• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito o Hittner traktorima

  • Temu pokrenuo TOMO VINKOVIĆ
  • Datum prvog posta

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
pozdravljam situaciju gdje se kupuju hrvatski proizvod, ali bi zatio apelirao hrvatskim tvrtkama pa tako i hittneru da se pozabave sa kvalitetom svog proizvoda bez obzira na situaciju...
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
evo ljudi da malo ozivimo temu i da se vratimo na hitner.
evo nacuo sam a sad se i uvjerio da su nasi ljudi iz grada nam milog svete nedelje nabavili jednog hitnera od 30ks sa prikolicom ralicom kosom i posipacem. Traktor smo vec vidjeli u akciji ciscenja kolnika pa evo i par slika:
DSC04100.jpg


DSC04106.jpg


DSC04111.jpg


evo i gradonacelnika:rolfer:
DSC02556.jpg

gledo ja taj traktor i prico sa ljudima koji rade s njim,necu pisat komentare,a traktorcic lijepo stoji nasem gradonacelniku,jos da ga i on vozi i radi s njim bilo bi dobro,evo prijatelju Grofe komentarcic,znas da smo pricali o tome pisanju poforumu....
 
S

staffmen

Guest
orisic a ti si tu iz okolice!?
od kuda ak se smje znat.

ajd pricaj kaj kazu ljudi koji rade s njim jel su zadovoljni jel ima kakvih problema?!
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
ajd pricaj kaj kazu ljudi koji rade s njim jel su zadovoljni jel ima kakvih problema?!

Ovako, iz mog iskustva...Kupio sam traktor negdje u 4. mjesecu. Bilo je nekih problema, uglavnom je stvar u završnoj obradi (npr. obojaju nešto što ne treba, a ne obojaju ono što treba...). Ti problemi su riješeni u prva 3-4 mjeseca garantnog roka. Nahon toga je hvala Bogu sve uredu. Traktor ima 170 sat i još je u garanciji. Sa servisom sam zadovoljan, do sada ih nisam čekao duže od 2 dana, bilo da se radilo o reklamacijama ili o servisu. Ako se izuzmu te greške u početku, mogu reći da sam zadovoljan. To je iz mog iskustva, a ima nas još :) Šta te zanima, samo pitaj, tu sam! Darko, jel tvoj žujo konačno sređen kako treba?
 
S

staffmen

Guest
OHO..:D
ljep ti je stroj...
puno srece, ne te dugo sluzi.
valjda se nece zemlja ljepit za ovu boju:roll:

kako traktor jel ima kvarova kakvih?!
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
evo prinove u mom dvorištu:


Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us
slike su malo lošije, al šta je tu je

.,Ivan33 čestitam na kupnji pluga al bi ti ukazao na neke stvari koje bi ti se mogle dešavati na plugu.

-vidim da nema kotača za dubinu pa neznam kako će to ići.
-također crtalo ili nož ti moraju biti malo ispred lemeša da režu prije da ne čupa šta bi se tebi moglo dešavati
-moraćeš paziti na taj pomak ljevo-desno pošto ti je na navoj čim dođe malo zemje teško će ići a moraš ga podmazati a zemlja se lovi ko luda za mast.
To ti sve pišem jer mi je kolega imao jako loše iskustvo samo neka proizvonja iz buzeta ili buja neznam točno al potpuno identičan plug.

trebao si malo pitati na forumu prije nego si kupovao.

molim bez uvrede ovo su ti dobronamjerni savjeti.

pozdrav!
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Crtalo il noz su potrebni samo ako ze zeli brazda da je cista, meni na primer to uopste ne smeta, dok kotaca za dubina je potrebno kod TV, al i ja ga nemam...

Koliko sam ja video i skuzio od slike, Hittner ima sosema drugacija hidraulika za razlika od TV, ima 2-3 rucice ak ne se varam, mozda na neka od ti rucice se reglira dubina, slicno kao recimo IMT, pa moguce zbog to i da nije potreban kotac za regulacije dubine.
Aj vlasnici Hittnera pojasnite malo o cemu sluzat toliko rucice hidraulike???:scratch
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
pa nož je koliko vidim ukomponiran u plug iza lemeša, nisam takvo rješenje do sad vidio, a što se tiće dubine ako bude imao problema bude stavio kotač, makar mislim da ih ne bi trebalo biti, s pomoču gornje poteznice se naštela koliko duboko čovjek hoće da ulazi u zemlju, a po dvije rupe na svakoj točki kopčanja su pretpostavljam za manjeg i večeg tomicu.
 
B

Bagudina

Guest
meni se ovaj pluga dosta svidio, a i puno je pristupačniji nego "žabarski" :)
mislim da mu kotač za regulaciju dubine neče biti potreban jer hitner ima fino namještanje hidraulike, dok kod mene na TV-u nema takvu hidrauliku, zato bi bio jako poželjan kotač za regulaciju dubine, odredim mu dubinu na kotaču, spustim i pičim, a bez kotača kad vučem plug, potrebno ponekad i malo cimnuti po ručici hidrulike (podignuti) da plug neode do kine :)
Isto tako, i ovo namještanje koje ima hitnerov plug, možda i može biti problem ovo sa zemljom, al je zgodno jer ga se da uštelati brazda u piki.... dlačicu :)
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
E to Bagudina, "fina hidraulika", za to sam pricao, zbog to nije potreban kotac...
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Hvala svima na čestitkama!
Staffmen - nadam se da će boja brzo otići, ako ne, ide na skidanje. Nakon što su riješene reklamacije, sa traktorom sam zadovoljan, nadam se da će tako i ostati.
Aco 93 - ovo sa navojem za regulaciju bi moglo biti malo čupavo... Za plug se nisam savjetovao, jer mi je bio dobra prilika, to mi je stari našao kod nekoga ovako, išlo je ispod cijene, samo da ga ljudi prodaju jer im ne treba, a da ne skuplja prašinu. Nemam se ja šta uvrijediti, svi dobronamjerni komentari su dobrodošli!
Danot- nož nisam dobio, ali postoji za njega predviđeno mjesto, to ću do proljeća valjda riješiti. A ručice od hidraulike (one 2 dole sa desne strane) su slične sistemu na IMT-u, postoji još ona za kipanje i sl. i postoje 2 mala ventila ispod sjedala koja ni ne koristim, al mislim da služe za kočenje hidraulike, a drugi za dovod više ulja kad se kipa(da se ubrza).
21 yes- ovaj mali nož na lemešu ni ja nisam susreo, kad iprobam kako to šljaka, stižem sa informacijama.
Bagudina- kao što sam već napisao, sa cijenom za novi plug nisam mogao jeftinije proći, samo da me dobro posluži. Pozdrav svima! ;)
 
G

GROF

Guest
., pa forumski prijatelju ivane33!., sretno ti sa novim plužićem!
., da bi dugo oral i ti zadovoljan sa njim bil!!!., neznam ni sam, već sam negdi pisal za tvoj plug da je dobar., ali jeb.. ga neznam di sam pisal?!., sve jedno., svako dobro ti želim!!!., ovaj tvoj plužić predpostavljam da je talijanske proizvodnje!, uvoznik je firma iz Zagreba messis!!!., e da, dosta je skup!., oko =5.000,00 kn.-., i ovaj plužić perfektno ore - slaže dobro brazde, zaorava biljne ostatke i djubar dobro, dosta je jako plužno tijelo ko i sam plug!., moj savjet i iskustvo!!!, nemoj ničim skidat boju sa daske pluga., sama će se skinut nakon nekoliko brazdi oranja., prve brazde odradi u tvrdoj zemlji ili u ledini!!!...

., aj Bog!., čitamo se ... SVIMA SKUPA SRETNA NOVA 2011. GODINA!!!
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Prijatelju Grofe, hvala na čestitkama! Plug je čini mi se Hittner proizvodnje (na njemu naljepnica, ne vidi se na ovim slikama). Ja se iskreno nadam da plug kopija tog pluga koji opisuješ i da će biti dobar. Evo sad sam slike usporedio, skoro su isti. Moram ga isprobati čim hladnoća popusti malo, pa dolaze slike i nova iskustva. Da sam ovako kupovao, ne znam dali bi ga uzeo, ali pošto sam ga našao "polovnog" neraspakiranog ispod njegove cijene, nisam razmišljao, nadam se da neću požaliti.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako misliš "orati" s pluga skini boju .
U boje i lakovi nabavi tekućinu za skidanje boje , 40 kn teglica a prištedi dosta muke .
 
G

GROF

Guest
Ako misliš "orati" s pluga skini boju .
U boje i lakovi nabavi tekućinu za skidanje boje , 40 kn teglica a prištedi dosta muke .

., puknuti! neseri!!!.,

., prijatelju forumski; ivan 33!, plug na traktora hittnera! i odi orat kako sam već i pisal?!, tvrdu zemlju ili ledinu., nakon malo muke i nekoliko brazd!., biće svital ko pasja kesa!., puknuti ni nikada oral sa novim plugom i svojim plugom!!!, piše gluposti ko kad Djordje Balašević piva!.-, samo je voga lakše za slušat, negoli voga čitat!...
., aj Bog!...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
., puknuti! neseri!!!.,

., prijatelju forumski; ivan 33!, plug na traktora hittnera! i odi orat kako sam već i pisal?!, tvrdu zemlju ili ledinu., nakon malo muke i nekoliko brazd!., biće svital ko pasja kesa!., puknuti ni nikada oral sa novim plugom i svojim plugom!!!, piše gluposti ko kad Djordje Balašević piva!.-, samo je voga lakše za slušat, negoli voga čitat!...
., aj Bog!...
Ivane 33 , ne slušaj puknutog -over
slušaj GROFA i razjebi tvrdu zemlju ili ledinu-over
izmući plug , sebe i traktor -over
40 kuna umjesto za otapalo boje potroši na smirenje živaca i želuca u lokalnoj birtiji -over
preporućam zlatni PAN-over
puknuti nije nikada oral sa svojim novim plugom -over
ali puknuti zna kako se radi -over
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
Prijatelju Grofe, hvala na čestitkama! Plug je čini mi se Hittner proizvodnje (na njemu naljepnica, ne vidi se na ovim slikama). Ja se iskreno nadam da plug kopija tog pluga koji opisuješ i da će biti dobar. Evo sad sam slike usporedio, skoro su isti. Moram ga isprobati čim hladnoća popusti malo, pa dolaze slike i nova iskustva. Da sam ovako kupovao, ne znam dali bi ga uzeo, ali pošto sam ga našao "polovnog" neraspakiranog ispod njegove cijene, nisam razmišljao, nadam se da neću požaliti.

Gotovo identičan plug vukal sam saTV418 samo mu je crtalo bilo malo naprijed (na vrhu lemeža ) lipo ore i travu(piriku)sječe od ispod pa se ne nagonilava gore i ne diže plug.Što se tiče boje moje iskustvo je potegnut nekoliko brazdi po pjeskovitom ili kamenitom zemljištu bolje "izgiadi"matrijal nego skidanje boje.Nije svugdje zemlja isto ljepljiva pa Ti je najbolje pitat nekog u susjestvu.Ja svake godine ponavljam tu radnju i znam kako je kod mene.Puno sreće sa novim alatom!
BERTOLINI.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Gotovo identičan plug vukal sam saTV418 samo mu je crtalo bilo malo naprijed (na vrhu lemeža ) lipo ore i travu(piriku)sječe od ispod pa se ne nagonilava gore i ne diže plug.Što se tiče boje moje iskustvo je potegnut nekoliko brazdi po pjeskovitom ili kamenitom zemljištu bolje "izgiadi"matrijal nego skidanje boje.Nije svugdje zemlja isto ljepljiva pa Ti je najbolje pitat nekog u susjestvu.Ja svake godine ponavljam tu radnju i znam kako je kod mene.Puno sreće sa novim alatom!
BERTOLINI.

Priklanjam se bertolinijevom mišljenju. U pravu je i puknuti, ali ja baš ne volim kemiju. :vragek:
Pijesak je zakon za abraziju, a ne treba velika vučna sila. Ako nemaš pjeskulje, onda se odluči između puknutog i grofa. Bez boje buš tak i tak ostal, prije ili poslije.:lol:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,753
ma jednostavno uzme malu fleksu i šajbu za poliranje i udri po boji i još ostane glatko ko bebina guza,tak ja radim svako proljeće....
 

Najnoviji postovi

Na vrh