• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: Oranje,oranje,oranje...

Plug je V&N starije proizvodnje. Kad sam ga kupio bio je u jako lošem stanju, daske su mi popucale i bilo je rupa po njima od izhabanosti, a o lemešima da ne pričam. Tada sam odlučio napraviti kompletni remont te sam ga rastavio na dijelove, sve obojao, promijenio većinu vijaka, piksirao kotač i mehanizam, konstruirao nove veće i duže daske i povišenja kao i "pete" tj. onaj dio iza daske, neznam kako se to službeno zove. To sam dao izraditi kod kovača i montirao na plug.

Evo slike kod planiranja oblika i veličine nove daske:

Neispravan link obrisan!

A ovo je plug nakon obnove:

Neispravan link obrisan!

Sad nanovo sam samo pomaknuo crtalo na stražnjoj brazdi prema naprijed i izradio novi nosač, tako da se više nemože zaglaviti i od predplužnjaka sam uzeo ove savinute dijelove i iz njih napravio dodatna povišenja koja sad sprječavaju biljnu masu da se nabije pod gredu. i to je to, eto... Radi super. :mrgreen:
 

Kostas

Član
Tu od
5 Svi 2009
Poruka
33
Re: Oranje,oranje,oranje...

i ja sam imal takvog pluga prije nekoliko godina, i nisam bil baš zadovoljan pa sam ga prodal. Plug je bil nekog čudnog naziva al se samo sjećam da ga proizvodila Švedska
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: Oranje,oranje,oranje...

Znači nije V&N? Meni je čovjek od kojeg sam ga kupio rekao da je Voogel al stariji tip...a pločice nema na njemu pa neznam... :scratch :scratch :scratch
Meni je plug super otkako sam ga popravio i promijenio daske...
 
I

ivica

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

evo mog oranja ovih dana
PB270003.jpg

PB270006.jpg

PB270007.jpg

PB270011.jpg

PB270018.jpg

PB270019.jpg

PB270028.jpg

PB270033.jpg
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: Oranje,oranje,oranje...

Pozdrav svima!
tomica zetor kaže:
Pravac 0 bodova... :D
Hehehe,,,i kobasica je kriva, pa je dobra... :lol: :lol: :lol:
Poz Joe! :mrgreen:
 
I

ivica

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

tomica zetor kaže:
ivica kaže:
evo mog oranja ovih dana

Pravac 0 bodova... :D
ovdje sam vec izrezival uklinke jer je parcela 10 m sira na jednoj strani i jos k tome je skoro u trokut
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: Oranje,oranje,oranje...

ivica kaže:
ovdje sam vec izrezival uklinke jer je parcela 10 m sira na jednoj strani i jos k tome je skoro u trokut
Pa ti onda oreš "burek" njivu...heheh onda opravdano... :D,,,ja ga više volim jesti neg, orati... :lol: :lol: :lol:
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Re: Oranje,oranje,oranje...

Jel netko zna gdje se u Zagrebu ili u zapadnom dijelu županije može kupiti pero i šarafi za plug IMT 755?
Malo mi je hitno! Hvala.
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Jaga kaže:
Jel netko zna gdje se u Zagrebu ili u zapadnom dijelu županije može kupiti pero i šarafi za plug IMT 755?
Malo mi je hitno! Hvala.

SE-KRA ti to ima, i koliko znam da salju postom...
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: Oranje,oranje,oranje...

ivica lijepo oranje al vidim i kod tebe ima jako tvrde zemlje na jednoj sliki sam vidio da je ko špek.
ma pravc je dobar kakav gpt da je bitno da plug okreče.
ja sam bio u njemačkoj šavabu ne jebe kako plug stoji kako ore nejde s metrom van ali dere fendina 120 ks 4 brazde s kockom betona naprijed ko od šale to samo ide. a pravac je kao da je plug na vibracionoj ploči lijevo desno. na kraju ga samo izravna i završi. kako ga zakopči malo poštela na dvorištu u njivi da mu ne nosi traktor i dere samo. rekao kako bi on držao stalno pravac na parceli dugačkoj 500 metara.

ivica..... koja je godina i kolko ks ti ima fendt??? kolko cola plug?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ljepše je vidit ako je pravac a ne zmija, ali bitno je kaj će rast na tom, nije sve u ljepoti ;)
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Nije problem drzati pravac ako treba 5 kilometara, pa makar njiva ila i trokutasta, sve dok je na ravnom. Na nakosom treba biti prednja vuca i to dobro opterecena da plug ne baca prednju stranu traktora kud hoce i poore se ravno, da spagu mozes razvuc po dnu brazde.

U ivicinom slucaju se ona grba lako izravna, al se covjeku jednostavno nije dalo mrdat s rikvercom, pa je tako i ostavio. Isprike da je njiva trokutasta ne prihvacam, jer to nema veze s ravninom brazde.

Ivice, zemlja ti je dost masna, i vjerujem da nekad imas problema da to poores? Ovo sad su idealni uvjeti za oranje, a svejedno ti izbacuje gromade van, nece ju smrviti nimalo...
 
I

ivica

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

ivica..... koja je godina i kolko ks ti ima fendt??? kolko cola plug?
91.g ,120ks ,16 cola
U ivicinom slucaju se ona grba lako izravna, al se covjeku jednostavno nije dalo mrdat s rikvercom, pa je tako i ostavio. Isprike da je njiva trokutasta ne prihvacam, jer to nema veze s ravninom brazde.
pa velima da sam tu ravnao da dojdem paralelno s medjom ,plug mi lovi 120cm a neda mi se gaziti oranje pa mi ostaju tak prijelazi al onda to sve poravnam jednim prohodom
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: Oranje,oranje,oranje...

A bez veze. Ne vjerujem da ijednom od nas ne dopizdi stalno držati pravac u ravnini. I ja volim kad to izgleda ko špaga, ak ništ drugo jarak mora biti takav. No kad na jednoj njivi imaš dva tri brijega lagane zemlje pa su iza toga jame iz kojih vadiš gromade van, teško je držati pravac. U tvrdom zanosi plug u lijevo u mekanom ode udesno malo i tu stalno treba korigiranja. Bar je kod mene tako. :mrgreen:
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
Re: Oranje,oranje,oranje...

..koji komentari..... :lol: .....pa ljudi nije čovjek oral samo za slikanje a i da je vjerujem da bi bilo slikano tamo gdje se ljepše oralo

nije problem poslikat kad je sve tip-top pa to ubacit na forum "pa ajde da se hvalim"

za koji dan ću ja ubacit svoje oranje gdje se teže oralo
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: Oranje,oranje,oranje...

A tek kad ja krenem u oranje gredica gdje je bila paprika, a ono gredice višlje od međuredova 10 cm i onda kad to ispadne na valove izorano, našlo bi se kritičara za jednu dobru tridemku. :mrgreen:
Lijepo to u proljeće zatvorim i sve ravno ko na dlanu. Ovo me podsjetilo na ARKOD, hehe
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh