• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Oranje,oranje,oranje...

igor_peradar kaže:
A kaj velite na traktoristu :?: :?: :?: :lol:

isti komšija :lol: :mrgreen: ;) ;) ;)
nema sta, mali je pravi, sto pasno gleda, tko zna kakve je tata tu novine stavio ;)
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Re: Oranje,oranje,oranje...

isti komšija
nema sta, mali je pravi, sto pasno gleda, tko zna kakve je tata tu novine stavio

Opasan, opasan, šta će tek bit kad naraste :lol: :scratch
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

Taj naš traktorista je izgleda još pelenaš!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :D
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Re: Oranje,oranje,oranje...

:lol: Rano je počeo, al mu ide odlično.
Dobro nećemo viće malo smo previše OFF TOPIC, da nas opet netko ne pomete.
Thx na komentarima! ;)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Oranje,oranje,oranje...

Zimska brazda :scratch :blackeye :cry:
Fotografija-0113.jpg

Fotografija-0114.jpg
 
M

mladen

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

sta je to djeluje mi ko da je zemljiste bombardovano a ne uzorano
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Oranje,oranje,oranje...

mladen kaže:
sta je to djeluje mi ko da je zemljiste bombardovano a ne uzorano
:mrgreen: :mrgreen:

Išao sam gledati repicu, pa sam malo bacio oko preko kanala i vidim ovo... :shock: :shock:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Oranje,oranje,oranje...

DF&Torpedo kaže:
mladen kaže:
sta je to djeluje mi ko da je zemljiste bombardovano a ne uzorano
:mrgreen: :mrgreen:

Išao sam gledati repicu, pa sam malo bacio oko preko kanala i vidim ovo... :shock: :shock:

a da ubacimo ovo u national geographic ko svjetsko čudo prirode :mrgreen: ili u uđbenike iz zemljopisa :mrgreen:
a ko če ovo obradit, otpast če ti kotaći :mrgreen: tu bi pomogle jedino babe kaj kopaju cikoriju nek malo to prekopaju :mrgreen: pravi si majstore :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

To je izgleda preorana neka zapuštena stara livada, kad se brazda nije lijepo rastepla.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Oranje,oranje,oranje...

ova slika ovog super oranja povlači za sobom jedno pitanje koje mene zanima , kako dalje obradit tu zemlju jer brzinu za bilo koji stroj nemate , niti drljače obične, niti tanjurače, kaj tu pomaže da se kvalitetno obradi :?: :?: :?: :?: :?:
da to se vidi da je bila livada , i po okolišu se vidi da su tu prirodne livade
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

Bilo bi najbolje možda sa nekim jako teškim traktorom i velikom rotodrljačom proči onak prilično duboko i polako.

Ili možda jako teška vučena tanjurača, ili neki bager veliki da to prvo malo poravna i proruje pa da se poslije da fino obraditi!
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Oranje,oranje,oranje...

ŠANANA IMT 565 kaže:
Bilo bi najbolje možda sa nekim jako teškim traktorom i velikom rotodrljačom proči onak prilično duboko i polako.

Ili možda jako teška vučena tanjurača, ili neki bager veliki da to prvo malo poravna i proruje pa da se poslije da fino obraditi!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :blackeye

Budem baš išao gledati kasnije, da vidim što su s tim napravili.
ŠANANA IMT 565 kaže:
To je izgleda preorana neka zapuštena stara livada, kad se brazda nije lijepo rastepla.
:shock: :shock: , šta nisi nikad vidio takve zemlje? To ti je glina-crnica. Ta se ne rasipa ni u srpnju.
bogec kaže:
ova slika ovog super oranja povlači za sobom jedno pitanje koje mene zanima , kako dalje obradit tu zemlju jer brzinu za bilo koji stroj nemate , niti drljače obične, niti tanjurače, kaj tu pomaže da se kvalitetno obradi :?: :?: :?: :?: :?:
da to se vidi da je bila livada , i po okolišu se vidi da su tu prirodne livade
Sve si rekao, baš i mene zanima kako će to obraditi.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: Oranje,oranje,oranje...

Nije baš neko oranje...to je trebalo lijepše napraviti... Ja bih prije samog oranja prošao cijelu livadu s teškom tanjuračom i tek tada bih išao orati i to s pravim plugom i pažljivo; ak baš treba i s utezima gore jer čini mi se da je ovdje premala radna dubina što opet pridonosi ovakvom stanju...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Re: Oranje,oranje,oranje...

Sva sreca sta niste vidli kak sam ja bratu uzoro livadu. Na toj livadi mi se strgalo pero na zadnjoj brazdi i povino spic lemesa. Oralo se 3. pomocnom sta dalje reci. Grdo i jos gore. Sumnjam da bi po tomu oranju mali ferkac mogo proc sam bez prikljucaka
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Oranje,oranje,oranje...

Imao sam ja takvo nesto.Bila je neobrađivana 3 godine.Sitina do koljena. U jesen sam uzorao na 30cm. mozda i malo vise. Ovo proljeće Same, tanjurača 24 diska, jedanput po mjestu. Stari rasipačem posijao zob, ja prosao rotobranom i zob ide van ovih dana :mrgreen: Zao mi je samo kaj nisam slikao brazdu i ovo sad
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

Orali smo mi jednu livadu, staru jedno 30-tak godina. Same nije mogao vuči dvobrazne 12'' dovoljno duboko.
Otišel ja doma te odkapčil i zakapčil jednobraznog imt-a 16'', skinul mu crtalo, našvasal federplatu na lemeš da pojačam špinca i udri. Oralo se i do 40- 42 cm, koliko je god plug štel iti duboko!, prva vuča i špera uključene i udri!
95 ks traktor i jednobrazni plug, gadno za videti, ali ljudi moji kak se to lijepo iziralo, jako tvrda zemlja ali je svejedno odpustila. Nisam imo moba da vam to slikam!
Kasnije drljača i prije sjetve 4-5 prolaza onim mojim sjetvosprmačem i zemlja je bila ko pepeo!!!
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Oranje,oranje,oranje...

ŠANANA IMT 565 kaže:
Orali smo mi jednu livadu, staru jedno 30-tak godina. Same nije mogao vuči dvobrazne 12'' dovoljno duboko.
Otišel ja doma te odkapčil i zakapčil jednobraznog imt-a 16'', skinul mu crtalo, našvasal federplatu na lemeš da pojačam špinca i udri. Oralo se i do 40- 42 cm, koliko je god plug štel iti duboko!, prva vuča i špera uključene i udri!
95 ks traktor i jednobrazni plug, gadno za videti, ali ljudi moji kak se to lijepo iziralo, jako tvrda zemlja ali je svejedno odpustila. Nisam imo moba da vam to slikam!
Kasnije drljača i prije sjetve 4-5 prolaza onim mojim sjetvosprmačem i zemlja je bila ko pepeo!!!


Hehe, pa morala je popustit, pa znaš onu : Pametniji......... :D :D
 
S

seljaček

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

A ja sam mislio da sam lud kad orem sa 560 i 1 brazda 16" imt a kad ono šanana 95 same i 16" 1 brazda :scratch :scratch :scratch prošlog proljeća sam kupio parcelu 3 rali livada u prolječe sam išao orat sa 560 2x14" uspio sam 10-15 cm uzbrdo a nizbrdo i 30cm pa mi je sinula ideja 560 sa 2x14" za njega naprijed 539 sa 1x16" i uzbrdo oba vuku 2x14" sa šperom i 3 pomočnom a nizbrdo svaki svoj plug vuće i tako u krug kukuruz je bez obzira na sušu bio odličan.jedino je bilo dosta trave niske livadne nemam pojma kakve nikla je kad je kukuruz bio zatvorio sklop i nije se moglo prskat.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh