• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito o Hittner traktorima

  • Temu pokrenuo TOMO VINKOVIĆ
  • Datum prvog posta

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Bila je radna akcija čišćenja šikare. Put je bio katastrofa, čistili su kanale, pa su prolazili bageri(koji su izrovali put...), bilo je i gorih dijelova, ali nije bilo problema sa prolazom, na sreću :)
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Bila je radna akcija čišćenja šikare. Put je bio katastrofa, čistili su kanale, pa su prolazili bageri(koji su izrovali put...), bilo je i gorih dijelova, ali nije bilo problema sa prolazom, na sreću :)

Dobro oreš i bez pluga....:vragek:
 
C

CrnIM

Guest
Bok svima,

evo ovo je moj prvi post ovdi pa je red da pozdravim sve vrijedne clanove od kojih sam ovdi vec dosta procitao (i naucio).

Za sada jos nisam punopravni clan jer nemam traktor (freza se ne ubraja u to) ali sam narucio novog Ecotrac 30 koji ce biti isporucen u dogledno vrijeme.
Sad je jedna stvar interesira: ima li negdi nabaviti ogrtac za krumpire za njega? Vidio sam da Grof prodaje jednoga ali meni treba onaj koji se prikljucuje na 3 tocke. Bilo kakva informacija je dobrodosla!

Lijep pozdrav
CrnIM
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,753
pa preradiš ga na prikapčanje u 3 točke...pozz
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Bok svima,

evo ovo je moj prvi post ovdi pa je red da pozdravim sve vrijedne clanove od kojih sam ovdi vec dosta procitao (i naucio).

Za sada jos nisam punopravni clan jer nemam traktor (freza se ne ubraja u to) ali sam narucio novog Ecotrac 30 koji ce biti isporucen u dogledno vrijeme.
Sad je jedna stvar interesira: ima li negdi nabaviti ogrtac za krumpire za njega? Vidio sam da Grof prodaje jednoga ali meni treba onaj koji se prikljucuje na 3 tocke. Bilo kakva informacija je dobrodosla!

Lijep pozdrav
CrnIM

Dobrodošao na forum! Ne moraš biti vlasnik traktora, da bi bio punopravan :) Slažem se sa kolegom forumašem, najbolje da preradiš na kopčanje u 3 točke, a ako se ne varam, mogao bi ga spojiti na okvir sličan onom na mom plugu. Sa traktorom ti želim sreću i da ti dobro služi!
 
C

CrnIM

Guest
Uz traktor imam i plug pa cu tu probat nesto iskemijati.
Interesiralo me je ima li nesto takvoga "gotovog" za nabaviti.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Uz traktor imam i plug pa cu tu probat nesto iskemijati.
Interesiralo me je ima li nesto takvoga "gotovog" za nabaviti.

svaki plug ima sistem za stimanje nagiba - ujednacavanje prve i druge brazde, uglavnom nekakav rukavac koji se "ušteka" u onaj nosac koji se zakaci za traktor, mozes prilagoditi ili napraviti iznova rukavac na vadilici za krompir da odgovara na nosac pluga.......

drugi nacin je da napravis nosac kao kod starih TV pa mozes kopcati "stare" prikljucke....nesto ovako
dsc05094pj.jpg
 
C

CrnIM

Guest
Hvala na odgovoru.
Nesto takvoga cu probat i iskemijati.
Vise mi je bilo do toga da nadjem neki sistem gdje cu moci ogrcati red krumpira s obe strane. Nisam to jos nigdi vidio na internetu.
Od freze imam onu vadilicu za krompire pa bih to mogao nekako preuredit za traktor. Jedino mi ta fora ne pomaze oko ogrcanja.

Inace kad ga dobijem bit ce to jos jedan maskirni Hittner. 8)
Komplet s prikolicom, plugom i frezom.
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Hvala na odgovoru.
Nesto takvoga cu probat i iskemijati.
Vise mi je bilo do toga da nadjem neki sistem gdje cu moci ogrcati red krumpira s obe strane. Nisam to jos nigdi vidio na internetu.
Od freze imam onu vadilicu za krompire pa bih to mogao nekako preuredit za traktor. Jedino mi ta fora ne pomaze oko ogrcanja.

Inace kad ga dobijem bit ce to jos jedan maskirni Hittner. 8)
Komplet s prikolicom, plugom i frezom.

Plug, 1 ili 2 brazde?
 
C

CrnIM

Guest
Da, sve prikljucke sam uzeo u Hittnera. Sve stize od jednom u kompletu s tim da jos uvijek razmisljam bi li jos k tome narucio i njihov atomizer od 200 litara.
Cijena maskirne boje moze na PM.
 

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
Darko pozdrav, sa Hittnerom još nisam orao, pa ti na tom primjeru ne mogu reći, ali sam čistio šikaru, čupao grmlje i manje drveće, po meni je razlika kao nebo i zemlja. Bilo bi još bolje da su mi i prednji od 50 kg, kao i zadnji, ali dobro je i ovako. Plug kad isprobam, dolazim sa iskustvima, neću da hvalim, a ni kudim unaprijed. Jasno mi je da je Primin plug masivniji, i da sam mogao uzeti dvije brazde, ali nisam bio u mogućnosti da puno biram. Baš me zanima kako će se pokazati, jedva čekam da isprobam :mrgreen: Kako tvoj stroj? I da, ove od 50 sam plaćao, ako se dobro sjećam 500 kn komad, a ove od 35 sam dobio nešto jeftinije, oko 400 kn
Ivane druže,
stroj me služi dobro kad su uvjeti dobri ali samo zbog guma utezi mi u pravilu i ne trebaju ali nisu ni od viška ,štede gorivo i traktor ,slušaj me dvobrazni i nikoj drugi ali pustit čemo nek ti vrijeme sve pokaže ,ali da se vratim na traktor ,još uvijek problem sa šperom kvar je u kvaliteti materijala i izrada ,imam obećano da če mi doći to poraviti ali evo od obećanja je prošlo i 3 mjeseca ,traktor ima preko 800 sati kvarova je bilo i bit če ih još to su takvi traktori ,srečća je što znam nekog vraga i poraviti ali javim ti sve je si li ti pogledao one probleme koje sam ti prije naveo u pp da pogledaš.....pozdrav
 

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
malo po plugu radio

ovo mi je rezervni plug kad treba ići sa dva traktora malo ga popravljao to je stari plug od tome vinkovića koji je popravljan već deset puta jadan se izsavijao d bi danas izgledao ovako

malo me patilo za topling da paše i za tomu i za hittnera ali još ima posla na njemu da se uredi do kraja
 

Najnoviji postovi

Na vrh