• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito o Hittner traktorima

  • Temu pokrenuo TOMO VINKOVIĆ
  • Datum prvog posta

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Hvala na savjetima! Baš me čeka jedna parcela, ledina, a zemlja pjeskulja! Pa ću probati dok je još malo smrznuto. A ako ne ide tako, boja ide dole
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kaj vi radite na silu brusilicom ili traktorom, puknuti radi kemijom .Posebno dobra iskustva imaju oni koji to rade fleksom , a GROF?
Ovo je poslje prvog mazanja , boja je stara 30 godina jer je to rezervar goriva motora LDA 450 i zrel je za generalku
Ova boja s pluga bi otpala prije nego pošteno umočiš kist .


Ovo je nakon drugog mazanja ,ipak je tu dosta kuteva


I isprika, teglica dođe samo 35 kn.
Zanimlkljivo , čak je i ton autentičan , nie trebalo intervencija ubacivanja muzike , puknuti inaće jako kune ..kune kad mu nekaj nejde kak spada ....
http://www.youtube.com/watch?v=1xIlKL-K0FM
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Kaj vi radite na silu brusilicom ili traktorom, puknuti radi kemijom .Posebno dobra iskustva imaju oni koji to rade fleksom , a GROF?
Ovo je poslje prvog mazanja , boja je stara 30 godina jer je to rezervar goriva motora LDA 450 i zrel je za generalku
Ova boja s pluga bi otpala prije nego pošteno umočiš kist .


Ovo je nakon drugog mazanja ,ipak je tu dosta kuteva


I isprika, teglica dođe samo 35 kn.
Zanimlkljivo , čak je i ton autentičan , nie trebalo intervencija ubacivanja muzike , puknuti inaće jako kune ..kune kad mu nekaj nejde kak spada ....
http://www.youtube.com/watch?v=1xIlKL-K0FM

znači il si bil zadovoljan sa napretkom ili si kameru zubima držal:finga:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
znači il si bil zadovoljan sa napretkom ili si kameru zubima držal:finga:

Bogati dečec pojele te budu te kiseline jer s kamerom si u zube porinul i kemije garant.... :gitarist:
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
evo prinove u mom dvorištu:
fotografija0116s.jpg

slike su malo lošije, al šta je tu je

cestitke na kupovini pluga, da ga istrosis brazdama
svidja mi se nosac u koji moze da se ugura stari TV plug obrtac, dusu dao ko ore vocnjak, i dvobrazni BATUJE....samo je poslab za dvobraznog
noz nece kupiti korove i zafrkancije, ja imam na oba noz postavljen odozgo i nekad moram skidati oba noza jer kupi korove i plug nece u zemlju.....definitivno je lakse orati ako imaju nozevi ali nisu obavezni
za stimanje odubine bi trebao imati "petu" iza pluga koja klizi kroz brazdu, ako nema "petu" moglo bi biti problema
mozda bi prakticnije bilo da je ovo bocno pomjeranje jednostavnije rijeseno, jednostavno rupa i bolcn a ne ovako motaj navoj do sutra
sto se tice farbe nema sumnje da lakse ide kad je daska gola, bolje okrece brazdu, ne lijepi se zemlja, traktor lakse vuce.......ja se nabih mucio skidati farbu dok ne probam u oranju, mada ovo sto puknuti predlaze nije neki trud, natopi i obrisi krpom

@ivan33 mozes li uslikati straga i sa one druge strane, ima nekakvih nosaca s lijeve strane da vidimo i to
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
Hvala na savjetima! Baš me čeka jedna parcela, ledina, a zemlja pjeskulja! Pa ću probati dok je još malo smrznuto. A ako ne ide tako, boja ide dole
zemla se zna puno puta ljepiti i kada na daskama nema boje;).al kad je zemlja ljepljivija,uslovi za oranje tezi,traktor ide sporije onda boja pogoduje jos vise ljeplenju za plug.al sve jedno...boju nemoras skidati jer ce kako grof kaze i sama veoma brzo otpasti.zemla trosi daske...a kamoli boju od nekoliko mikro metara sloja.samo ti prvo pooraj pjeskovtu njivu ili bastu...ne ce se valjda i pjesak ljepiti:rolfer:
sa srecom da radis sa novim plugom i nek te dugo sluzi.
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Još jednom hvala svima na čestitkama!
Edosoko, na petu nisam obraćao pažnju, najkasnije u ponedjeljak ću ga poslikati, malo deteljnije, pa ćemo znati sve
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Počeo sam pripremati Hittnera za proljetne radove, danas sam mu stavio prednji par utega, sad je bijesan, samo što na mjesec ne laje :mrgreen: za koji dan ću mu staviti i zadnje, pa idem isprobati plug


Uploaded with ImageShack.us
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
E ivane lijep ti je traktor. Kako te služi? To imaš fixnog u sredini? Čija je to mašina tako posložena? Pa takva makina bi mogla vući dvobrazni plug...:?
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
E ivane lijep ti je traktor. Kako te služi? To imaš fixnog u sredini? Čija je to mašina tako posložena? Pa takva makina bi mogla vući dvobrazni plug...:?

Hvala! Zadovoljan sam, ima 170 sati, zglobni, Lombardini 30 ks. Troši malo, radi dobro. Može vući dvije brazde, ali sutuacija sa plugom je ispala ovakva, jednu brazdu , novu sam dobio povoljno... Kad bude više para i kad mi se zemlja malo uradi bit će dvobrazni.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
A vidim i kažeš da si mu nabacijo par utega. Ako se ne varam to su od 25 kg? Čak su origi Hittner pošto imaju uljeveno ime. Kolko koštaju ako nije tajna? Mogal si nabavit polovne pošto mislim da bi od nekog TV pasali gore.
Inače nek ti stroj dobro služi.
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
A vidim i kažeš da si mu nabacijo par utega. Ako se ne varam to su od 25 kg? Čak su origi Hittner pošto imaju uljeveno ime. Kolko koštaju ako nije tajna? Mogal si nabavit polovne pošto mislim da bi od nekog TV pasali gore.
Inače nek ti stroj dobro služi.

Hvala na željama! Pašu utezi od Tome. Ovi su od Hittnera, nisam siguran, ali čini mi se da su 35 kg, uzeo sam ih uz plug po cijeni polovnih... Zato sam ih i uzeo, a za zadnje imam one Tomine od 50, što sam uzeo polovne, imaju slike negdje ranije, njih sutra stavljam
 
S

staffmen

Guest
jel ovo nozni gas uz papucicu od kocnice?!
ova mala papucica?:scratch
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ja imam u planu otezavati svog tomu,ali posto su kod nas tegovi od tome bezobrazno skupi,bice nesto homemade,mislo sam ih stavljati naprijed na onaj ram od ralice,a imam kod rodjaka nekih gusanih radijatora,a njemu ne trebaju pa nesto od nih iskemijati pa ce mo vidjeti,inace imam i od komsije tegove od kultivatora mogu se pripasat na tomu,samo nemam predstavu koliko su oni teski,inace 2 kom. su, mislim ih stavljat nazad
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
ja imam u planu otezavati svog tomu,ali posto su kod nas tegovi od tome bezobrazno skupi,bice nesto homemade,mislo sam ih stavljati naprijed na onaj ram od ralice,a imam kod rodjaka nekih gusanih radijatora,a njemu ne trebaju pa nesto od nih iskemijati pa ce mo vidjeti,inace imam i od komsije tegove od kultivatora mogu se pripasat na tomu,samo nemam predstavu koliko su oni teski,inace 2 kom. su, mislim ih stavljat nazad

Postavi svakako utege na kotače jer tako radiš traktoru najmanju štetu.
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
ja imam u planu otezavati svog tomu,ali posto su kod nas tegovi od tome bezobrazno skupi,bice nesto homemade,mislo sam ih stavljati naprijed na onaj ram od ralice,a imam kod rodjaka nekih gusanih radijatora,a njemu ne trebaju pa nesto od nih iskemijati pa ce mo vidjeti,inace imam i od komsije tegove od kultivatora mogu se pripasat na tomu,samo nemam predstavu koliko su oni teski,inace 2 kom. su, mislim ih stavljat nazad

Ako imaš bilo kakve mogućnosti, stavi na felge, zdravije je za traktor. Jel imaš mogućnosti kakvih da se preko nekoga od forumaša riješe utezi? ako možemo pomoći, reci!
 

Najnoviji postovi

Na vrh