• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Orah

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
znači širina je dovoljna kvadrat od 50 cm a dubina bi isto bila 50 tako si mislia?

ma ok skopat ću tako oko 60 jer mi se čini da je i to puno, pa malo slame i stajskog gnoja bi trebalo biti u redu a?

površina je zadnji puta obrađivana prije 40 godina i tu su bile loze...

Nisam stručnjak ali ako je to neobrađena zemlja ,,,,,,,,,,,,,,,,,, sve zavisi kakve si sreče :) lično sam posadio dva oraha na staroj ciglani , zemlja žutica , ilovača prava sirovina za ciglu , iskopao rupu toliko veliku da sam jedva ugurao sadnicu ,orasi odlični :gitarist: a savjet za finiju sadnju bi bio rupe oko 50 . 60 centimetara , na dno nikakvu slamu nego malo samo posoliti sa stajnjakom , da puno ne fermentira , posipaj sa sipkom zemljom , stavi sadnicu malo zagrni dobro ugazi , opet zagrni , opet ugazi i ostavi rupu oko ugaženu oko sadnice da se sva moguča voda sljeva i zaljeva umjesto tebe a da se voloharice i miševi ne gnjezde u toplom đubru , već da ih svaka kiša potapa i zaljeva biljku , strunut neče garant 8) i još svakoj sadnici kolac i zaštita protiv zečeva i srnjaka :supz:
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
ah vajk nešto, a da to je neobrađivano nekih 40-45g, jedino sam ja to sve počistio (2 godine rada) i sada je to lijepa livada, danas dovezo bager al bilo počelo nešto kišit i rekao da će sutra doć (jer mu nema nikakvu kabinu) i sutra će valjda to iskopat...

zeci i srni nema tu sigurno, samo koja lisica doluta... a kakva zastita bi to isla?

nu rekao sam, sada bi skopao rupe, sadio za cca mjesec mjesec i pol dana
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
zašto čekati mjesec dana,možda opet naglo zatopli ,bolje ti sada kad več iskopaš rupe primiš se sadnje kao što ti Arno rekao, jer za mjesec dana možda več krene vegetacija a oni se budu ljepo prilagodili na novi teren i lakše ulaze u kritično razdoblje
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
ok, evo iskopano 30 rupa, za sada toliko za probu... brzo di da kupim neku starinsku sortu, nebi taj hibrid
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
ok, evo iskopano 30 rupa, za sada toliko za probu... brzo di da kupim neku starinsku sortu, nebi taj hibrid

Di da kupiš u Rijeci to mi ne znamo , ja danas bio - prošao kroz Rijeku da se organiziralo ranije , ovdje bi se možda i našlo nešto ali bi trebalo pitati , ali kako poslati ,,,,,,,,,,, zaštita pitaš ,,,,, bilo što pjastčna cijev ( ali razrezana ) komad neke mrežice nekako spojen ili bilo što prihvatljivo , evo jedne slike nognasada ,,,,,

 

regis

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
136
pozdrav! dal možda netko zna gdje bi se dalo nabaviti sjeme crnog oraha (juglans nigra) po prihvatljivoj cijeni?
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
taj crni vidio ja na njuskalu...


ma lako za rijeku, kakva rijeka ili istra nema tu nista... kazite vi meni di bi kupio gore, zagreb, bjelovar i to... lako ja skoknem po to :)

kad ih nasadim stavim i ja sliku :))
koliko komada ti imaš?
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
taj crni vidio ja na njuskalu...


ma lako za rijeku, kakva rijeka ili istra nema tu nista... kazite vi meni di bi kupio gore, zagreb, bjelovar i to... lako ja skoknem po to :)

kad ih nasadim stavim i ja sliku :))
koliko komada ti imaš?

Malo sam se raspitao , pa čekam povratnu informaciju , ali mislim da u Bjelovaru ima čovjek , ako dobijem podatke , a dobiću ako ima javim na PP:?
Ja sam posadio hektar , na 9 x 9 cca 135 kom , a pošto sam imao svoj rasad a ostalo tada sam poduplao pa je sada 9 x 4,5 ( u redu ) cca 270 kom. jer računam međuredno i dalje saditi i sijati tako da mi šprica sa granama 8 metara prolati bez problema :finga:
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Malo sam se raspitao , pa čekam povratnu informaciju , ali mislim da u Bjelovaru ima čovjek , ako dobijem podatke , a dobiću ako ima javim na PP:?
Ja sam posadio hektar , na 9 x 9 cca 135 kom , a pošto sam imao svoj rasad a ostalo tada sam poduplao pa je sada 9 x 4,5 ( u redu ) cca 270 kom. jer računam međuredno i dalje saditi i sijati tako da mi šprica sa granama 8 metara prolati bez problema :finga:

koja sorta su ti?
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
koja sorta su ti?

nema sorte u domačih oraha , orasi koji ti se svide po mogućnosti da nisu tvrdunci . ,,, jer tu nema što posadiš to niče ,, kada bi bilo tako ne bi bilo potrebe za cjepljenjem :finga:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Mislim na plod.

Plodova imaš gdje hočeš , gdje vidiš stablo svrati kod čovjeka i svaki če ti dati , ili prodati , a ti onda posadi pa presadi sadnice koje niknu kvalitetno jednogodišnje ili dvogodišnje ;)
 

regis

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
136
Plodova imaš gdje hočeš , gdje vidiš stablo svrati kod čovjeka i svaki če ti dati , ili prodati , a ti onda posadi pa presadi sadnice koje niknu kvalitetno jednogodišnje ili dvogodišnje ;)
Znam to, ali je problem što neznam di ima stabla crnog oraha, običnog oraha imam,i sadnica ali crni orah nemogu nigdje naći...
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Vidio sam to već, tražim jeftinije...

E zabadava češ teško naći :madmana:, pokušaj sam uzgoiti pa vidi koliko vrjedi :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh