znaš kakvi su ljudi za tu preradu (sav matrijal osim freze i inverzije je moj ) 300e.i garancija 2 godine na moj posal pa sad nenoren prit slikat bit će im čudno nego kad pride ki na servis.
Ali objasnit ću Ti jednostavno isto ko na ovoj slici gore samo umjesto prelaza staviš inverziju pa imaš obrnuti smjer i višu osovinu na tu inverziju zašerafiš izbušenu ploču na nju zavariš cjev koja će bit između potezbica i klikovima u njima a okomito na nju za prihvat.Za cca 2h si gotov.

Freza TV 523 izgleda ovako, 'sitni zubi', manji promjer kardana, a kardan 523 je adekvatan, sitan i manjeg promjera, kao na slici
 

Prilozi

  • DSC01538.jpg
    DSC01538.jpg
    36.2 KB · Pregleda: 247
  • DSC01539.jpg
    DSC01539.jpg
    37.5 KB · Pregleda: 241
  • DSC01540.jpg
    DSC01540.jpg
    36.1 KB · Pregleda: 244
  • DSC01544.jpg
    DSC01544.jpg
    29.7 KB · Pregleda: 326
V

Vladimir Prpić

Guest
Freza TV 523 izgleda ovako, 'sitni zubi', manji promjer kardana, a kardan 523 je adekvatan, sitan i manjeg promjera, kao na slici

zbog slika moram raditi više prijava:a kardan 821 ovako
 

Prilozi

  • DSC01542.jpg
    DSC01542.jpg
    34.1 KB · Pregleda: 215
V

Vladimir Prpić

Guest
inverzija i leptir su na ovoj slici,

redukcija i leptir, pa zajedno inverzija, redukcija i leptir ( 'stručni' termini su moji ), a promjer leptira i promjer 'normalnog' kardana se vide na slici do
 

Prilozi

  • DSC01546.jpg
    DSC01546.jpg
    36.2 KB · Pregleda: 623
  • DSC01547.jpg
    DSC01547.jpg
    39.3 KB · Pregleda: 277
  • DSC01548.jpg
    DSC01548.jpg
    33.5 KB · Pregleda: 524
V

Vladimir Prpić

Guest
redukcija i leptir, pa zajedno inverzija, redukcija i leptir ( 'stručni' termini su moji ), a promjer leptira i promjer 'normalnog' kardana se vide na slici do

na kraju dana nagradno pitanje: može li i kako preraditi stara freza od 523 sitnog zub kardana na 821 i normalni zub kardan??
Pozdrav svima i zahvaljujem!
v
 
V

Vladimir Prpić

Guest
A zašto ti " elipstasti" ne valjaju?

nisam rekao da ne 'valjaju' - imam ih normalno u upotrebi, ali od 'četvrtastih' ostao mi je samo onaj dio kardana koji se vidi na slici ( 'muški' ) ( fiksiran je za kosilicu ) i sad mi treba 'ženski' četvrtasti, a morat ću bilo kako spojiti i frezu, dakle treba mi jedan ovakav kardan za obje svrhe.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Vladimir, ti vec imas inverzija
e sada probaj ova tvoja inverzija


Uploaded with ImageShack.us

da stavis ovde gde sam ti obelezao



Uploaded with ImageShack.us

so to dobices vodoraven kardan traktor-freza, i nemaces problemi koi ima joekiki, so ti imas i smer na vrtenje koi ti odgovara, napravis 3t kopcanje, da mozes freza da kopcas na polugi na 821, i jos kardan ti fali:(
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
nisam rekao da ne 'valjaju' - imam ih normalno u upotrebi, ali od 'četvrtastih' ostao mi je samo onaj dio kardana koji se vidi na slici ( 'muški' ) ( fiksiran je za kosilicu ) i sad mi treba 'ženski' četvrtasti, a morat ću bilo kako spojiti i frezu, dakle treba mi jedan ovakav kardan za obje svrhe.
Ako je muški 25x 25 za ženski uzmi kvadratnu cijev 35 x 35 a prije toga napravi kvadrat s rupom 25 x 25 tj 26 x 26 dužine 50 mm i uvali u cijev ,
 
V

Vladimir Prpić

Guest
Vladimir, ti vec imas inverzija
e sada probaj ova tvoja inverzija


Uploaded with ImageShack.us

da stavis ovde gde sam ti obelezao



Uploaded with ImageShack.us

so to dobices vodoraven kardan traktor-freza, i nemaces problemi koi ima joekiki, so ti imas i smer na vrtenje koi ti odgovara, napravis 3t kopcanje, da mozes freza da kopcas na polugi na 821, i jos kardan ti fali:(
Danote moja inverzija ima leptir s druge strane, da li će biti leptir i u frezi kad je rastavim tamo gdje si predložio, hoću reći rješenje je super, jednostavno i efikasno, isto je predložio i bertolini, bit će mi drago ako ste u pravu, to u mnogome čini stvar jednostavnijom
hvala
v
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Rastavi freza gde sam ti obelezao,tamo IMA LEPTIR, kao sto ja vidim to bi ti bilo najednostavno resenije,, ja bih to uradio da sam na tvome mjesto.

Stavi slike od tvoi traktorcici u temu Tomo Vinkovic.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Vladimire,,, nisam rekao da je to nemoguća misija, i sam radim sa takvom kombinacijom traktora i freze. Samo govorim, da je to daleko od onoga,,, kako bi to trebalo raditi!

Ti pogotovo imaš sve što ti treba...lakše ti je sve preraditi! Ja sam imao priliku uzeti inverziju preko oglasa, al sam zakasnio i prodata je:madmana:! Sa inverzijom je mnogo bolje nego što ja imam.Možeš onda dizati i spuštati frezu, neće zapinjat nigde,,, proveravati ulje, dolivati ako treba(al treba 100%).
Kako ti reče Dantot, tamo rastaviš i imaš leptir spojku, tu ti tačno paše tvoja inverza. Samo treba da napraviš neku konstrukciju oko freze za kopčanje u tri tačke!
Sve je to uredu, i lako se odradi bez problema...ali problem BROJ 1 ...je to što traktor ima malo obrtaja na izlaznom vratilu! I to stvara najviše problema u frezanju!
I ja sam prvobitno kupio elipsati kardan, pa skratio koliko meni treba oko15cm...nisam prošao 5metara u frezanju, i prokliže! Pa sam ovo(što vidiš sa slika) naknadno pravio! Žensku(spoljnu) kutiju sam dobio od kolege i navario...a mušku(unutrašnju) pravio od dve vinkle!

Pozdrav Joe!:mrgreen:
 
V

Vladimir Prpić

Guest
Rastavi freza gde sam ti obelezao,tamo IMA LEPTIR, kao sto ja vidim to bi ti bilo najednostavno resenije,, ja bih to uradio da sam na tvome mjesto.

Stavi slike od tvoi traktorcici u temu Tomo Vinkovic.

Evo mojih traktorčića!
poz
v
 

Prilozi

  • DSC01534.JPG
    DSC01534.JPG
    14.3 KB · Pregleda: 227
  • DSC01535.JPG
    DSC01535.JPG
    16.3 KB · Pregleda: 446

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
Malo je prespora freza .Ja sam uzimao kardan koji ima 3 cijevi teleskopski zato je on sam 140e ali nema problema kod dizanja freze.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
A koliko vrtezi bi trebalo bit traktorska freza na osovina sa nozevi?

, freza na mog motokultivator vrti sa 140 vrtezi u minuta, ali video sam onako iz oko da na neki drugi tipovi vrti brze, pa i traktorska freza vrti brze, pa zanima me koliko ima vrtezi?
 
B

Bagudina

Guest



Ma ovo me je zanimalo, dodana su po noža sa svake strane freze (malo su vrhovi skračivani) , tako da sad ima 32 noža na 120 cm :) nemalo noža na tu širinu,
 
S

staffmen

Guest
evo ljudi da malo ozivimo temu i da se vratimo na hitner.
evo nacuo sam a sad se i uvjerio da su nasi ljudi iz grada nam milog svete nedelje nabavili jednog hitnera od 30ks sa prikolicom ralicom kosom i posipacem. Traktor smo vec vidjeli u akciji ciscenja kolnika pa evo i par slika:
DSC04100.jpg


DSC04106.jpg


DSC04111.jpg


evo i gradonacelnika:rolfer:
DSC02556.jpg
 

VranicD

Član
Tu od
24 Lip 2010
Poruka
193
Veliki pozdrav Forumasu Staffman iz like slike traktora su super,dobro da se malo pokrene tema Hittner jer je već dugo u stanju mirovanja n,nadam se da će ih Hitnerić dobro služiti i da se neće kvariti.Spominješ u postu da ste već vidjeli čišćenje po ulicama Svete Nedjelje ako sam dobro razumio pa te molim ako imaš koju sliku od čišćenja da staviš unaprijed hvala

Bog pa se čitamo i dalje...
 
S

staffmen

Guest
pozdrav i tebi VranicD

tako je traktor smo vec vidjeli da cisti snjeg ali sam to vidio iz auta pa nisam sliko.
ove slike sam izvadio sa stranice od grada.
Ako koji put vidim da cisti snjeg stavit cu slike, makar taj traktor je za cijeli grad i okolicu nabavljen tak da...vjerojatnije je da ce vise cistit u samom gradu nego okolna mjesta :roll:
a ja sam iz Rakitja a to je okolica grada, makar je vec bio i kod nas:D...al evo ako ga vidim stavim slike.


Ajde ljudi vlasnici hittnera pocnite pisat malo. Tema nam izumire. dajte neke slikice keljite, dojmove, bilo kaj da se tema malo ozivi!

Pozdrav
 

Najnoviji postovi

Na vrh