• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nema problema.

Cim prije budem mogao imam jos nekih 1-1.5kj poorati sto sam preko zime dobio arendu pa cu pokusati poslikati sve zivo i nezivo ako bude vremena (nadam se da ce biti i previse) pa cu pokazati i pravilan nacin pravljenja "naora", pravilno vadjenje jedinice i jarka (ako mi uspije ;) ) i tako.

Jel to bude prikaz s trobražnjakom??
Ako bude mene jako interesira kak se bude vadila jedinica i pravio jarak s trobražnjakom, moram se pripremati pomalo:D
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
AAAAAAAAAAA JOOOOOOOOOOOOOOJ

Tebi trebaju blatobrani i na blatobranima ;)

Bilo je gadno ostavio sam malo vece jarke izmedu slogova,skroz je mekano i traktor samo tone!
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Jel to bude prikaz s trobražnjakom??
Ako bude mene jako interesira kak se bude vadila jedinica i pravio jarak s trobražnjakom, moram se pripremati pomalo:D

Biserko...to si prešel već...
lepo sem ti pokazal...
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Jesem....samo čovek zaboravi dok nekaj dugo ne dela...:mrgreen:

čuj, ja ti navek morem pokazati...
a i morem mesto tebe oddelati ako zabiš na ferdinantsku stran otiti, samo reći...
 
B

Bobo

Guest
Sanana, iskreno da ti kazem, jos ni sam nisam nasao naj povoljniji nacin vadjenja jedinice i izoravanja jarka trobraznjakom tako da ti je to odradim "bilo kako" i onda "vratim" jarak tako da je to donekle zaravnano... tek mi je prva godina ;) nisam ni trazio nikakvu literaturu ali do iduce jeseni svakako treba.

Imam ovdje jednog covjeka koji s ravnjakom poore njivu jednako kao s okretacem... Oranje krece "po skolski" na sendvic, a kad izvadi jarak ,vrati ga i s jedne i s druge strane, kad tu prodje rotodrljacom jarak se ne pozna ni naj manje niti trava jace ide nit ista... njiva jednostavno SUPER izgleda...

Jbg, ja sam na jarak navikao posto su njive vecinom "banana" oblika i zapoceti ju naorivanjem iz sredine bez lanjskog jarka je "mission impossible" ;) bar meni.

Ovo sto imam orati sam mislio ici s 549 i "vogelom" posto nisu velike njive i naj vjerovatnije ce biti proljetno oranje u pitanju dan-dva pred sjetvu zobi jer kako mi se cini da prije necu to moci ni poorati :(
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma ok, kako god da bude.
I ja ču si ostavit nešto sitno za prolječe ako dođe trobražnjak da probam, a i sad trenutno i još narednih nekoliko tjedana nema oranja...sad je smrznuto, a kad otpusti bude živo blato.
 
B

Bobo

Guest
Danas je ekipa u mom kraju orala, samo ne znam kako... Odozgor je smrzlo, sve to OK, ali malo poslije podne se zemlja pocela popustati i postala je doslovce balava. ne mozes ko covjek ni hodati al ajde, nek ljudi rade kad vec nisu stigli ranije...
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Danas je ekipa u mom kraju orala, samo ne znam kako... Odozgor je smrzlo, sve to OK, ali malo poslije podne se zemlja pocela popustati i postala je doslovce balava. ne mozes ko covjek ni hodati al ajde, nek ljudi rade kad vec nisu stigli ranije...

Smrznuta je zemlja ali samo 1o cm a ovo ispod je mekano.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Evo možda odgovora kak se to sad radi. Danas sam se malo uputio u avanturu.
wbeza8.jpg

2m3rce9.jpg

6fpg78.jpg

15gcgaw.jpg

Oko podne je postalo zbilja ljigavo pa sam otišao na friške digance :icon_thumright:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Vidi vidi pa ide to dobro:(clap):, imam i ja jos nesto malo a sjedim i cekam neznam ni sam sto.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Vidi vidi pa ide to dobro:(clap):, imam i ja jos nesto malo a sjedim i cekam neznam ni sam sto.

kićo nevjerujem da bi išlo kod nas je tak mekano i balavo da nemožeš ići ni pješice po zemlji..:fiery:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ne možeš ni kod nas pješice dok se odmrzne. Ja sam išao probati, ide ili nejde, do polja imam 5 minuta i lako se vratim.

Držim se onoga, i najgore zimsko je bolje od najboljeg proljetnog.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Ne možeš ni kod nas pješice dok se odmrzne. Ja sam išao probati, ide ili nejde, do polja imam 5 minuta i lako se vratim.

Držim se onoga, i najgore zimsko je bolje od najboljeg proljetnog.

ma ništ od te teorije zimsko ljetno sve je to isto..ja sam predlani preorao ljulj i posijao kokuruz 10.06.i evo kakvi su bili

Uploaded with ImageShack.us... tak da oranje bilo zimsko ili proljetno ne drži vodu.nekad da a nekad ne..:mur: nije čovjek višwe pametan..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Gazda....predlani kažeš, jel misliš na onu kišnu 2010. godinu??? Ako da, onda nikakvo čudo, te godine su na pjescima bile najbolje kukuruze koliko su silne kiše padale, a na boljim tlima slabije propusnima je ležala voda i ništ se niej nabralo !


Cabage, jako fino oranje :)
 
D

domezg

Guest
Pozdrav ekipa! moze li mi netko rec kolika bi bila odprilike cijena oranja terena od nekih 6000 kvadrata, a kolika terena od 500kvadrata.. i kako se tocno naplacuje, po kvadratu.. ?

teren za oranje mi je brdovid, ali nista strmo, lagani pad..

hvala na odgovorima!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Uf, neka žuta zemlja??....Na dobrom si položaju, zemlje su ocjedite...kod mene sve mokro od otapanja snijega, nema oranja do daljnjeg!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh