• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito o Hittner traktorima

  • Temu pokrenuo TOMO VINKOVIĆ
  • Datum prvog posta

mando

Član
Tu od
17 Stu 2009
Poruka
194
ma najjednostavnije je nabiti vodu u gume,najlakse i najednostavnije,samo da li steti gume ta supstanca sto kaze fireman,koliko ona kosta i koliko mogu dobiti tezine kad to nadospem

Pa i ako se dobije pedeset kila dobro dođe,još koji komad botona
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Dečki, ja sam razmišljal svašta da otežam traktor. Čak sam nabavijo 100 litara onoga- Kalcijev klorid, polivaju to po autocestama u zimi. Taj se naspe u dušu gume do ventila, a kotač na traktoru se okrene tako da je ventil u gornjoj poziciji. Znači neka loša trečina gume ostane da se dopuni sa zrakom i taj nudi odgovarajuči pritisak u gumi.

Razmišljal sam i to da betoniram i to bi bilo ok. Ali onda sam odlučil da napravim ovako:

vgradnja-dodatne-notranje-utezi-foto_10744305_14940326_15054753.jpg


Na vanjskoj strani imam origi uteg od 50 kg a unutra origi od 25 kg. To bi trebalo bit dosta :scratch :lol:


Petre, super si to složil. Još kad produžiš ventil kroz uteg - nema zime za eskime. :mrgreen:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
ma najjednostavnije je nabiti vodu u gume,najlakse i najednostavnije,samo da li steti gume ta supstanca sto kaze fireman,koliko ona kosta i koliko mogu dobiti tezine kad to nadospem

Kalcijev klorid je agresivan na metal, pohrđa. A koliko je na gumu to nebi znao ali vjerovatno da nije puno jer se priporučuje ta substanca u te svrhe. :scratch

Koliko košta nemam pojma. Zaustaviš jedan kamijom na AC od zimske službe, natočiš, baciš nekoliko piva u kamijon i idemo dalje ;) :mrgreen:

Koliko bi dobijo težine se može izračunat. Volumen- prostornina gume:
V= (R2- r2) 3,14 X h
Od rezultata odbij onu trečinu gume u koju nečeš puniti tekučinu nego zrak.

PS
One dvojke u formuli ti znači na kvadrat. Neznam zašto forum ne prima nadpisana slova.
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Petre, super si to složil. Još kad produžiš ventil kroz uteg - nema zime za eskime. :mrgreen:

Mislim da je ovako rješenje najbolje. U pravu si, još ventil da se rješi. Imam u glavi rješenje, samo treba volje da se izradi :scratch
Nema zime za eskime :rolfer:;)
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ex petre da se kod nas posipa to po cesti davno bih ja to nabavio,sad mogu smao dobiti vrecu soli tj sljake sto posipaju po putevima
 

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
Ako se dobro napravi to sa betonom, može samo napući, ali se neće raspast. Evo ja stavio i zadnje od 50 na Hittnera, je da mi se utezi ne slažu u bojama, ali riješit će se i to uskoro


Uploaded with ImageShack.us

ivane koliko si plačao utege i ima li razlike u uranju ,jer znam da imaš lagani motor naprijed ali sad sa utezima bi moglo to funkcionirati
 

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
Uploaded with ImageShack.us
slike su malo lošije, al šta je tu je[/QUOTE]
vidim prinovu nadam se da če ti biti dovolno jednobrazni plug jer meni jednobrazni sigurno ne paše a i mislim da bi bolje prošao da si uzeo primin jer je bolji ....i provjeren je ....
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Darko pozdrav, sa Hittnerom još nisam orao, pa ti na tom primjeru ne mogu reći, ali sam čistio šikaru, čupao grmlje i manje drveće, po meni je razlika kao nebo i zemlja. Bilo bi još bolje da su mi i prednji od 50 kg, kao i zadnji, ali dobro je i ovako. Plug kad isprobam, dolazim sa iskustvima, neću da hvalim, a ni kudim unaprijed. Jasno mi je da je Primin plug masivniji, i da sam mogao uzeti dvije brazde, ali nisam bio u mogućnosti da puno biram. Baš me zanima kako će se pokazati, jedva čekam da isprobam :mrgreen: Kako tvoj stroj? I da, ove od 50 sam plaćao, ako se dobro sjećam 500 kn komad, a ove od 35 sam dobio nešto jeftinije, oko 400 kn
 
Posljednje uređivanje:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Koliko bi dobijo težine se može izračunat. Volumen- prostornina gume:
V= (R2- r2) 3,14 X h
Od rezultata odbij onu trečinu gume u koju nečeš puniti tekučinu nego zrak.

prije nekoliko godina sam se bio zagrijao za to s vodom.....proracunom sam dobio tridesetak kg po tocku, ocekivao sam barem 50.....odmah mi je ideja ohladila
eh da se bi dokopat starih akumulatora :twisted:
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
A koliko bi se dobilo sa betonom kao sta je matrix mislio??
Bolje 30 kg sa voda, nego "recimo 40" sa beton i vise problemi:madmana:
To je samo moje mislenje....

Ak nekog to radi:


Uploaded with ImageShack.us
Slika govori vise od reci...
Pozdrav:partyman:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
A koliko bi se dobilo sa betonom kao sta je matrix mislio??
Bolje 30 kg sa voda, nego "recimo 40" sa beton i vise problemi:madmana:
To je samo moje mislenje....

Ak nekog to radi:


Uploaded with ImageShack.us
Slika govori vise od reci...
Pozdrav:partyman:

Ovo je zanimljivo s pipom... i onda odeš po zimi orat ili u šumu.... :rolleyess::lol::roll::rolfer:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ovo je zanimljivo s pipom... i onda odeš po zimi orat ili u šumu.... :rolleyess::lol::roll::rolfer:
Imaš tvrdi zagriz ...

Uteg i voda su kruške i jabude , razlićito se ponašaju na vozne karakteristike i na opterečenje na transmisiju .
Karakteristike su proporcionalne , kompromis pola/pola je dobitna kombinacija .
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Imaš tvrdi zagriz ...

Uteg i voda su kruške i jabude , razlićito se ponašaju na vozne karakteristike i na opterečenje na transmisiju .
Karakteristike su proporcionalne , kompromis pola/pola je dobitna kombinacija .

Prosim te pojasni ovu izjavu.... razlika klasičnog utega i vode.
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
A koliko bi se dobilo sa betonom kao sta je matrix mislio??
Bolje 30 kg sa voda, nego "recimo 40" sa beton i vise problemi:madmana:
To je samo moje mislenje....

Ak nekog to radi:


Uploaded with ImageShack.us
Slika govori vise od reci...
Pozdrav:partyman:

Danot, iz kakvog je to priručnika?
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ma ***** ga komlikovano ovo otezavanje,a mnogo bi se dobilo na vucnoj karakteristici kad bi se dodalo po 50kg po tocku
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Ja u ovo...sipanje vode u gume - neverujem da puno pomaže!!!
Više sranja, nego pomoći! Taj što je crao predhodni crtež, verujem da nikad nije probao na svoju kožu...voda nevalja ni u koleno!
Znam kad guramo puna burad od 200litara(nikad nije puna do vrha),,,i kad položiš bure vodoravno, i kreneš kotrljati...kretanje nije kontinualno, nego ga prate razna cimanja, i sranja...Što bi uticalo na kretanje traktora!
Tako da ovu temu o vodi u gumi - treba dati "mitbusters" ima...nek oni ispitaju šta je bolje...
U principu ako je neka velika guma...ajde da kažem da će pomoći, ali kod malih guma 16"...što reče edo(30kg), mislim da se ne isplati nikako...
A i da sipaš vodu u gume, zbog ponašanja vode...dobije se dodatni filing u vožnji...možda to bude i dobro...:lol:
Ja bi sipao "živu" u gume,,,i neće biti problema sa gripom!:rolfer:

živi bili...
pozdrav joe!:weedman:
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Danot, iz kakvog je to priručnika?

U Mehanicka radionica ima cjela tema za voda u gume!!!
Tamo sam ovo nasao...

Meni je pricao jedan prijatelj, radi u agrokombinat, na traktore FIATAGRI kada su natocili vodu u gume to kao da su bili drugi traktori u oranje, znaci mnogo bolji oraci su bili, ali jeste kao sto kaze Joe, veliki su ti gume, mozda cak sobiraju i nad 300 litara.
Eto ja sam to cuo...
 
Posljednje uređivanje:

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Ma netrebaju vam nikakvo utege, punjenje vode i sl.
Kad zapne traktor samo viknes najblizega coveka i on moze posluzit kako uteg sve sto treba je da klizi po ivici felge:lol::lol:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=PzIdL5brMYQ[/YT]
 

Najnoviji postovi

Na vrh