• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Orah

Blaza

Član
Tu od
17 Svi 2010
Poruka
46
Pozdrav. Kako mi savjetujete da držim orahe preko zime. U ljusci ili ociscene pa u dubokom? Razlog je da mi se ne žuri s prodajom jer ce kasnije cijena biti još bolja....
 
Z

zupa100

Guest
Pozdrav. Kako mi savjetujete da držim orahe preko zime. U ljusci ili ociscene pa u dubokom? Razlog je da mi se ne žuri s prodajom jer ce kasnije cijena biti još bolja....
Možeš ih čuvati kako hoćeš. Ukoliko imaš mnogo, a imaš slobodnog vremena, čisti i odlaži u "dubokom", ako nemaš mnogo, moje mišljenje je da je bolje u ljusci. Stari isproban način! Pozz!
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Jedne zime smo držali na tavanu u ljusci i nismo kontrolisali....nanjušila ih vjeverica, ili više njih ,i neznam kad ih je odnjela...ostalo malo na dnu vreće .
 
Z

zupa100

Guest
Deinstalator, veverice dolaze i u najurbanija mesta, ne boje se nikog kada je u pitanju njihova poslastica. :madmana: Treba biti izuzetno oprezan sa izborom mesta gde se orah skladišti. Dobro osušen orah s jeseni, premešta se na mesto gde taj mali đavo ne može da dođe. I sam sam imao dosta davno sličan problem, naučio sam se! :partyman:
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Dali netko ima saznanja dali se još mogu dobiti poticaji za podizanje trajnih nasada,konkretno orah.
Kolika je konkretno investicija posaditi 1 ha oraha za konzumaciju,znaći onaj rijeđi sklop.
Zemljište imam znaći zanima me cijena sadnica i prateće opreme ako je potrebna.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
tu piše dovoljno toga, al kada ti to plate, i koliko godina dobivas po 15 000 kn, samo prvih nekoliko ili?
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
tu piše dovoljno toga, al kada ti to plate, i koliko godina dobivas po 15 000 kn, samo prvih nekoliko ili?

Može mala pomoć , di si našao da piše o tih 15 000 kn nikako da nađem :mad:
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
uf negdje pročitao ja mislim da je od 12000 do 18000 al sada nisam mogao naći, neznam al znam da sam negdje pročitao... šta nitko tu nezna koliki su ti poticaji i kako to ide?

probam nać to...
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
uf negdje pročitao ja mislim da je od 12000 do 18000 al sada nisam mogao naći, neznam al znam da sam negdje pročitao... šta nitko tu nezna koliki su ti poticaji i kako to ide?

probam nać to...

Ja posadio vlastiti rasad o vlastitom trošku , koliko znam sada se kaže prošle godine a mislim i one prije da više nije bilo poticaja za sadnju a prije toga je bilo nešto oko te cifre što spominješ , navodno je za sada ostao poticaj za trajne nasade oko 1500 kn godišnje po hektaru , pa sam se ja požurio u jesen posaditi i registrirati nasad da ove godine mogu raćunati na taj dio
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
molim te objasni mi opet?

ča sada je umjesto 15000 1500?????? ma ča vajk kada ja to odlučim je tako, kad smo lani odlučili kupiti traktor je bilo da nema više onih 40 %...

uh hebemu...
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
molim te objasni mi opet?

ča sada je umjesto 15000 1500?????? ma ča vajk kada ja to odlučim je tako, kad smo lani odlučili kupiti traktor je bilo da nema više onih 40 %...

uh hebemu...

cifre slične , ali različite , 1500 je bilo i lani godišnji poticaj za trajne nasade , a 15 000 je bila cifra ZA PODIZANJE TRAJNIH NASADA jednokratno , a to '''''''''' popapala maca '''''''''
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
a ja bi ih podigao :(((

onda ću lepo da ih posadim i nista da prijavim, barem puno manje posla :)
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
a ja bi ih podigao :(((

onda ću lepo da ih posadim i nista da prijavim, barem puno manje posla :)

Što znaći podigao , - kupio - ???? a prijaviti trebaš bar u ARKOD ako imaš OPG , pa za nagodinu dobiješ poticaj ( a možda ako uspiješ i za ovu godinu ) :D
koliko si posadio ? Evo par sličica mojeg jesenskog sađenja :D





Sađeno na 9 x 9 , pa mi ostalo sadnica pa sam još posadio između , tako da je sada 9 x 4,5 :rolfer:

:gitarist:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Arno gdje je ta parcela,vidim da je pruga blizu ali dalje me malo orjentir s...o,dali prema T.Markovcu ili na drugu stranu
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Arno gdje je ta parcela,vidim da je pruga blizu ali dalje me malo orjentir s...o,dali prema T.Markovcu ili na drugu stranu

Dobar ti orjentir , na putu BJEŽANJA sa otpada prema Lasovcu mimo glavne ceste :rolfer:
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Što znaći podigao , - kupio - ???? a prijaviti trebaš bar u ARKOD ako imaš OPG , pa za nagodinu dobiješ poticaj ( a možda ako uspiješ i za ovu godinu ) :D
koliko si posadio ? Evo par sličica mojeg jesenskog sađenja :D


Sađeno na 9 x 9 , pa mi ostalo sadnica pa sam još posadio između , tako da je sada 9 x 4,5 :rolfer:

:gitarist:

Odlično izgleda , činimi se da je odrađeno sve kako treba , kolika je površina nasada ?

Dali je ovo alkaten što si stavljao na sadnice:scratch
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Odlično izgleda , činimi se da je odrađeno sve kako treba , kolika je površina nasada ?

Dali je ovo alkaten što si stavljao na sadnice:scratch


Površina je jedan hektar , a bilo je grdo , probao kopati sa lopatom , ruke otpale al uz 200 kn i pomoć susjeda , forumaša ALENA i obitelji išlo je ovako ,,,





U polju je išlo malo lakše , prvo smo izbušili sa svrdlom fi 500 , a kada sam vidio da mi ostalo sadnica još toliko onda sam posadio još između sa svrdlom fi 250 a išlo je ovako ,,




:D
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Ili u filmu ovako ,


[yt]www.youtube.com/watch?v=NWB-oD2TtGc&feature=context&context=C3175bcaADOEgsToPDskLwW42nxmhK5kLTY8MqS3YS[/yt]

:)
 

Najnoviji postovi

Na vrh