• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Ja danas orem cjelo popodne, ove malo više pjeskovite zemlje i mogu vam reći da se fenomenalno ore.
Nažalost bil sam prelijen izaći iz traktora napraviti koju sliku :)

ja Probao jucer i nema sanse blato i jos pada kisa grrrrrrrr.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Decki, dajte mi recite kako vi konzervirate plugove kad ne rade, a da daske ne pohrdjaju? Jer moj plug stoji vani, i na suncu i na kisi i na snijegu i nemam ga kud spremiti pod krov.

namažeš ga starim uljem i baciš prek njega nekakvu ceradu ili najlon
 
Tu od
26 Sij 2012
Poruka
150
Decki, dajte mi recite kako vi konzervirate plugove kad ne rade, a da daske ne pohrdjaju? Jer moj plug stoji vani, i na suncu i na kisi i na snijegu i nemam ga kud spremiti pod krov.

nasprejaj ga sa sprejom 30/kn komad,ja imam 3 brazde okretaca,2 i pol su mi dosta
 
B

Bobo

Guest
Ja daske premazujem mjesavinom rabljenog ulja i dizel goriva u omjeru "pola-pola" ...

Znate kad ce rabljeno ulje nagristi daske? NIKAD!! Po tom bi onda trebalo ispustati preko zime ulje iz kartera motora da ga ulje ne nagriza... Istina je ali na to cete se nacekati...

Veca je greska mazati daske s nakom mascu nego s bilo kakvim uljem.

Nedavno sam kupio dvobraznjaka koji je poorao nesto malo zemlje i ostatak svog vjeka stajao vani na kisi. daske su mu od vlage pohrdjale i imaju po sebi male rupice od hrdje kako je hrdja dubinski "jela" daske. Da je mazan rabljenim uljem ne bi nikad nastala tolika steta.

Bolje ista nego nista.

Ovo sa sprejem je OK, ali onda bi trebao po pravilu prije oranja osmirglati daske ili na bilo koji drugi nacin obrusiti boju posto se truje zemljiste ako zemlja mora skidati boju s daske i ako ta boja ostaje u zemlji...

Koliko znam da proizvodjaci plugova u danasnje vrijeme daske bojaju bio razgradivom bojom a ostatak pluga ne. cak sam u trgovini vidio da se boja s daske guli kao plahta. malo spahtlom i daske ciste ;)
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ja ga z ničime ne mažem nego ga stavim pod sušu i tolko kaj nekaj malo porđave daske i dok prejdeš u jednom smjeru več se sjaje daske..tak i sve mašine po sušu jedino je šinja vani..i dok tak postupaš z strojevima onda znaš i da buš radil a ne stalno nekaj čačkal po njima...malo je OFF al nema veze...
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
ja ga z ničime ne mažem nego ga stavim pod sušu i tolko kaj nekaj malo porđave daske i dok prejdeš u jednom smjeru več se sjaje daske..tak i sve mašine po sušu jedino je šinja vani..i dok tak postupaš z strojevima onda znaš i da buš radil a ne stalno nekaj čačkal po njima...malo je OFF al nema veze...
bravo prijatelju tako se to radi, ali znaš kao kaže poslovica "Dokoni popovi i jariće krste" :icon_super:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
E neki nemaju tu mogućnost staviti sve pod sušu...

slažem se da svi nemaju mogučnost staviti sve pod sušu kak i nekoji nemaju financijskih mogučnosti kupiti bolje strojeve...evo kod mene u selu se mnogi drže toga i spremaju svoje stojeve kam moru..nije tema za to al nadam se da se moderatori nebudu ljutili... u susjednom selu je veliki poljoprvrednik koji radi na stotine hektara zemlja ali kod njega je ama baš sve pod sušom ali zato i jesu na gruntu 5 JD-a od 105 do 140 ks 2 zetora oko 80ks. jedan 577 novi claas kombajn(neznam koji tip) deutz fahr topliner,baričeli 2 borgona 4 kamionke prikolice 2cisterna prikolice i mislim da je IMT-ka 5tona..ostalo priključke da ni nebrajam ali to je sve pod sušom i kod njega se radi punom parom ali se sve i održava...
 
B

Bobo

Guest
neznam,onda struka laze

Ako cemo tako onda sam i ja "struka"... govorim iz vlastitog iskustva a i sami to mozete provjeriti bez problema...

namazati sa svinjskom masti........:cool:

Ovo me podsjetilo na jednu zanimljivu anegodtu... Covjek je pricao kako je mazao daske sa uzeglom svinjskom masti jer dzaba je a steta je baciti... NO po noci pusti psa i pas polize svu mast, ovaj ponovno namaze, preko noci pas ponovno polize... KOMEDIJA... Drugi mu lik rekao da je i on imao istih problema i da je rjesenje da se preko masti zalijepi par listova novina i da nece biti problema...

Ja sam umirao od smijeha :icon_pray:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja sam to davno čuo, za plugove dok su konji orali, da su psi lizali mast......al nisam znao ovo za novine......
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Evo jedna današnja. Ako sjediš doma i ne probaš ni ne znaš jel ide ili nejde. Sad me baš briga, ovo što je ostalo nije bitno kad će bit poorano jer se sadi tek tamo u svibnju.



Uploaded with ImageShack.us
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh