• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Sada se vidi ,,, samo nešto mi se čini plitko za zimsko oranje ,,,,, :(shake): to mi više liči na podmakivanje ,,, što če biti poslije ,,, u prolječe ,,,, a plug ide ok ,,baš kako treba :(:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Fino, Fino kolega, vidi se što kverneland može :)
Nego zakaj je tak plitko??? Da je malo jača dubina došli bi deflektori do izražaja i onda bi to bilo nešto drugačije!
Ili ako se ne varam tako bi se trebalo orati na natjecanju da se svaka brazda vidi?
 
B

Bobo

Guest
To je nekih 20cm ovisi kako je traktor nagnut. Za tu zemlju i te uvjete taman dovoljno, dublje se ne usudim ako ne bude dovoljno padavina da mi se na zasusi sloj od 30 cm i onda nemam nista od toga... i lane sam orao tako u zadnji cas, 25-30 dubine i kad se to zasusilo jedva je tamo ista i niklo a proprema zemljista je bila KATASTROFA... ovo plice oranje je u biti sjetveno, toliko da okrenem travu dolje i mir. iduca operacija tu je tanjuranje u proljece pred sjetvu, bacanje umjetnog, sjetvospremac i sjetva.
 
Tu od
26 Sij 2012
Poruka
150
Fino, Fino kolega, vidi se što kverneland može :)
Nego zakaj je tak plitko??? Da je malo jača dubina došli bi deflektori do izražaja i onda bi to bilo nešto drugačije!
Ili ako se ne varam tako bi se trebalo orati na natjecanju da se svaka brazda vidi?

da,ovo je dobro za natjecanje 20-22cm,i tako cisti jarak i brazde naslonjene jedna na drugu :D
 
B

Bobo

Guest
Taj plug je prvenstveno i kupljen da ga napravim samo za natjecanje. Imam i dva kverneland pretpluznjaka s nosacima fali mi samo jos crtalo prednje i to je to... Eventualno podesivi deflektori. Ove je prijasnji vlasnik samo od neke stare zeljezurije povario na dasku direktno i to je to...
 
Tu od
26 Sij 2012
Poruka
150
Taj plug je prvenstveno i kupljen da ga napravim samo za natjecanje. Imam i dva kverneland pretpluznjaka s nosacima fali mi samo jos crtalo prednje i to je to... Eventualno podesivi deflektori. Ove je prijasnji vlasnik samo od neke stare zeljezurije povario na dasku direktno i to je to...


ne trebaju ti,obicno se po strnistu ore,samo ti treba vece crtalo koje reze do dna jarka
 
B

Bobo

Guest
Ooooo i te kako trebaju... isao sam tri godine na natjecanje i trebaju pretpluznjaci i te kako...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Ooooo i te kako trebaju... isao sam tri godine na natjecanje i trebaju pretpluznjaci i te kako...

Treba i Kverneland plug,đabe ove kverneland glave ako je na njemu IMT naljepnica,večina ljudi nezna prepoznat o kakvom se plugu radi,al čitat znaju:icon_e_wink::(handshake):

BOBO oranje kao i uvijek bez riječi dalje..:icon_thumright:
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Danas uspio oko 3 ha izorati do 2 sata pa raspustilo i dalje nejde, a kod vas na bjelovarskom kraju super ide puno lakše tlo...
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ooooo i te kako trebaju... isao sam tri godine na natjecanje i trebaju pretpluznjaci i te kako...
Pa jasno da pretplužnjaci trebaju,sta bi inače čistilo gornji sloj zemlje.Malo mi je smiješno to čuti kada netko kaže da mu pretplužnjaci ili pera na daskama takozvani čistači ne trebaju,pa kakvo je to onda oranje ako dio mase ostaje vani.
 
Tu od
26 Sij 2012
Poruka
150
Pa jasno da pretplužnjaci trebaju,sta bi inače čistilo gornji sloj zemlje.Malo mi je smiješno to čuti kada netko kaže da mu pretplužnjaci ili pera na daskama takozvani čistači ne trebaju,pa kakvo je to onda oranje ako dio mase ostaje vani.

strniste se ore,a plug mi dobro zaorava masu
 
B

Bobo

Guest
A kad majstor cija se njima ore visoko pokosi psenicu pa iza tebe lijepo ostaju "peraje"...

Pretpluznjaci zakon za te stvari. U ovom "obicnom" oranju sam ih isprobao i ja sam deflektorima puno zadovoljniji i u kukuruzima i na strnjima tak da ih ni ne koristim. Nasao sam ih na otpadu, malo su poderani i krpao sam im daske jer nigdje nisam nasao nekoga da mi ih izradi po uzorku za neku normalnu cjenu.

Za natjecanje ih nisam montirao nikad (bile suse pa sam se bojao da ce smetati za ulazak u zemlju) ali za probe kod kuce jesam i onak, ne pozna se nista i u sporijem oranju dovoljno ciste pred pluznim tjelom da ne viri apsolutno nista van.

Natjecateljsko oranje je prica za sebe...


Inace, danas je plug opran, parkiran pod krov i zasticen protiv hrdje. sad doslovce vise nemam sto raditi ;)
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
mi nismo nikad imali pretplužnake na plugovima i uvijek se dobro zaorala masa..dobri i na pravilnoj visini deflektori i ide bez problema..i crtala barem na zadnjoj brazdi da je čista ulica...nisu obavezni pretplužnjaci ali barem jedno od tog dvojeg bi bilo dobro da je gore zbog ljepšeg zaoravanja...probali smo i bez deflektora,ide ali nije to to..ne zameče svu masu i onda to stoji van i grdo zgleda...
 
Tu od
26 Sij 2012
Poruka
150
A kad majstor cija se njima ore visoko pokosi psenicu pa iza tebe lijepo ostaju "peraje"...

Pretpluznjaci zakon za te stvari. U ovom "obicnom" oranju sam ih isprobao i ja sam deflektorima puno zadovoljniji i u kukuruzima i na strnjima tak da ih ni ne koristim. Nasao sam ih na otpadu, malo su poderani i krpao sam im daske jer nigdje nisam nasao nekoga da mi ih izradi po uzorku za neku normalnu cjenu.

Za natjecanje ih nisam montirao nikad (bile suse pa sam se bojao da ce smetati za ulazak u zemlju) ali za probe kod kuce jesam i onak, ne pozna se nista i u sporijem oranju dovoljno ciste pred pluznim tjelom da ne viri apsolutno nista van.

Natjecateljsko oranje je prica za sebe...


Inace, danas je plug opran, parkiran pod krov i zasticen protiv hrdje. sad doslovce vise nemam sto raditi ;)


morao bih i ja nesto na otpadu naci...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519



Orao danas uvratine i nekih par jutara strnjaka i kraj. Da sam znao nista nebi jesenas kakva je ovo milina za oranje. Jesenas poderao nove raonike a pogrecao 20cm ako i toliko. Danas kad sam malo ustimao ide 35 sigurno. Mekano je ali nema blata. Izbacivao i bijele komade suhe zemlje. Kao da sam na drugom kontinentu. Snijega sto je bilo, bilo pocetkom 12 mj i nista vise.
 
B

Bobo

Guest
Ima u SE-KRi ali ista roba kao sto se prodaje u Rumi ali po duplo vecim cjenama. a Lazin rok isporuke ti moze potvrditi vise forumasa ukljucujuc i mene kojem je isporuka kasnila 20 dana zbog necijeg zavlacenja...

Kad ti govorim da se isplati otici u RUmu ti mi i dalje nemoj vjerovati.

Npr, jednom prilikom sam kupovao 6205ees lezajeve za rakete na beracu i pitam posto komad i kaze lik nesto oko 10kn (kineski CX lezaj) i uzmem ja 14-15 komada i iza mene odmah kupuje jedan poznati prodavac rezervnih djelova za traktore... Nedugo zatim pitam posto je kod njih isti taj lezaj kaze 33kn... a znam da je iz Rume donesao punu kutiju lezajeva i kojecega sto kod nas nema ni po pribliznim cjenama ;)

Pretpuznjaci su proizvod firme PLAMEN i dosta su kvalitetni i nosaci su napravljeni u vidu "cugova" koji pasu na 90% danasnjih plugova. pvenstveno su zamisljeni za IMT plugove ali idu na skoro svaki plug.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh