• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Gledajuc ovaj video i procitanom kako treba orat na ovoj temi moram rec da ovi na videu nijedan nema dobro slozen plug!
nemojte zamijerit svi malo bolje pogledajte pa recite jesam li u pravu ili grijesim!!!!!!
Pa na kosom terenu je drukčije orati nego na ravnome,pa zato vidim malo razlike,inače ima i lijepoga oranja.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Pa na kosom terenu je drukčije orati nego na ravnome,pa zato vidim malo razlike,inače ima i lijepoga oranja.

Je kolega u pravu si na kosom terenu je teze orat takav slican teren imam ja i orem ko i oni na lijepsem dijelu njive ide super na losijem ide tesko ja nisam reko da na videu nema lijepog oranja ima ali gledajuc video i procitani u ovoj temi sta su svi nesto pisali nesto se bas ne slaze!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Je kolega u pravu si na kosom terenu je teze orat takav slican teren imam ja i orem ko i oni na lijepsem dijelu njive ide super na losijem ide tesko ja nisam reko da na videu nema lijepog oranja ima ali gledajuc video i procitani u ovoj temi sta su svi nesto pisali nesto se bas ne slaze!

Na kaj si mislil da se ne slaze nesto?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Na kaj si mislil da se ne slaze nesto?

Mislio sam na to kak im prvi kotaci stoje u brazdi a po dobro postelanom plugu mozes ga pustit i on ide ravno netreba ga drzat ni skretat s njim!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mislio sam na to kak im prvi kotaci stoje u brazdi a po dobro postelanom plugu mozes ga pustit i on ide ravno netreba ga drzat ni skretat s njim!

Da tocno tak je sad ko kolko pozna plug i zna ga nastelat!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Al po videu nije dobro nastelan im plug!

Da pa vidi se odma ko kuzi zadnja brazda je vislja od prve i plugovi moraju biti ravni na podlogu znaci 90stupnjeva ljevo desno neovisno na traktor znaci u svakom oranju plug vodoravno uvjek.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ma nisu dobro poštelani plugovi i to se vidi odma...ali po mom mišljenju da se oni baš niti ne trude točno poštelati plug jer ih boli k.... kak ide i dal traktor više se napreže ili kolko potroši jer sve gazda plača i zato se mogu zahebavati..a mi mali poljoprivrednici pazimo na svaku litru goriva jer je skupo i ne zahebavamo se z traktorom po zemlji bezveze...sad opet dolazimo do toga tko je voljan poslušati tuđe savjete i probati da napravi čim bolje i uz manje troškove a ima i onih koji kak bi se reklo "svoju kozu dere" i radi po svom i često je to krivo...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
ma nisu dobro poštelani plugovi i to se vidi odma...ali po mom mišljenju da se oni baš niti ne trude točno poštelati plug jer ih boli k.... kak ide i dal traktor više se napreže ili kolko potroši jer sve gazda plača i zato se mogu zahebavati..a mi mali poljoprivrednici pazimo na svaku litru goriva jer je skupo i ne zahebavamo se z traktorom po zemlji bezveze...sad opet dolazimo do toga tko je voljan poslušati tuđe savjete i probati da napravi čim bolje i uz manje troškove a ima i onih koji kak bi se reklo "svoju kozu dere" i radi po svom i često je to krivo...

Bravo to je to tocno si rekel ma pogodil si sve u stotu al sve imas pivu od mene ak se kad vidimo!:cool2::icon_jook:
 

Django

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
97
Dali tko koristi klin podrivač (za podubljenje mekote) na plugu? Kakvi su rezultati, prinos potrošnja goriva i isplativost?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
evo dns se oralo ;)
samo da se nismo prehitili

69670_505542236158938_641451966_n.jpg


313787_505524879494007_357779241_n.jpg
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
decki samo i na kosini i kad je malo slinavo kao sta videu pred kraj je da je i dobro nastelan plug malo ga zanosi!
@tino to je klasika oranja na brdu da nekad imas dojam da sad ce se prvrnut to je normalna pojava pogotovo kad je malo mokro pa vise grebe!
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
kak god al mi vrag nije dal mira i otišel sam kod kuma koji ima isti takav plug izmjeriti kolko je to cola...izmjerio sam 25 i kusor cm iliti 10 cola a ne 12... sve u svemu dobro izgleda oranje...
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
da idu na plitko nebi onda nikad povadili sve kamenje do kraja...:icon_fU::icon_fU::icon_fU:
 
B

Bobo

Guest
I ja danas orao neku zemlju sto sam uzeo jucer u zakup. komad dva jutra, nije radjen ja se ne sjecam. nmjiva zarasla u korov i onda je jedan covjek 2-3 godina napasao krave i ovce tamo i to "pocistio". ja danas pun elena dosao u 13 sati i u 17 i sitno dosao kuci... cjelo popodne 2 kj orao s 549 i 2x12" plugom. krave ugazile, utabano da glava boli, 4. i 5. spora su bile brzine za rad, njiva relativno ravna. oranje nekih 20-25 posto je korov tamo rastao a da nije, isao bih malo i plice. sutra tanjuranje da se razleti u prasinu, i poslije prve kise drljanje i neka ceka sjetvu kukuruza ;)

Nisam slikao ali sam na onaj IMT 754 namontirao i prednje crtalo... Decki moji, FANTAZIJA kako sad tek plug ore, komotno na natjecanje moze ici.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh