• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito o Hittner traktorima

  • Temu pokrenuo TOMO VINKOVIĆ
  • Datum prvog posta

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ma ok bi bilo i da ih kacim naprijed kao u vecih trkatora,a to bi radio samo po pottrebi,npr kad se ide u sumu i sl,a kad ne trebaju se skidaju
ma znam ja ima njih koji bi pomogli i nabavili,ali ja ne bih davo 50evra za jedan komad ipak je to skupo,ima tu i drugih rjesenja tipa sipanje vode u gume i sl...,a svejdno moram otezavati trakotr pozadi,jer kako sam izradio ralicu,malo ga je olaksala nazad,a imace bolji frip ak ose optereti,najvjerovatnije cu uzet bojler od 80l i nasuti ga betonom,tezina bi trebala iznositi 100kg sto je dovoljno
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
ma ok bi bilo i da ih kacim naprijed kao u vecih trkatora,a to bi radio samo po pottrebi,npr kad se ide u sumu i sl,a kad ne trebaju se skidaju
ma znam ja ima njih koji bi pomogli i nabavili,ali ja ne bih davo 50evra za jedan komad ipak je to skupo,ima tu i drugih rjesenja tipa sipanje vode u gume i sl...,a svejdno moram otezavati trakotr pozadi,jer kako sam izradio ralicu,malo ga je olaksala nazad,a imace bolji frip ak ose optereti,najvjerovatnije cu uzet bojler od 80l i nasuti ga betonom,tezina bi trebala iznositi 100kg sto je dovoljno

Ako neće stalno biti opterećen, to je onda ok
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
najvjerovatnije cu uzet bojler od 80l i nasuti ga betonom,tezina bi trebala iznositi 100kg sto je dovoljno
Bojler od 80l pun betona ima 150-200kg, ovisi o napravljenom materijalu.
Ja sam isto tako napravio, samo 60l, pa mi je bilo preteško za dizanje, moral sam odrezati na svakoj strani da smanjim težinu i da mogu sam podići uteg naprijed.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
ma ok bi bilo i da ih kacim naprijed kao u vecih trkatora,a to bi radio samo po pottrebi,npr kad se ide u sumu i sl,a kad ne trebaju se skidaju
ma znam ja ima njih koji bi pomogli i nabavili,ali ja ne bih davo 50evra za jedan komad ipak je to skupo,ima tu i drugih rjesenja tipa sipanje vode u gume i sl...,a svejdno moram otezavati trakotr pozadi,jer kako sam izradio ralicu,malo ga je olaksala nazad,a imace bolji frip ak ose optereti,najvjerovatnije cu uzet bojler od 80l i nasuti ga betonom,tezina bi trebala iznositi 100kg sto je dovoljno

slab je TV da mu kacis tako nesto naprijed.....a drugo samo ces vise problema stvorit
ako vec budzis, budzi na rukavce, beton ili sta vec......a najbolje na tockove
prati otpade i naletit ces za godinu dana.....
jbg zavari armaturu na felge i zalij betonom :weedman:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
slab je TV da mu kacis tako nesto naprijed.....a drugo samo ces vise problema stvorit
ako vec budzis, budzi na rukavce, beton ili sta vec......a najbolje na tockove
prati otpade i naletit ces za godinu dana.....
jbg zavari armaturu na felge i zalij betonom :weedman:

Ja bi recimo ako bi već zalijao beton, skinuo felgu s traktora, stavio foliju na felgu, kroz rupe gdje treba zašrafiti utege ugurao srafe (da kasnije taj uteg zašrafiš), a s njutarnje strane felge navario šipke cikcak ili nekako prije da ne oštetiš foliju. onda bi ulio beton u felgu i ostavio da se osuši (folija nebu dala da se beton zalijepi) i evo ti savršenog odljevka sa šrafima za montažu :supz: :supz: :supz:
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Ja bi recimo ako bi već zalijao beton, skinuo felgu s traktora, stavio foliju na felgu, kroz rupe gdje treba zašrafiti utege ugurao srafe (da kasnije taj uteg zašrafiš), a s njutarnje strane felge navario šipke cikcak ili nekako prije da ne oštetiš foliju. onda bi ulio beton u felgu i ostavio da se osuši (folija nebu dala da se beton zalijepi) i evo ti savršenog odljevka sa šrafima za montažu :supz: :supz: :supz:

Na glavu vijka navari armaturu(to bude u betonu) i samo navoj viri sa druge strane, koji se kasnije uhvati maticom. Ako beton budeš stavljao sa vanjske strane, nemoj zabetonirati vijke od kotača ;) Stavi preko njih neku čahuru, da ti tu ostane rupa.
Mrga, ideja ti je za 10 :prayer:, ja sam samo malo nadopunio, nadam se da se ne ljutiš
 
Posljednje uređivanje:

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Na glavu vijka navari armaturu(to bude u betonu) i samo navoj viri sa druge strane, koji se kasnije uhvati maticom. Ako beton budeš stavljao sa vanjske strane, nemoj zabetonirati vijke od kotača ;) Stavi preko njih neku čahuru, da ti tu ostane rupa.
Mrga, ideja ti je za 10 :prayer:, ja sam samo malo nadopunio, nadam se da se ne ljutiš

