• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
K

KRESO

Guest
kako ide ona pjesma probao sam ali neide

SDC13229.jpg


SDC13230.jpg
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
kako ide ona pjesma probao sam ali neide

SDC13229.jpg


SDC13230.jpg

KRESO koliko je cola plug :scratch:scratch kako se torpedo ponaša snjim
i ja sam išo probat danas ista stvar kao kodtebe jako je mekano i traktor samo grebeee
sad moramo samo čekat da se pošteno smrzne pa onda u oranje taman negdje za novu godinu onda čemo ič orat :rolfer::rolfer:
 
K

KRESO

Guest
14 cola je plug , ide dosta dobro , samo je jako masivan , i malo težak za torpeda.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Prosli vikend sam malo bio u oranju i bilo je blago receno katastrofa! Traktor od 135ks doslovno jedva vuce plug 3x14 cola... Nema smisla po takvomu raditi, to je silovanje i traktora i zemlje. Nikud dok posteno ne smrzne
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Kod mene je bilo -9°C,i moji me nisu pustili orat,rekli su da zemlja nije još pošteno izmrznula...
 
B

Bobo

Guest
mene je otac mjenjao prosli tjedan u oranju (utorak, srijeda, i dio cetvrtka dok ga kisa nije otjerala) jer sam imao gripu. Ostalo nam za orati samo strnjaci koji su praseni ljetos i podrljani prije ovih kisa. Stari kaze da ide 1. direktnom kao od sale. samo jedna njiva uz brdo 4. i 5. spora kako koji prolaz, al ostatak islo kao podmazano.

Sutra cu ja na selo, posto sam prizdravio i nastavljam i p mogucnosti dorsavam oranje za ovu godinu, perem stroj i u garazu...

nema se sto vise cekati, ako se do sad nije prosusilo ni nece...
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Kod mene je oranje završeno još u srijedu, prvo sam preorao 2 jutra pijeska to je išlo bez brige, a u utorak i srijedu preostalo! Od 4,5 jutra preorao sam nekih 3 jutra ostalo je sve totalno pod vodom, bit će to dosta za malo kukurice baciti na proljeće :) najgori dio je izgledao ovako, ali se dalo i kroz najveće blato proći, veći je problem bio na nekim dijelovima gdje nije bilo ni kapi vode ali je traktor propadao kao kroz živo blato, jednostavno se zemlja pod njim razmiče već ako točak proklizi pola kruga :scratch



Slažem se sa Bobom mislim da je gotovo s oranjem, trebalo je to davno napraviti, ali svi smo izgleda čekali bolje vrijeme, ali od toga ništa!
Ovo je stroj s kojim sam radio, IMT 549 i plug IMT 756 2x12"




Ovo je oranje za žito od prije nekih mjesec dana, s ovime se sve da preorati, IMT 577 i isti plug :gitarist:

 
H

Hurlimann86

Guest
Evo ja jučer počeo orati zimsku brazdu, dubina je 30 cm brzina 8 km/h.
Oralo se jako dobro sloj od 2 cm je bio smrznut i išlo je bez proklizavanja, na nekim njivama je bilo depresija gdje je stajala voda i sve smrznuto , ali i to se pooralo za čudo jako dobro bez problema.
Izorao sam koja 4 ha.
Nažalost samo 3 slike ošo ja sa praznim baterijama.


 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
ova prva slika gdje je to ? jel to kraševo naslje?

Je, tako je! :) Naša je njiva prva uz prugu 3,5 jutra i još 1 jutro malo dalje, izrazito nizak teren a voda nema kamo otići! Imamo još i 2 jutra u Požarima malo dalje od igrališta!
 
K

KRESO

Guest
tamo kod pruge prema šečerani radim jedno 10 jutara katastrofa , jućer sam tamo probao i brzo odustao , a imam i tamo kod ovog novog igrališta i prema ekonomiji , zapravo oko cijelih Požara mi i je sva zemlja
 
K

KRESO

Guest
Danas smo promjenili kombinaciju , posudio sam od kolege plug V&N 3x12" , i oranje ide puno bolje :D

SDC13245.jpg


SDC13243.jpg
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Danas smo promjenili kombinaciju , posudio sam od kolege plug V&N 3x12" , i oranje ide puno bolje :D

višemi se sviđala ona kombinacija sa okretaćem al izgleda da malo je previše za devedesetku 3x14" :D a i ona zemlja koju si probo orat nekidan izgleda teža nego ova :scratch
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh