• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
središnja hrvatska, ne znam kada je kod tebe bagrem ako ga imaš ali moje se uspiju razviti do bagrema, sada je to još sigurno siromašno leglom ali sigurno je krenulo, gledao sam malo zalihe meda tako da nisam prčkao po središnjim okvirima ali sigurno legla ima, a onda kreće kesten
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Prošle godine su se razvile dosta dobro do bagrema. Nema nešto puno ali solidno ako pokupe. Dosta bude varljivo vrijeme i jbg-a nepokupe koliko bi mogle. Kod mene je hobi stacionarni pčelinjak od 20 lr društava. Vrcam nekad jednom ako je dobra godina 2 puta. Ali sam uvijek zadovoljan. Gledam da su uredne zdrave i da prezime i sve 5.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
ja imam cvjetni med kojeg vrcam pred bagrem, onda dolazi bagrem koji ni kod mene nije baš masovan ali ga skupe dosta i onda kreće kesten, tri vrcanja imam, isto stacionar ali vrlo dobar teren, čak ima i nizinskih livada, zlatošipke pa i bagremca, ne mogu se požaliti zato sam i krenuo sa pčelarstvom jer ima dobre paše, ali treba raditi oko pčela kao crv u kamenu jer ne mijenjam matice pa to sve treba obuzdati, pa razrojiti, krvnički posao par mjeseci a onda se sladimo
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Dobar si. Ja samo 2012. Tri puta vrcao tada i Bog zna kada to bude više. kod mene prevladava livada i šuma svega pomalo. A za posao znam ja sebi proizveden matice za svoje potrebe i pretežno svake treće nekad i četvrte godine tek zamjenom. Spriječavam nagon za rojenje ali znaš opet nešto izleti. A što se posle tiče toga nefali sve znam. Stignem preko posla taj broj uredno održavati. A i uz kuću su mi pa nije problem. Preko zime priprema u garaži i pomalo. Tko voli to je super znaš i sam odmaraš uz njih
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
@tomotraktor koliko košnica je sada u opticaju
Pozdrav dragom 730. Kasnim s odgovorom rijetko sam na forumu. Što se tiče broja košnica isti je 20 lr. Imao sam proljetos gubitak od 3. Društva. Iscrpile se, kiša se otegla do kasno proljeće. Slabo i hrane ponestalo i oslabile općenito. To se desilo krajem ožujka. Baš je proljeće bilo jako loše. Nadoknadio sam to odmah razroio. Zazimio sam tih 20. Danas sam ih brzinski preglede temp. +7 sve mi izgleda ok. Ova promjene klime kod mene se odražava da nemam proljeća. Kiša do kasno i odmah vrućine. Kod tebe kakvo je stanje. Lp
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,562
Toj zenin pcelinjak. Ima nekih 25-26 lr. Kak je prosla. Nikako. Bit ce red kupovat pogace da prezive. Meda nema,slabo se roje. Uglavnom nist koristi
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Ako bu islo sve po planu slijedece nedjelje nabavljam svoju prvu kosnicu te budite spremni za razna pitanja i ideje jednog amatera,:censored:shvacam da brez pcela smo najeebali.
 

ekstrem

Novi član
Tu od
20 Srp 2018
Poruka
5
Ako bu islo sve po planu slijedece nedjelje nabavljam svoju prvu kosnicu te budite spremni za razna pitanja i ideje jednog amatera,:censored:shvacam da brez pcela smo najeebali.
barem 3-5 ja sam krenuo s tri a sada 150
:)
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Hvala kolega na podstreku,trenutno nemam vremena posto delam u austriji(vikendas),a i neznam kako bude to sve ispalo,nije mi do meda vec iskljucivo do pcela da opstanu,svremenom cemo vidjeti kako ce se stvari odvijati. 🙋‍♂️
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Hvala kolega na prijateljskom savjetu,no jeebiga po prirodi sam tvrdoglav,valjda ti je sve jasno. 🙃 :ppozdrav:
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Pozdrav,evo kolega mi obecao krajem mjeseca jedan roj,znaci drugi tjedan pa se javim.
 

Atppt

Aktivni član
Tu od
10 Sij 2021
Poruka
256
Gdje budeš stacionirao pčelinjak? Ja imam 12 zajednica za hobi. Pčele držim 10 godina. Prošla godina je bila loša a ova još gora. Imam stacioniran pčelinjak u Selnici. Jako se klima mjenja i ako se ne seli nema baš nekog uspjeha.
 
Na vrh