Ma kaj bi se ljutil dapače viš ovog se nisam sjetil kaj si rekal... odlično, a ulijevanje u felge to pa ko iz vedra neba, sam sam se sebi začudil... čak razmišljam da kod sebe na pe-18 to napravim i pofarbam beton u crveno... možda maznem i inicijale u beton :lol::lol::lol:
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
A to kada ga dobro obojaš, neka ljudi pogađaju jel beton ili odljevak :mrgreen:
Valjda će ova ideja sa betonom kod nekoga biti realizirana
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
i ja sam razmisljao tako nesto,jedino me brine da ne bi beton pucao,od vibraciaj i trenja,naravno bio bi armiran,i ko sto kaze mrga ofarbas ga maznes incijale tome vinkovica i kazes da su orginal
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Aj ak se odlucis da to radis, beton napravi po mrsniji, ne 1:3, nego 1:1 (odnos cement-pesok), i ak je armiran ne bi trebalo da puca:scratch
Ako je taj betonski uteg dobro pritegnat na felga, nikada ne bi popucao...
 
Posljednje uređivanje:

mando

Član
Tu od
17 Stu 2009
Poruka
194
Dali ima možda neko napunjene gume vodom redi težine.Dali to upoće vrijedi.,?
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
danot,da stavio bih mrsniji,a ja bih stavljao teg sa unutrasnje strane posto mi je sa vanjske vec fabricki.....

mando
da vrijedi,samo treba napraviti otopinu ili kao se vec zove,dakle gaseni krec i voda da ne mrzne zimi,i moraju se ventili na unutarnjim gumama staviti,ali opet nemoze neku tezinu dobiti jer su male unutrasnje gume,do 40-ak kila
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
danot,da stavio bih mrsniji,a ja bih stavljao teg sa unutrasnje strane posto mi je sa vanjske vec fabricki.....

mando
da vrijedi,samo treba napraviti otopinu ili kao se vec zove,dakle gaseni krec i voda da ne mrzne zimi,i moraju se ventili na unutarnjim gumama staviti,ali opet nemoze neku tezinu dobiti jer su male unutrasnje gume,do 40-ak kila

Beton ima i prednosti i falinga u odnosu na željezo. Jest da je jeftiniji, ali je oko 3,5 put lakši od željeza i nije za otporan na udace (hoće se pokrhat).
Mene zanima ova varijanta s vodom u gumi. Kak bi to uopće funkcioniralo.
Nesme biti ful puna, jer nebu niš amortizirala, a ak nije, vjerojatno se bu kod određene brzina pretakala po gumi.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Beton ima i prednosti i falinga u odnosu na željezo. Jest da je jeftiniji, ali je oko 3,5 put lakši od željeza i nije za otporan na udace (hoće se pokrhat).
Mene zanima ova varijanta s vodom u gumi. Kak bi to uopće funkcioniralo.
Nesme biti ful puna, jer nebu niš amortizirala, a ak nije, vjerojatno se bu kod određene brzina pretakala po gumi.

Pretače se uvijek i ja sam imal na Štoreu gumu nafiljanu do trifrtalj
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Ako se dobro napravi to sa betonom, može samo napući, ali se neće raspast. Evo ja stavio i zadnje od 50 na Hittnera, je da mi se utezi ne slažu u bojama, ali riješit će se i to uskoro


Uploaded with ImageShack.us
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Beton ima i prednosti i falinga u odnosu na željezo. Jest da je jeftiniji, ali je oko 3,5 put lakši od željeza i nije za otporan na udace (hoće se pokrhat).
Mene zanima ova varijanta s vodom u gumi. Kak bi to uopće funkcioniralo.
Nesme biti ful puna, jer nebu niš amortizirala, a ak nije, vjerojatno se bu kod određene brzina pretakala po gumi.

Stavi u beton vlakna za glazure i mrežicu za glazure i ak pukne ja ti dam svoje utege...:weedman:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Dečki, ja sam razmišljal svašta da otežam traktor. Čak sam nabavijo 100 litara onoga- Kalcijev klorid, polivaju to po autocestama u zimi. Taj se naspe u dušu gume do ventila, a kotač na traktoru se okrene tako da je ventil u gornjoj poziciji. Znači neka loša trečina gume ostane da se dopuni sa zrakom i taj nudi odgovarajuči pritisak u gumi.

Razmišljal sam i to da betoniram i to bi bilo ok. Ali onda sam odlučil da napravim ovako:

vgradnja-dodatne-notranje-utezi-foto_10744305_14940326_15054753.jpg


Na vanjskoj strani imam origi uteg od 50 kg a unutra origi od 25 kg. To bi trebalo bit dosta :scratch :lol:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
firemanpeter kako si to pričvrstio i gdje ti je pipac za pumpanje gume?
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pipac- ventil je ispod utega :scratch, planiralo se staviti cjevčicu od kamijona i tako ga dovesti na vanjsku stranu. Ali kako vidiš nije još došlo to vreme da to napravim. :shock: To bi možda moglo bit neko iduče izboljšanje.

Kako je prišarafano, iz vanjskih utega idu šipke sa navojom kroz felgu, onda su matice a šipka ide dalje kroz unutrašnji uteg. Tu se onda vidi da su opet matice, duple. Kontra su stegnute da se nemože odviti.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ma najjednostavnije je nabiti vodu u gume,najlakse i najednostavnije,samo da li steti gume ta supstanca sto kaze fireman,koliko ona kosta i koliko mogu dobiti tezine kad to nadospem
 

Najnoviji postovi

Na vrh