• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ja pa imam glomaznoga OLT-a koj kaj god zaore...od poda do grede je 98 :icon_e_ugeek:(100 dok su novi lemeši) a razmak bome neznam...moral bi izmeriti...:rolleyes:
 
M

MF8120

Guest
mi vršimo sa fahrom ,i s tarupom,i nema problema kod zaoravanja,treba naštimat plug dečki,ako treba i sto puta izaći iz traktora,i dođeš na drugu njivu,i opet štelaš....
svaki plug mora zaoravat,ali pojedinci znaju biti lijeni....
nije svaka njiva ista.....
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
treba naštimat plug dečki,ako treba i sto puta izaći iz traktora,i dođeš na drugu njivu,i opet štelaš....
svaki plug mora zaoravat,ali pojedinci znaju biti lijeni....
nije svaka njiva ista.....
slažem se z tobom...
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
ja pa imam glomaznoga OLT-a koj kaj god zaore...od poda do grede je 98 :icon_e_ugeek:(100 dok su novi lemeši) a razmak bome neznam...moral bi izmeriti...:rolleyes:

ajde molim te izmjeri ja jos taki Olt nisam vidio !!!!!!! Koji je to plug??
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ajde molim te izmjeri ja jos taki Olt nisam vidio !!!!!!! Koji je to plug??

neznam koji je model jer nigder ne piše..budem zmeril...slike imaš u temi "plug":(hi):

edit : razmak od prednje daske pa do stražnje daske(stana koja "reže") je 105 cm..
 
Posljednje uređivanje:

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
,,,,,,,,,, i ovo je oranje ,,,,,,,,,,,,, :(think):

[yt]http://www.youtube.com/watch?v=DrORacOycTQ[/yt]
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
,,,,,,,,,, i ovo je oranje ,,,,,,,,,,,,, :(think):

[yt]http://www.youtube.com/watch?v=DrORacOycTQ[/yt]

svaka mu čast na oranju..nebi vupal orati z tak nagnjenim traktorom za nikaj..
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
mi vršimo sa fahrom ,i s tarupom,i nema problema kod zaoravanja,treba naštimat plug dečki,ako treba i sto puta izaći iz traktora,i dođeš na drugu njivu,i opet štelaš....
svaki plug mora zaoravat,ali pojedinci znaju biti lijeni....
nije svaka njiva ista.....

opet me nitko nekuži,sve je u redu sa štelanjem,imam i ja fahra i rotofreze ali uvjek one dvije brazde što love nutarnja dva reda gdje kombajn baca ljusku se znaju štopati ako ima puno mase i ako se ore na friško iza kombajna..jednostavno je okovina živa i sam bježi i leti na sve strane.:icon_eyes:
 
M

MF8120

Guest
a možeš i upaliti sječku,ako odmah oreš,ili ako imaš ! onda je to neka druga priča
 
M

MF8120

Guest
ne zapaliti,već isjeckat ostatke(šuška koja smeta....) sa sječkom na kombajnu
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
opet me nitko nekuži,sve je u redu sa štelanjem,imam i ja fahra i rotofreze ali uvjek one dvije brazde što love nutarnja dva reda gdje kombajn baca ljusku se znaju štopati ako ima puno mase i ako se ore na friško iza kombajna..jednostavno je okovina živa i sam bježi i leti na sve strane.:icon_eyes:

bome je tak, a ako ores nakon par kisa ide dobro jer se posjedne,
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja kada orem jednobraznim, onda zadnji točak ide skoro do prethodnog traga u drugom prohodu i sve što strši po njivi se i ugazi, tako da s tim nemam problema.......
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma jednobrazni plug 16" može zaoraviti travu 2m visoku i kukuruzovinu cjelu visoku koliko hočeš, to je strava, samomu stavi dobro crtalo i uhvati red i samo gas, sve nestaje iz njega. :)
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ma jednobrazni plug 16" može zaoraviti travu 2m visoku i kukuruzovinu cjelu visoku koliko hočeš, to je strava, samomu stavi dobro crtalo i uhvati red i samo gas, sve nestaje iz njega. :)
Jednobrazni je zakon za malo tko ima za orati.Kod mene je teška zemlja za obradu a neki ljudi forsiraju ferkiče i druge manje traktore da oru sa dvobrazdnim plugom i onda nema dubine i normalno nema ni usijeva jel nemože napraviti sijetveni sloj.Ja sam davno prije imao zetora 4911,obrađivao 10 hektara i sve orao sa jednobraznim plugom jel sam jedino tako mogao dobro poorati i zaorati kuruzovinu.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh