• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: Oranje,oranje,oranje...

Lijepo, jedino mislim da kod mene ima puno više ostataka i lošije izgleda nakon što kombajn prođe pa je naravno i teže zaorat. Stavit ću sliku čim bude moguće
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Oranje,oranje,oranje...

Veća kukuruzovina, više mase. Prema ovim slikama ovdje nije bila velika kukuruzovina
 
T

tomonh

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ja sam danas probal orat sojište.Mokro je dosta,al kad sam već došo napolje oral sam par sati.Svaki drugi dan pada kiša.
U ulozi NH TG285 i Voogel 4br vario.Rosječno je proklizavanje 12-15% malo previše,kod otvaranja brazde traktor sam digne plug jel dolazi do limita proklizavanja od 30%.Stalno je bil na 20cola,probal sam smanjit al proklizavanje je isto.ČekAMO BOLJE DANE...
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Re: Oranje,oranje,oranje...

pixa93 kaže:
a jel mi mozes dat neke dimenzije tog noza.sutra cu nosit majstoru ga rezat pa cu probat malo kemijat.pa on bi u potpunosti trebao zamjenjivati crtalo

8fcd9c31.jpg


slika ti sve govori mere su u cm, samo neznam iz kojeg bi to materijala napravio da se ne smota u brazdi jer cijena takvoga noža-orginal ti je veča od lemeša pa mislim da je onda i iz kvalitetnijeg materijala
 
J

jokapz

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Veća kukuruzovina, više mase. Prema ovim slikama ovdje nije bila velika kukuruzovina

Pa onak srednja bila je dosta velika al namjerno idem dosta polak sa kombajnom tak da mi rakete na adapteru što više "izgnjave" stabljiku.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
Re: Oranje,oranje,oranje...

Jožek, imaš zanimljivo riješeno crtala. Daj to malo bolje slikni s obje strane. To je tvoja izrada?
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Re: Oranje,oranje,oranje...

pa neam ni na jednom plugu crtalo ustvari imam al ga nekoristim kao i predplužnjake zato što sam imo dosta kukuružnjaka pa onda samo štopa pa ih skinem, a sad kad sam ovo oro onda se nije stiglo metit nego samo teraj dok kiša nepadne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
P

pixa93

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

zast ga teras tak polako.daj mu gasa.nist mu nece bit
 
K

KRESO

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

marko93 kaže:
Duga devetka a ide ko puž s 2 brazde :scratch
ćemu žurba ? mislim da je brzina sasvim dovoljna za zimsku brazdu , mislim da bih trebao još sporoje ići da se manje rasipa brazda
marko93 kaže:
I još se vidi da prednji kraj dost proklizava :blackeye
nemam utege napred , a i jako je mokro
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Re: Oranje,oranje,oranje...

Koje su prednosti jesenskog oranja, ja orem u proljeće jer mi do svibnja i sjetve kukuruza izraste trava tako da moram tanjurat i ponovno orat?
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Re: Oranje,oranje,oranje...

ZJ kaže:
Jožek, imaš zanimljivo riješeno crtala. Daj to malo bolje slikni s obje strane. To je tvoja izrada?

da moja ideja i izrada za sada funkcionira cakum pakum

b8826454.jpg


5310572f.jpg


4a182bc5.jpg


78b39061.jpg


2bb2d9f2.jpg


5c293324.jpg
 

TOMICA7340

Član
Tu od
1 Pro 2008
Poruka
118
Re: Oranje,oranje,oranje...

jozek kaže:
ZJ kaže:
Jožek, imaš zanimljivo riješeno crtala. Daj to malo bolje slikni s obje strane. To je tvoja izrada?

da moja ideja i izrada za sada funkcionira cakum pakum

b8826454.jpg


5310572f.jpg


4a182bc5.jpg


78b39061.jpg


2bb2d9f2.jpg


5c293324.jpg


Majstore jozek takav patent ja trebam na Vogel noot plug čim prije....javi se na pm dal mozeš izdraditi...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
Re: Oranje,oranje,oranje...

jozek kaže:
ZJ kaže:
Jožek, imaš zanimljivo riješeno crtala. Daj to malo bolje slikni s obje strane. To je tvoja izrada?

da moja ideja i izrada za sada funkcionira cakum pakum
Hvala!
No, ono glavno nisam videl: kaj drži ovu polugu da se ne otvori?
Gdje si nabavil ove zube za vertikalno pomicanje (zakretanje) ctrala? Ili su vilice originalne? Crtala su Bellota?
Koji su ležaji u glavčinama i kak je glavčina zadihtana od ulaska zemlje i blata?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh