• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
ne zapaliti,već isjeckat ostatke(šuška koja smeta....) sa sječkom na kombajnu

ma nema potrebe da bi se to trebalo sječkati,pa to je kocen i ljuska,problem je samo što to samo pršti i leti svuda samo ne u brazdu:(shake):
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ovo se zove oranje i prava ekipa za to,a parcela još bolja
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=oF-deI_fI84[/YT]
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ovo se zove oranje i prava ekipa za to,a parcela još bolja
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=oF-deI_fI84[/YT]

Meni se čini da se tu puno dangubi dok jedan drugog čekaju
 
B

Bobo

Guest
na tabli ove velicine nema dangube ;) i treba im malo da dulje okrecu da se malo i zivciraju ;)

Pogledaj i ostale njihove clipove. imaju lika koji ih stalno snima od oranja preko sjtve zastite do zetve i prijevoza. Jako zanimljivo za ubiti vrijeme.

Pretplacen sam na par takvih sto postavljaju dugometrazne filmice na jubito i sve bolje od boljeg bude samo je preko zime dosadno jer ni oni nemaju posla ;)
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Gledajuc ovaj video i procitanom kako treba orat na ovoj temi moram rec da ovi na videu nijedan nema dobro slozen plug!
nemojte zamijerit svi malo bolje pogledajte pa recite jesam li u pravu ili grijesim!!!!!!
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
na tabli ove velicine nema dangube ;) i treba im malo da dulje okrecu da se malo i zivciraju ;)

Pogledaj i ostale njihove clipove. imaju lika koji ih stalno snima od oranja preko sjtve zastite do zetve i prijevoza. Jako zanimljivo za ubiti vrijeme.

Pretplacen sam na par takvih sto postavljaju dugometrazne filmice na jubito i sve bolje od boljeg bude samo je preko zime dosadno jer ni oni nemaju posla ;)

ti se lijepo pretplatiš i onaj koji sve to snima živi od toga, jer ne znam sad točno ako imaš 4000 ili 5000 pretplata dobivaš mjesečno od youtuba nešto preko 1000 dolara, tako je bilo prije 2 god, a sad je sigurno još više para.
Snimao bi i ja za te pare.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Niko nije gledo prosli video da potvrdi moju sumlju da nemaju dobro slozene plugove i da muce traktor znaci nesto sam krivo pokopco!
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
mislim da je to do kamere jer vidiš da se i preplužnjak tak miče bar se meni tak čini..nezz svašta može bit..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma to kamerea na mobitelu zeza pa tak ispadne :)

Nego jel to JX 60?? Na koliko je cola plug?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma jednobrazni plug 16" može zaoraviti travu 2m visoku i kukuruzovinu cjelu visoku koliko hočeš, to je strava, samomu stavi dobro crtalo i uhvati red i samo gas, sve nestaje iz njega. :)

Moze moze i dvobrazni zaorat stajacu kukuruzinu da je nema ni trunke vani samo moras imat plug imt 756 visoki klirens i oba tanjura i traktor min 45ks,i ide pjevajuc samo 3 i gas dopola. Provjereno osobno godinama tak sam oral dok se na ruke trgala kukruza.
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
stajaću kukuruzinu nije nikakav problem zaorati spram ove mljevene ispod kombajna,ona mora biti mokra,i da je dobro oštro ili zubato crtalo

pa se prepriječi kukuruzina između prve brazde i drugog crtala,pa opet nagrne hrpu ...zna biti lijepe zajebancije
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
ma plug je savim u redu , kupljen ljetos, ja zadovoljan, naštelan je na 12 coli inače ima podloške za promjenu colaže, to je izuzetno teška zemlja za obradu, u lošijim uvjetima moram orati s jednobraznim imt 16coli ili patim i sebe i traktor s dvobraznim IMTom, mislim da znam naštelati plug i nikada mi ne trebaju španeri, znam orati i s 560 ali ovaj JX s prednjom vučom i udobnijim sicem puno mi je ugodniji za rad
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
stajaću kukuruzinu nije nikakav problem zaorati spram ove mljevene ispod kombajna,ona mora biti mokra,i da je dobro oštro ili zubato crtalo

pa se prepriječi kukuruzina između prve brazde i drugog crtala,pa opet nagrne hrpu ...zna biti lijepe zajebancije

Ma ne stopa se kad imas visoke pluge i OBAVEZNO tanjure!
Vidim da se ljudi muce sa zaoravanjem samljete kukuruzine pa ju pale i naprave vise zla nego koristi!
Puno ljudi u mom kraju cim su kupili pluge odma skinu tanjure jer im kao smetaju i stopa im se
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ma štopa se jer nije dobro poštelano ili se ne vrti lijepo...i meni se zna ponekad zaštopati na crtali dok je puno mase i dok ideš sporo,a dok ideš brzo onda bez problema zreže i ništa se ne štopa...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh